Kļūsti par kino un mediju pratības vēstnesi savā skolā!

21.08.2019

KAS IR FAME?

Apzinoties 21. gadsimta prasmju un kompetenču esamību un aktualitāti, nepieciešams mainīt arī izglītības sistēmu, kā dominējošās prasmes izvirzot medijpratību, informācijas pratību, kā arī filmu pratību. Lai gan mūsdienu bērni arvien agrākā vecumā iepazīstas ar tehnoloģijām un dažādiem medijiem, visbiežāk viņiem trūkst spēja analizēt, novērtēt, kā arī radīt pašiem savu kvalitatīvu mediju saturu, tāpēc ir ļoti svarīgi šīs prasmes sākt apgūt jau pēc iespējas agrākā vecumā, un tā ir skolotāju un pedagogu atbildība šīs prasmes viņiem iemācīt.

Latvijas Kultūras akadēmija un Latvijas Universitāte kopā ar sadarbības partneriem no Igaunijas, Lietuvas, Dānijas un Somijas aicina vispārējās izglītības skolu skolotājus pieteikties dalībai profesionālās pilnveides seminārā FAME. TAKE 2 (Film and Media for Education. Take 2), kas veltīts kino un mediju pratības apgūšanai un šo prasmju integrēšanai mācību saturā.

Tā ir unikāla iespēja ne tikai iet līdzi laikam un apgūt jaunākās mācību metodes, bet arī pašiem kļūt par kino un mediju pratības vēstnešiem savā skolā, savā pilsētā un pat visā Latvijā.

VAI TAS IR MAN?

Semināra mērķauditorijas ir visu jomu un līmeņu vispārējās pamatizglītības skolu skolotāji, jo seminārā piedāvātās zināšanas var integrēt jebkurā mācību priekšmetā, vai tā būtu vēsture, literatūra, matemātika vai dabas zinātnes.

KĀ PIETEIKTIES?

Lai pieteiktos dalībai seminārā nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu un atbildēt uz jautājumu par savu motivāciju kļūt par kino un mediju pratības vēstnesi savā skolā.

KAD UN KUR JĀIERODAS?

Seminārs norises datums ir 2019. gada 22. un 23. oktobris, un tā norises vieta ir Latvijas Nacionālās bibliotēka (Mūkusalas iela 3, Rīga). Semināra dalībniekiem tiks pilnībā segti ceļa un uzturēšanās izdevumi, kā arī apmaksātas pusdienas un dalība saviesīgajos vakara pasākumos. Semināra darba valoda ir angļu un latviešu valoda.

Pilna semināra programma un praktisko darbnīcu apraksti tiks publicēti un izsūtīti tiklīdz būs noslēgusies pieteikšanās un apstiprināta jūsu dalība seminārā.

Pieteikšanās termiņš 16. septembris.
Pieteikumiem un papildus informācijai: kristine.bramberga@lka.edu.lv

IEDVESMOJIES

... klausoties pasaulē atzītu ekspertu prezentācijas par mediju un kino pratības pamatiem, to nozīmi un mūsu iespējām šīs prasmes izmantot savā labā

UZZINI