Laikmetīgās dejas 1. kursa studenti aicina uz koncerteksāmenu “TEPAT”

07.01.2019

14. janvārī plkst 19:00 Dailes teātra Mazajā zālē savu pirmo koncerteksāmenu dejas kompozīcijā “TEPAT” sniegs Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Laikmetīgās dejas mākslas 6. paaudzes studenti, kas 2018. gada rudenī uzsāka studijas LKA, izpildot pašu iestudētās orģinālkompozīcijas. Kursa vadītāja horeogrāfe un profesore Olga Žitluhina.

LKA Laikmetīgās dejas mākslas 1. kursa studenti pirmos eksāmenus bez skatītājiem jau ir piedzīvojuši, tāpēc tagad ir gatavi aicināt plašāku publiku uz pirmo koncerteksāmenu dejas kompozīcijā. Koncerteksāmens “TEPAT” sastāvēs no jauno horeogrāfu patstāvīgi sagatavotiem kompozīcijas darbiem ar latviešu mūziķu daiļradi, kuru izpildītāji būs viņu pašu kursa biedri.

Nosaukums “TEPAT” nav radies nejauši. Kādā kontaktimpovizācijas nodarbībā pasniedzēja Ilze Zīriņa studentiem deva uzdevumu atrast vārdu, kas raksturo dejotāju tā brīža sajūtas. Atraduši šo vārdu, jaunie horeogrāfi pārliecinājās, ka arī šos jaunradītos darbus vieno vārds “tepat”. Veidojot savus darbus par šobrīd pārdzīvoto un māksliniekiem aktuālo, tie spēj vienoties, ka “tepat” ir atslēgas vārds.

Pirmajā koncerteksāmenā piedalīsies: Emīlija Kolča, Līva Apšeniece, Patrīcija Mūrniece, Marija Saveiko, Roberta Gailīte, Edvards Kurmiņš, Emīlija Berga, Simona Ozola, Vladimirs Goršantovs, Ģirts Dubults, Victor Van, Teiksma Markovska, Milēna Paviļča, Katrīna Stepiņa, Sabīne Zeinalova, Ramona Levane, Emanuēla Zvaigznīte, Gundega Rēdere, Kitija Geidāne, Marģers Vanags, Franciska Golubecka, Darja Turčenko, Melānija Graumane, Tomass Tulinskis. Kā viesmākslinieki koncertekāmenā piedalīsies: Sandris Šīrants, Valters Zimelis, Henrijs Geidāns, Artūrs Nīgalis.

Biļetes uz koncerteksāmenu būs pieejamas pie Dailes teātra Mazās zāles ieejas. Biļetes cena – 6,00 eiro.

Aktualitātes un papildu informācija LKA Laikmetīgās dejas mākslas 1. kursa studentu Facebook.com lapā: https://www.facebook.com/LKA6paaudze/