Izstrādāta Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Kultūras koledžas vienotā tālākizglītības koncepcija
Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un Latvijas Kultūras koledžas (LKK) konsolidācijas ietvaros ir izstrādāta vienota tālākizglītības un profesionālās pilnveides programmu piedāvājuma koncepcija, kas ļaus piedāvāt tālākizglītības kursus dažādās jomās, balstītus kultūras un radošā sektora darbinieku vajadzībās.
Tālākizglītība, profesionālā pilnveide un pieaugušo izglītība kopumā ir būtiskas izglītības procesa sastāvdaļas, kas nodrošina mūžizglītību, prasmju pilnveidi un pielāgošanos nepārtraukti mainīgajām darba tirgus prasībām. Līdz šim Latvijas Kultūras akadēmijas paspārnē ir piedāvātas profesionālās pilnveides programmas kultūras centru, muzeju un ametierteātru darbiniekiem, kā arī dažādi kursi kultūras darbinieku digitālpratības, stratēģiskās plānošanas, publiskās uzstāšanās, uzņēmējdarbības veidošanas prasmju uzlabošanai. Savukārt Latvijas Kultūras koledžā ir bijis iespējams mācīties producēšanu, pasākumu scenogrāfijas veidošanu, datorgrafiku, radošo domāšanu, apgūt specifiskas režijas un aktiermākslas prasmes meistarklasēs u.c. nepieciešamās prasmes.
Izstrādātā koncepcija nosaka galvenās jomas turpmākā vienotā LKA profesionālās pilnveides programmu piedāvājumā:
- pasākumu producēšana, tai skaitā tehniskā producēšana;
- kultūras, mākslas un kultūras mantojuma pārvaldība;
- radošā darbība skatuves mākslas, dejas, audiovizuālās mākslas jomās;
- tehnoloģisko iespēju izmantošana pasākumu industrijā, mākslās un digitālā satura veidošanā;
- kultūras un mākslas izglītība.
Tāpat koncepcijā ir ietvertas prasības mācību kvalitātes nodrošināšanai, kā arī uzsvērta nepieciešamība izmantot mūsdienīgus mācību formātus un metodes. Par profesionālās pilnveides kursu apguvi tiks izsniegti mikroapliecinājumi ar mācību rezultātu uzskaitījumu, kā arī tiks piešķirti izglītības kredītpunkti. ŠĪ pieeja ļaus nākotnē salāgot tālākizglītības mācību moduļus ar studiju saturu, izvēršot mikrokvalifikāciju kursu piedāvājumu atbilstoši kultūras nozaru darba tirgus vajadzībām. Tāpat ir plānots attīstīt mūžizglītības piedāvājumu pieaugušajiem radošo prasmju attīstīšanai un zināšanu pilnveidei par kultūru un kultūras vēsturi.
LKA Tālākizglītības centrs no nākamā gada darbosies LKA jaunajā mītnes vietā - Gara mājā Miera ielā 58a, veidojot jaunajās mācību telpās seminārus par aktuālajiem nozaru jautājumiem, kā arī dažāda formāta kursus gan klātienē, gan neklātienē kultūras un radošajā sektorā strādājošiem.
Vienotā tālākizglītības un profesionālās pilnveides programmu piedāvājuma koncepcija ir izstrādāta projekta “Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Kultūras koledžas konsolidācija un attīstība” (Nr. 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/004) ietvaros. Projekta mērķis ir ieviest strukturālas pārmaiņas un integrēt LKK Latvijas Kultūras akadēmijas ekosistēmā, attīstot kopīgo infrastruktūru, instuticionālo kapacitāti un nodrošinot studiju programmu pēctecību.