ZIŅAS

Latvijas Kultūras akadēmija 30-gades svinības atklās ar festivālu digitālajā vidē un studējošo tiešsaistes konferenci “ZinātMāksla”

14.04.2020

No 2020. gada 11. līdz 15. maijam Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicinās ikvienu pievienoties festivālam digitālajā vidē, kura mērķis ir attālinātajam kļūt par pietuvinātu un apjaust, cik daudz vai maz kultūrai nozīmē šobrīd sabiedrībā bieži pieminētie 2 metri. Festivāla ietvaros notiks tiešsaistes studējošo konference “ZinātMāksla” un svinīgais LKA 30 gadu jubilejas pasākums, kurā piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un kultūras ministrs Nauris Puntulis. Nedēļas garumā LKA piedāvās iespēju iepazīt tuvplānā LKA studējošo pētniecisko un radošo veikumu gan normalitātes, gan karantīnas apstākļos, rosinot refleksiju par krīzes provocētajām izmaiņām kultūrvidē un radošajos procesos.

Digitālās vides festivāla tēma – “Piedzīvot un izdzīvot kultūru. Kultūra karantīnā – attālināta vai pietuvināta?”. Festivāla notikumu aptverošā tēma ir izvēlēta atbilstoši situācijai, kādā šobrīd tiek organizēta kultūras dzīve un kā noris studiju process Latvijas augstskolās, tostarp LKA, –  #ieraugisevikultūrā[attālināti], #kultūrastieš-saiste, #2metrikultūrai. Dažādajos festivāla notikumos tiks atspoguļoti studējošo sasniegumi un atklājumi zinātnes un mākslas jomā kontekstā ar šī laika fenomenu, pievēršoties izdzīvošanas un radošajām stratēģijām tiešsaistes saziņas un attālinātas komunikācijas laikā. Par kultūru un izglītības procesu, kas top un veidojas neatkarīgi no vietas un laika, iespējams, ļaujot uzmanības centrā nokļūt jautājumiem un stāstiem, kas ierastos apstākļos nenonāktu mūsu uzmanības centrā. Runāsim un diskutēsim par to, ko karantīnas uzspiestais dzīves stils, mācību process vai darba ritms zaudē esošajā situācijā, bet, kas ir šī laika ieguvumi un vērtības?

Interneta festivāls atklās LKA 30 jubilejas gada svētku programmu, kas noslēgsies 2021. gada vasarā.

Konference “ZinātMāksla” ir atvērta dažādībai, pretrunīgiem, negaidītiem secinājumiem, paradoksālām atziņām, pie kurām nonākam savas zinātniskās un mākslinieciskās darbības rezultātā. Galvenais, lai referāts, deja, skaņdarbs, filma vai attēls uzrunātu, rosinātu iztēli, pārdomas,  refleksiju un diskusiju. Konferences “ZinātMāksla” mērķis – stiprināt saikni starp zinātnisko un māksliniecisko darbību, tādējādi pievērsties jaunajām pētniecības formām, kultūras un radošuma izpausmēm. Šogad – jo īpaši tām, ko provocē krīzes apstākļi. 

Lai apkopotu un izvērtētu sasniegumus zinātnes un mākslas jomā, LKA studenti tiek aicināti līdz 8. maijam pieteikt savu dalību konferencē “ZinātMāksla”. Lai pieteiktos, nepieciešams aizpildīt tiešsaistes pieteikuma formu: https://forms.gle/AAiAtksedgvWAXWX7