ZIŅAS

Gaismas pils virsotnē iemirdzas 12 dāvanas Latvijai simtgadē – Latvijas Kultūras kanona konkursā vidusskolēniem ir tapuši dažādu spēļu prototipi!

27.02.2017

24. februārī noslēdzās Latvijas Kultūras akadēmijas organizētais konkurss vidusskolēniem “Latvijas Kultūras kanona vērtības Latvijas simtgadei”. Pēc konkursa pirmās, reģionālās, kārtas žūrija tālāk virzīja 12 komandas, kas izstrādāja Latvijas Kultūras kanona galda spēļu prototipus. Jaunieši konkursa otrajā kārtā, radošajā darbnīcā, tikās ar uzņēmuma “Brain Games” pārstāvjiem, kuri deva konkursantiem padomus, kas palīdz izvedot kvalitatīvu un interesantu galda spēli. Pēc nepilna pusotra mēneša skolēni atkal tikās ar uzņēmuma pārstāvjiem, kas jau bija daļa no konkursa fināla žūrijas, kura Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē visas dienas garumā iepazinās ar tik dažādajiem spēļu prototipiem.

Jaunieši pārsteidza žūriju un pārsteidza arī viens otru – spēles bija pārdomātas, un prototipi bija precīzi izstrādāti. Konkursa apbalvošanas ceremonijā uzņēmuma “Brain Games” vadītājs Egils Grasmanis teica: “Principā visi šodien redzētie prototipi bija labāk izstrādāti, kā vairumam cilvēku, kuri 2 gadus strādājuši pie savām spēlēm, piedāvā mums tās izdošanai!”

Konkursa žūrijas pulks bija plašs un daudzveidīgs: Latvijas Kultūras akadēmijas, LR Kultūras ministrijas un Saeimas, Latvijas Nacionālā kultūras centra, Valsts izglītības satura centra, Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komitejas un uzņēmuma “Brain Games” pārstāvji.   Visas komandas ieguva pirmās pakāpes diplomu un balvu konkrētā nominācijā:

Krāslavas Valts ģimnāzija ieguva balvu nominācijā "Radošākais tradīcijas spēles risinājums",

Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola ieguva balvu nominācijā "Labākā novada izpētes spēle",

Cēsu Valsts ģimnāzija ieguva balvu nominācijā "Oriģinālākā spēle",

Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola ieguva balvu nominācijā "Kvalitatīvākais spēles prototips", kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas specbalvu,

Ogres Valsts ģimnāzija ieguva balvu nominācijā "Laikmetīgi patriotiskākā spēle",

Rīgas 64.vidusskola ieguva balvu nominācijā "Labākā tradīcijas izpētes spēle",

NVM Rīgas Doma kora skola ieguva balvu nominācijā "Labākā dāvana Latvijas valsts simtgadei", kā arī Valsts izglītības satura centra, LR Kultūras ministrijas un LR Saeimas specbalvu,

Majoru vidusskola ieguva balvu nominācijā "Spēlētājiem draudzīgākā spēle",

Jelgavas Spīdolas ģimnāzija ieguva balvu nominācijā "Labākā Latvijas Kultūras kanona vērtību apguve spēlē", kā arī Latvijas Nacionālā kultūras centra specbalvu,

Auces vidusskola ieguva balvu nominācijā "Labākā spēle latvju zīmju komunikācijā",

Brocēnu vidusskola ieguva balvu nominācijā "Labākā spēle skolai",

Liepājas Valsts 1. ģimnāzija ieguva balvu nominācijā "Spēle visplašākajai mērķauditorijai".

 

Pēc ilgām diskusijām uzņēmuma “Brain Games” pārstāvji nolēma Grand Prix balvu piešķirt trīs komandām - Cēsu Valsts ģimnāzijai, Ogres Valsts ģimnāzijai un NMV Rīgas Doma kora skolai. Šī balva paredz tālākas sadarbības iespējas ar uzņēmumu un potenciālu spēles izdošanu komerciālā produktā. “Šī balva obligāti neparedz to, ka visas spēles tiešām tiks izdodas. Šī ir iespēja sadarboties, kopīgi strādāt, un, ja sadarbība būs veiksmīga, taps spēle, no kuras ienākumiem skolēni saņems autortiesības,” teic uzņēmuma pārstāvji.

Šis bija piektais Latvijas Kultūras akadēmijas organizētais Latvijas Kultūras kanona konkurss, kas tapis sadarbībā ar Latvijas Valsts Kultūras ministriju un Valsts izglītības satura centru un šogad arī ar uzņēmumu „Brain Games”. Konkursa tapšanu atbalstīja Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Latvijas Valsts simtgades birojs, Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja, Dailes teātris, Latvijas Nacionālais teātris, izdevniecība “Neputns”, Jelgavas Karameļu darbnīca, žurnāls “Veto Magazine”, LKA Studentu pašpārvalde “Cits Skatu Punkts”, uzņēmumi “Fazer” un “Gardu Muti”.

Ar konkursa norises gaitu var iepazīties Latvijas Kultūras kanona Facebook lapā: https://www.facebook.com/kulturaskanons un Latvijas Kultūras akadēmijas mājas lapā www.lka.edu.lv