Latvijas Kultūras akadēmija aicina piedalīties Mūzu akadēmijā
Sestdien, 28. aprīlī no plkst. 12:00 līdz 15:30 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Teātra mājā „Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46, Rīga) norisināsies Mūzu akadēmija, kurā bakalaura studiju interesenti varēs piedalīties septiņās LKA docētāju vadītās paraugnodarbībās, tādējādi novērtējot LKA studiju piedāvājumu, studiju procesu un vidi. Mūzu akadēmija ir lieliska iespēja topošajiem studentiem pārliecināties, vai izvēlētā studiju joma atbilst viņu interesēm.
Ikvienam interesentam laikā no 16. līdz 26. aprīlim būs iespēja elektroniski reģistrēties dalībai septiņās LKA piedāvātās bezmaksas nodarbībās:
- Kultūras jēdziena interpretāciju iespējas (prof. Rūta Muktupāvela);
- Ko nozīmē būt par aktieri Jaunajā Rīgas teātrī? (Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis un aktrise Guna Zariņa);
- Dramaturģija – grāmatā, uz skatuves un dzīvē (asoc.prof. Līga Ulberte);
- “Alles klar? – Wunderbar!” Vācu kultūra sīpola modelī (lekt. Daina Volkinšteine);
- Dejas improvizācija un kompozīcija (prof. Olga Žitluhina, doc. Ramona Galkina);
- Dziesmu svētku matemātika (doc. Ieva Zemīte, lekt. Kristīne Freiberga);
- Sadarbības prasmes un klišejas (doc. Džonatans Dirandēns).
LKA rektores, profesores Rūtas Muktupāvelas nodarbībā “Kultūras jēdziena interpretāciju iespējas” aicināsim noskaidrot, vai tiešām kultūra ir visur klātesoša, kāpēc kādam varētu likties, ka 15. trolejbusā nav kultūras, kas ir un kas nav kultūra / kultūras / ne-cilvēku kultūra / ne-kultūra? Kas varētu būt kopīgs ciltij, kas iestrēgusi akmens laikmeta tehnoloģijās, un Rīgas Miera ielas hipsteru bariņam?
Alvis Hermanis un Guna Zariņa dalīsies savās pārdomās par to, kas jāprot Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktierim, kāda ir viņa profesionālā ikdiena un kas sagaida studējošos LKA un JRT kopīgi veidotās Dramatiskā teātra aktiera programmas studiju procesā.
Uzzināt par dramaturģiju uz skatuves, grāmatā un dzīvē aicinās LKA asociētā profesore, teātra kritiķe un zinātniece Līga Ulberte. Lai būtu luga, vienmēr ir nepieciešama dramatiska darbība, savukārt darbība mums ir visapkārt – skolā, mājās, uz ielas, sabiedriskajā transportā, televīzijā. Kas lugu padara par lugu? Vai seriāls ir dramaturģija? Un mūzikls? Ja izrādē nerunā, tur nav dramaturģijas? Saruna ar draudzeni “Caffeine” ir dialogs?
Nodarbības “Alles klar? – Wunderbar! Vācu kultūra sīpola modelī” dalībniekiem būs iespēja ne tikai uzzināt, kāpēc ir vērts mācīties vācu valodu, kādas dzīvē noderīgas zināšanas sniedz starpkultūru komunikācijas studijas un kas ir interkulturālā kompetence, bet arī apgūt tipiskas un noderīgas vācu valodas frāzes kopā ar bakalaura studiju “Starpkultūru sakari” specializācijas “Latvija – Vācija” vadītāju, lektori Dainu Volkinšteini.
Horeogrāfes, LKA profesore Olga Žitluhina un docente Ramona Galkina nodarbības “Dejas improvizācija un kompozīcija” dalībniekiem pēc īsas ķermeņa un prāta iesildīšanas piedāvās iespēju izmēģināt savus spēkus improvizācijā un kontaktimprovizācijas elementos, kā arī pārbaudīt savu radošumu dejas kompozīcijā. Lai piedalītos nodarbībā nepieciešams treniņtērps, dalība aktivitātēs basās kājās vai zeķēs!
Cik izmaksā viena koncerta noorganizēšana? Kādai jābūt biļešu cenai, lai tā segtu pasākuma izmaksas? Kā aprēķināt nodokļus mākslinieka līgumam? Patiesībā kultūras menedžmenta un radošo industriju ikdienas darbs bez matemātikas un ekonomikas zināšanām nav iespējams. Tieši tāpēc docente Ieva Zemīte un lektore Kristīne Freiberga aicinās uz nodarbību “Dziesmu svētku matemātika”, kurā, izmantojot praktiskus piemērus, būs iespēja risināt un rēķināt dažādus radošo industriju menedžmentā aktuālus uzdevumus, kā piemēru izmantojot aktuālo Dziesmu un deju svētku piemēru.
Nodarbībā “Sadarbības prasmes un klišejas” docents Džonatans Dirandēns (Jonathan Durandin) pastāstīs par to, kas ir saskarsmes barjeras, ko nozīmē saskarsmes efektivitāte un kā tā veidojas? Kāda ir kvalitatīva saskarsme, kas topošajiem starpkultūru komunikācijas speciālistiem ir nepieciešama diendienā?
2018. gadā LKA uzņem reflektantus sešās bakalaura studiju programmās un apakšprogrammās: “Kultūras un mākslu studijas”, “Radošās industrijas”, “Drāmas un teksta studijas”, “Dramatiskā teātra māksla”, “Starpkultūru sakari” (specializācijas Latvija – Vācija un Latvija – Francija / Kanāda) un “Laikmetīgās dejas māksla”.
Pieteikšanās un plašāka informācija par nodarbībām: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/informativie-pasakumi-studiju-interesentiem/muzu-akademijas-nodarbibas/