Latvijas Kultūras akadēmijas studenti kopā ar jauniešiem gatavo dāvanu Latvijas valsts simtgadē

11.06.2018

Latvijas valsts simtgade ir 2018. gada nozīmīgākais notikums, tāpēc Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) bakalaura studiju apakšprogrammas “Starpkultūru sakari Latvija – Spānija” 3. kursa studenti īsteno virtuālo akciju “100 gadi – 100 dienas – 100 krāsas”. Akcija iecerēta par godu Latvijas valsts dzimšanas dienai un tik īstenota sociālajos tīklos – Instagram kontā @tavalatvija_tuletonia.

11. augustā, 100 dienas pirms 18. novembra, iecerēts uzsākt 100 dienu projektu, katru dienu publicējot trīs ziņas (fotogrāfijas ar Latvijas vietām, tradicionālo ēdienu, apģērbu, ražotājiem, tradīcijām utt.), fiksējot dienu, kas kalpotu par laika atskaiti līdz 18. novembrim. Projekta mērķis ir atklāt Latvijas, iespējams, līdz šim neatklātās krāsas, kā arī atgādināt par tām vērtībām, kas ir piemirstas vai netiek novērtētas. Ziņas tiks publicētas divās valodās – latviešu un spāņu -, tā sasniedzot plašāku auditoriju un iepazīstinot spāniski runājošo pasauli ar latviešu kultūru un tradīcijām.

No 1. jūnija līdz 11. augustam katru dienu Instagram story sadaļā notiek akcija “Dienas vārds / Palabra del día”. Tā ir iespēja ikvienam gan latviski, gan spāniski runājošam interesentam iemācīties jaunu vārdu vai izteicienu spāniski un latviski. Kā arī līdz 18. jūnijam norisinās konkurss Jāņu noskaņās, kur ikviens tiek aicināts pastāstīt, kādas asociācijas viņam rosina Līgo svētki. Visradošākais komentārs balvā iegūs īpaši sarūpētu Jāņu grozu svētku sagaidīšanai.