ZIŅAS

Islandes, Latvijas un Somijas topošo teātra mākslinieku sadarbība projektā “Pērs Gints”

12.05.2023

No 2023. gada 8. līdz 20. maijam Latvijas Kultūras akadēmija īsteno Erasmus+ BIP (Blended Intensive Programme) projektu “Starptautiskā sadarbība: Teātra meistardarbnīca “Pērs Gints”. Tajā piedalās 10 aktiermākslas studenti no Islandes Mākslu universitātes, 12 aktiermākslas studenti no Helsinku Mākslas universitātes Teātra akadēmijas un 5 teātra režijas studenti no Latvijas Kultūras akadēmijas – Mārcis Boks, Linda Kalniņa, Ralfs Liepa, Rodrigo Struka un Nellija Spūle.

Ar sudentiem strādā divi pedagogi no katras augstskolas – aktiermākslas pasniedzējs Hilmirs Jensons (Hilmir Jensson) un balss speciāliste Snabjorga Sigurgeirsdotira (Snæbjörg Sigurgeirsdóttir) no Islandes, kustības pasniedzēja Jenni Nikolajefa (Jenni Nikolajeff) un balss pedagoģe Tūli-Marija Nilsone (Tuuli-Mariia Nilsson) no Somijas un Latvijas Kultūras akadēmijas teātra režijas profesore Māra Ķimele un dramaturģijas docents Ivo Briedis. Kā pamatmateriāls, no kura iedvesmoties un ar kuru strādāt, izvēlēta norvēģu rakstnieka Henrika Ibsena luga “Pērs Gints”, taču galarezultāts būs nevis iestudēta luga, bet gan tās iedvesmotu tēmu skices topošo teātra mākslinieku interpretācijā. Projekta mērķis ir gan studentu, gan pedagogu līmenī apmainīties ar profesionālo un kultūras pieredzi, kā arī stiprināt sadarbību starp Nordplus Ziemeļvalstu un Baltijas teātra un dejas augstākās izglītības institūciju sadarbības tīkla NORTEAS partneriem.

Projekta dalībnieki jau ir vairākas reizes tikušies attālinātos semināros, lai pārrunātu projekta norisi un lugas “Pērs Gints” tēmas. Pirmais projekta klātienes posms notiek no 8. līdz 17. maijam Stāmerienā – gan Stāmerienas pilī, gan Tautas namā, gan tuvākajā apkārtnē, tādējādi turpinot LKA ilgtermiņa sadarbību ar Gulbenes novada pašvaldību, kas paredz vasaras skolu un rezidenču organizēšanu Stāmerienā un Gulbenē, kā arī LKA producēto studentu iestudējumu viesizrādes. Stāmerienas rezidencē studentiem notiek kopīgas nodarbības pie pedagogiem un darbs grupās ar lugas “Pērs Gints” iedvesmotām tēmām.

Noslēdzošais posms plānots Rīgā no 18. līdz 20. maijam LKA Teātra mājā “Zirgu pasts”, kur studenti sagatavos projekta rezultātu publisku prezentāciju, uz kuru laipni aicināti interesenti 20. maijā plkst. 19.00, iepriekš piesakoties pasakumi@lka.edu.lv.

Projektu atbalsta: Erasmus+, Latvijas Kultūras akadēmija, Gulbenes novada pašvaldība.

Projekta vadītāja: Zane Kreicberga, zane.kreicberga@lka.edu.lv, 29489478