ZIŅAS

Akadēmijā būs tikšanās ar krievu dramaturģi Nadeždu Ptuškinu

27.02.2017

28. februārī plkst. 15.45 LKA, Ludzas ielā 24, 22. telpā, notiks tikšanās ar krievu dramaturģi, scenāristi un režisori Nadeždu Ptuškinu.

Nadežda Ptuškina (1949) ir sarakstījusi vairāk kā 70 lugas (tai skaitā, kinoscenārijus), kuras kopš 80. gadiem tiek regulāri iestudētas gan Krievijā, gan ārzemēs. 90. gados Nadežda Ptuškina pieder pie visbiežāk iestudētajiem sava laika autoriem Krievijas teātrī, jo viņas lugu pamatā ir spilgti raksturi ikdienišķās un paradoksālās situācijās reālistiskā sava laika vidē.

Latvijā tapušas trīs izrādes pēc Nadeždas Ptuškinas darbiem – “Ziemassvētku sapņi jeb Liktenim tā labpatikās” Valmieras teātrī (2002, režisors Varis Brasla) un “Kam neveicas nāvē, paveiksies mīlestībā” Rīgas Krievu teātrī (2005, režisors Leonīds Beļavskis. Abu izrāžu pamatā viena no vispopulārākajām Nadeždas Ptuškinas lugām “Kamēr viņa mira”), kā arī ”Bravo, Laurensija!” (2005, Rīgas Krievu teātrī, režisors Leonīds Beļavskis).

Pēdējos gados rakstniece vairākkārt viesojusies Latvijā un šoreiz izteikusi vēlmi tikties ar humanitāro jomu studentiem, lai dalītos savā pieredzē.

Plašāka informācija par Nadeždas Ptuškinas radošo darbību - http://ptushkina.com/

Saruna notiks krievu valodā.

Aicināti visi interesenti!