JAUNUMI

Koncerts „Ziemas Sõlgrieži”

16.12.2019

Saulgriežu vakarā – 21. decembrī plkst. 21.00 – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sõla” aicina uz savas 21 gadu jubilejas un Ziemassvētku koncertu „Ziemas Sõlgrieži”. Ja iepriekšējo gadu koncerti bija vairāk par kora jubileju, tad šogad – vairāk par Ziemassvētkiem jeb Ziemas saulgriežiem. Koncertā „Ziemas Sõlgrieži”, kas notiks Rīgas mākslas telpā (Kungu ielā 3), piedalīsies Ēriks Zeps (bluķa vilcējs), Elza Bleikša (flauta), Elīss Balceris (sitaminstrumenti) un Edgars Tomševics (klavieres).

Koncertā „Ziemas Sõlgrieži” notiks maskošanās un skanēs Ziemassvētku dziesmas, kā arī būs iespēja piedalīties latviski tradicionālās izdarībās. Programmā divi cikli – Aldoņa Klaniņa „Saulgriežu dziesmas” un Romualda Jermaka „Latviešu Ziemassvētki”, kā arī Andreja Jansona, JuraVaivoda, Ilonas Rupaines un Ārija Šķepasta latviešu un latgaliešu tautasdziesmu apdares.

Šis gads korim ir bijis darbīgi radošs: ar dejām – gan šlāgerballē, gan Smart art cabaret, ar Jāņa Lūsēna jubilejas koncertu tūri, ar dalību valstiskas nozīmes norisēs un Valda Muktupāvela folkoratorijas pirmatskaņojumā Latvijā. Īpašs notikums bija 2. jūnijs, kad koris Tūrā (Francijā) kļuva par Grand prix uzvarētājiem 48. Starptautiskajā koru konkursā, kas ir viens no sešiem prestižajiem Eiropas koru konkursiem. Pēc šīs nozīmīgās uzvaras koris saņēma ielūgumu uz 2019. gada koru uzvarētāju lielo finālu nākamā gada 8. jūlijā Debrecenā (Ungārijā).

Kori jau 15 sezonu vada Kaspars Ādamsons, diriģenti Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics, no šī gada septembra korim pievienojies vokālais pedagogs – operas solists Rihards Millers.

Biļetes uz koncertu „Ziemas Sõlgrieži” pieejamas „Biļešu paradīze” kasēs un tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv.