ZIŅAS

“Laikmetīgās dejas mākslas” absolventes Janas Jacukas diplomizrāde “Faux pas” (Piezīme nevietā) novērtēta Japānā

11.02.2019

Šogad 2019. gada laikmetīgās dejas festivāla un konkursa “YOKOHAMA dance Collection” atlase notika Japānā. Tajā piedalījās arī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) 2018. gada bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” absolvente Jana Jacuka ar savu diplomdarba izrādi "Faux pas” (Piezīme nevietā). Izrāde izturēja konkurenci starp 208 pieteikumiem no 35 valstīm un iekļuva finālā. Konkursa žūrijas pārstāvji ir vadošie Japānas un Francijas dejas un teātra kritiķi, horeogrāfi un režisori, kuri atzina horeogrāfes Janas Jacukas izrādi par konkurētspējīgu piedalīties finālā un izvēlējās viņas darbu kā vienīgo no visiem Eiropas pieteikumiem.

Izrāde ir tapusi kā Janas Jacukas diplomdarbs, absolvējot programmu “Laikmetīgās dejas māksla”. Izrādē dejo arī LKA absolvente Laura Gorodko. Šobrīd Laura Gorodko un Jana Jacuka atrodas Yokohamas pilsētā, Japānā.
Vairāk par festivālu un konkursu “YOKOHAMA dance Collection”: http://yokohama-dance-collection.jp/en/program/program04/

15. februārī izrāde tiks izrādīta arī Subcasecirka festivālā, kas ir ziemeļvalstu cirka festivāls, kurā Latvija prezentēs sevi pirmo reizi. Vairāk:  https://subcase.se/faux-pas/