JAUNUMI

Latvijas Kultūras akadēmija sāk labdarības akciju “Gaisma sirdī”

04.12.2019

4. decembrī Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) uzsāk labdarības akciju “Gaisma sirdī”, lai sagādātu prieku un savāktu nepieciešamas lietas sociālās aprūpes centra “Ezerkrasti” iemītniekiem. Ziedojumu vākšana norisinās Lūcijas dienas svinību ietvaros, kas noslēgsies 13. decembrī plkst. 18.30 LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” ar svinīgu koncertu, un ar papildkoncertu 15. decembrī plkst. 12.00 Kalnciema kvartālā.  16. decembrī studenti viesosies “Ezerkrastos”, lai nogādātu saziedotās lietas un sniegtu koncertu centra iemītniekiem.

Koncertā “Zirgu pastā” LKA apakšprogrammas “Starpkultūru Sakari” specializācijas Latvija – Ziemeļvalstis un Latvijas Universitātes studenti uzstāsies ar muzikālu priekšnesumu un lugu zviedru un latviešu valodā. Pasākumu atbalsta biedrība “Latvija – Zviedrija”, Zviedrijas vēstniecība Latvijā un Zviedrijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Ar muzikālu priekšnesumu LKA studenti uzstāsies arī 15. decembrī Kalnciema kvartālā, Ziemassvētku tirdziņa laikā. Pēc koncerta interesentiem būs iespēja izveidot savu Lūcijas dienas vainadziņu studentu vadītajā darbnīcā. Koncerta un darbnīcas mērķis ir popularizēt Lūcijas dienas tradīciju plašākai publikai, kā arī aicināt cilvēkus iesaistīties rīkotajā labdarības akcijā. 

Laikā no 4. līdz 13. decembrim aicinām studentus, mācībspēkus un LKA darbiniekus piedalīties akcijā, ziedojot dažādas noderīgas un saņēmējiem tīkamas lietas.  Sagādātās lietas būs iespējams atstāt LKA, Ludzas ielā 24, 2. stāvā, pa kreisi no ekrāna. Ziedojumi tiks pieņemti arī 15. decembrī, Kalnciema kvartālā. Palīdzēsim, iepriecinot ar sadzīvē nepieciešamām lietām, un tādām, kas ļauj radoši darboties un pilnveidoties. Dāvāsim prieku un sirds siltumu tiem, kam svētku laikā tas ir vajadzīgs visvairāk! 

Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāle “Ezerkrasti” sniedz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, un tur uzturas vairāk nekā 400 dažādu gadagājumu iemītnieki.

Lūcijas dienu Ziemeļvalstīs svin ik gadu un arī Latvijā tā kļuvusi par tradīciju. Jau ierasts, ka Lūcijas dienas svinībās īpaši akcentēta gaismas tēma, tādēļ arī šogad labdarības akcijas moto un studentu radošais veikums cieši saistīti ar gaismas tematiku.