ZIŅAS

Ir noskaidroti konkursa "Jaunais Latvijas kultūras kanons" uzvarētāji

08.02.2014

Piektdien, 7. februārī Latvijas Kultūras akadēmijas teātra ēkā Zirgu Pasts notika konkursa "Jaunais Kultūras kanons" fināls. 12 komandas no Latvijas novadiem dalījās savās pārdomās un idejās par to, kuras varētu būt tās 3 tūristus interesējošas vietas, kas ļautu ceļotājam iepazīt, saklausīt, sagaršot un sajust Latviju un tās identitāti. 

 

Dienas pirmā daļa tika atvēlta prezentāciju sagatavošanai, bet pēcpustdienā jaunieši prezentēja un aizstāvēja savas idejas citu komandu un pats galvenais- žūrijas priekša. Koncertzāle "Gors", erenpreisi, Prāta Vētra, Mareunrol’s, Ģertrūdes ielas teātris, "Staro Rīga" un vēl, un vēl. Ar tik daudz un dažādām vietām, cilvēkiem, pasākumiem un idejām jaunieši vēlētos iepazīstināt tūristu, kurš apmeklētu Latviju 2014. gadā. Visas komandas bija milzīgi ieguvēji, jo jaunieši satikās, redzēja un dzirdēja viens otru, runāja un argumentēja to, kas viņiem ir svarīgs, uzklausīja un atbildēja uz ļoti cienījamo žūrijas pārstāvju jautājumiem, bet kādam vienmēr ir jābūt vislabākajam...

Balvas un balviņas saņēma visas komandas, bija arī specbalvas, piemēram, žurnāla "IR" simpātiju balvu ieguva Cēsu Valsts ģimnāzijas jaunieši, bet īpaši apbalvotas tika pirmo 5 vietu ieguvēju komandas.  5. vieta- Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas komanda; 4. vieta- Ogres tehnikuma komanda; 3. vieta- Ernesta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komanda; 2. vieta- Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda. Bet pirmā vieta tika piešķirta 2 komandām, kuras abas bija ieguvušas augstāko punktu skaitu. 92 punktus un 1. vietu konkursā "Jaunais Kultūras kanons" ieguva Ogres Valts ģimnāzijas un Tukuma Raiņa ģimnāzijas komandas. 

Apsveicam uzvarētājus, kā arī visus konkursa finālistus, jo kopā būšana un dalīšanās savās idejās un pārdomās ir vislielākā konkursa vērtība!

Ceram, ka konkursa dalībniekiem šogad būs iespēja kāda tūrista ceļojumu padarīt interesantāku un aizraujošāku, iepazīstinot ar konkursā prezentēto; ceram, ka Latvijas Kultūras kanons dažādās formās un variācijās dzīvos jauniešu un viņu skolotāju dzīvēs visa gada garumā!

Tiekamies nākamajā konkursā!