ZIŅAS

Jauno studiju gadu Latvijas Kultūras akadēmijā atklās Leģendu nedēļa

29.08.2023

Lai studiju uzsākšana Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) kļūtu par neaizmirstamu notikumu, no 4. līdz 8. septembrim norisināsies Leģendu nedēļa, kuras ietvaros notiks studiju gada ieskandināšana ar LKA rektores Rūtas Muktupāvelas sveicieniem, ekskursijas LKA struktūrvienībās, kā arī studiju gada atklāšanas svinības “Leģendu nakts”, kurā tiks iesvētīti pirmo kursu studenti, uzstāsies muzikālā apvienība “Dzīves etīde”, kā arī LKA pasniedzēji satiksies “Nakts lekciju popūrijā”. 

Nodarbības šajā nedēļā visām studiju programmmām un kursiem (arī pirmo kursu studentiem) notiek pēc plānotā lekciju saraksta, tādēļ aicinām ikvienu studentu un docētāju pievienoties Leģendu nedēļas pasākumiem, kad ir iespēja, un tas nepārklājas ar lekciju plānu!

4. septembrī plkst. 12.30LKA iekšpagalmā (Ludzas iela 24) visus studējošos ar studiju gada sākšanos sveiks LKA rektore Rūta Muktupāvela, prorektore akadēmiskajā darbā Agnese Hermane, prorektore zinātniskajā darbā Anda Laķe un prorektors mākslinieciskās jaunrades darbā Dāvis Sīmanis. Pulcēšanās pie LKA galvenās ieejas no plkst.12.15.

5. septembrī trīs ekskursijās LKA teātra mājas “Zirgu pasts” saime pirmo kursu studentus iepazīstinās ar leģendām, kas mājo “Zirgu pastā” – vietā, kur redzēt jaunās paaudzes mākslinieku jaunrades darbus un kas ir festivāla “Patriarha rudens” bāzes vieta. Ikdienā “Zirgu pastā” sastopami Skatuves mākslas katedras pasniedzēji, Radošās darbības centra darbinieki un bakalaura studiju “Dramatiskā teātra aktiera māksla”, “Dramatiskā teātra režijas māksla”, “Laikmetīgās dejas māksla” studenti, kā arī programmas “Audiovizuālā un skatuves māksla” maģistranti. Plkst. 11.30 tiks organizēta ekskursija “Kultūras un mākslu studijās” studējošajiem, plkst. 13.00 – “Radošo industriju” un “Audiovizuālās mākslas” studējošajiem, savukārt “Kultūras socioloģijas un menedžmenta” un “Starpkultūru sakaru” studenti tiks gaidīti uz ekskursiju plkst.17.00. 

6. septembrī pirmo kursu studentus viesos uzņems LKA Nacionālā filmu skola, kas ir mājvieta Audiovizuālās mākslas katedrai un bakalaura programmas “Audiovizuālā māksla” studentiem. Nacionālā filmu skola ne tikai nodrošina mūsdienīgu audiovizuālās mākslas izglītības infrastruktūru un tehnisko bāzi, bet arī producē jaunrades darbus studiju procesa ietvaros, publicē teorētiskus, empīriskus un metodoloģiskus pētījumus audiovizuālās mākslas jomā, kā arī organizē dažādus audiovizuālās mākslas pasākumus. Plkst. 11.00 atvērtā ekskursija notiks “Dramatiskā teātra aktiera mākslas”, “Dramatiskā teātra režijas mākslas” un “Kultūras socioloģijas un menedžmenta” studentiem, plkst. 15.00 – “Radošo industriju” un “Kultūras un mākslu studiju” studējošajiem, plkst. 17.00 – “Starpkultūru sakaru” studējošajiem.

7. septembrī no plkst. 19.30 līdz 00.00 LKA (Ludzas iela 24) notiks studiju gada atklāšanas svinības “Leģendu nakts” uz kuriem tiek aicināti visi LKA studējošie, lai sveiktu pirmo kursu studentus LKA saimē un pozitīvi uzlādētos jaunajam studiju gadam. Svētku  ietvaros plkst. 18.30 notiks iesvētības un zvērestu nodošana pirmo kursu studentiem. No plkst. 19.30 līdz 20.30 ikviens varēs apdrukāt ar LKA simboliku un kultūru saturošiem saukļiem līdzpaņemtos tekstila izstrādājumus sietspiedes darbnīcā. Svētku apmeklētājus plkst. 21.00 un plkst. 22.30 priecēs un uz dejām LKA zālē aicinās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas muzikālā apvienība “Dzīves etīde”. Šajā naktī, plkst. 21.50, atdzims leģendārās LKA nakts lekcijas,  “Nakts lekciju popūrijā” par tēmu “Leģendas” viens otru izaicinot LKA pasniedzējiem Rūtai Muktupāvelai, Zanei Grigorovičai, Andrim Hiršam un Raimondam Briedim. Ieeja no plkst. 18.00. Biļetes būs iespēja iegādāties uz vietas par ziedojumu EUR 5,00, pirmo kursu studentiem – EUR 3,00.

Leģendu nedēļu 8. septembrī noslēgs pirmo kursu studējošo viesošanās LKA muzejos. LKA E.Smiļģa Teātra muzejs aicinās studējošos ekskursijās plkst. 11.00 (“Radošās industrijas” studējošie), plkst. 13.00 (“Kultūras socioloģijas un menedžmenta” studējošie), plkst. 15.00 (“Kultūras un mākslu studijas” un “Starpkultūru sakari” studējošie). Savukārt LKA Rīgas Kino muzejs aicinās pirmo kursu studentus uz ekskursijām plkst. 13.00 (“Radošās industrijas”), plkst. 15.00 (“Kultūras socioloģija un menedžments”) un plkst. 17.00 (“Kultūras un mākslu studijas”, “Starpkultūru sakari”).

Aicinām ekskursijām pievienoties arī citu kursu studentus un maģistrantus un uz leģendu dienas norises vietām doties kopā, izmantojot laiku ceļā, lai iepazītu vienam otru un dalītos ar gūtajiem iespaidiem!

Tiekamies Latvijas Kultūras akadēmijā un atklājam leģendas kopā!