Leļļu teātra aktiera mākslas studentu kursa darbu izrādes

29.05.2018

No 2018. gada 30. maija līdz 18. jūnijam dažādās norises vietās notiks Dramatiskā teātra aktiera mākslas (specializācija: Leļļu teātra aktiera māksla) 3. kursa studentu kursa darbu izrādes.

DZĒRĀJS
30. maijs plkst. 19.00, LKA Teātra māja “Zirgu pasts”

Režija: Matīss Budovskis
Lomās: Jēkabs Reinis, Alīda Pērkone, Elīna Bojarkina, Māris Skrodis, Matīss Budovskis
Horeogrāfija: Ksenija Simanova
Gaismu mākslinieks: Niks Cipruss

Izrāde ir balstīta uz H. Falladas romāna "Dzērājs" motīviem. Tā ir par vīrieti, kas cieš no alkoholisma un kura pasaules uztvere arvien vairāk attālinās no realitātes. Tas ietekmē gan viņa darbu, gan laulības dzīvi. Vai ir kas tāds, kas spēj viņu glābt? Šī ir izrāde par beigām, kuras varēja būt labākas.

STIPRINĀT SAITES jeb

6. jūnijs plkst. 19.00, Latvijas Leļļu teātra Mazā zāle
Izrādes ilgums: 35 min

Režija un scenogrāfija: Agris Krapivņickis
Lomās: Rihards Zelezņevs, Matīss Millers, Elīna Bojarkina, Elizabete Skrastiņa, Agris Krapivņickis
Mūzika: Madara Briede

Izrāde tapusi, iedvesmojoties no Erika Ādamsona stāsta "Riču Raču". Galvenie varoņi, tēvs un dēls, tiek ievilkti spēļu pasaulē, kurā viņi ir spiesti pārvarēt grūtības, kuras viņiem piespēlē šī neapgūtā valstība, kā arī grūtības, ar kurām viņi saskaras savās tēva un dēla attiecībās. Ne tikai dēli var smelties zināšanas no saviem tēviem, bet arī otrādi. Izrāde ir par to, ka kopā pavadītais laiks var būt aizraujošs un neaizmirstams piedzīvojums - kā lielam, tā mazam!

MAZĀ RAGANIŅA
14. jūnijs, Latvijas Leļļu teātra Mazā zāle
Ģenerālmēģinājums plkst. 11.00
Pirmizrāde plkst. 14.00

Režija: Una Eglīte
Lomās: Matīss Millers, Rihards Zelezņevs, Una Eglīte
Izrādes māksliniece: Kristīne Martinova (Latvijas Mākslas akadēmija)
Mūzika: Viesturs Zandersons, Rihards Zelezņevs
Pedagogs: Vija Blūzma

Mazā Raganiņa ir visjaunākā no visām raganām, un viņai tas nemaz nesagādā prieku. Kopā ar uzticamo draugu Abraksu viņa mūždien iekuļas dažnedažādās situācijās, lai pierādītu pašu galveno, proti, kļūšana par labu raganu ir vieglāka par vieglu un Krustmātei Rumpumpelei nemaz nav taisnība. Bet kā notiks patiesībā?
Iedvesmojoties no vācu autora Otfrīda Preislera bērnu grāmatas, radīta krāsaina izrāde maziem un lieliem par draugiem, dzīves mācībām, piedzīvojumiem un sava īstā “es“ atrašanu.

ZVEJNIEKS UN VIŅA DVĒSELE
14. jūnijs plkst. 19.00, Eduarda Smiļģa Teātra muzejs

Mēģinājums režijā: Elizabete Skrastiņa
Lomās: Mārtiņš Gailis, Sandija Dovgāne, Agris Krapivņickis, Elizabete Skrastiņa
Mūzika: Rihards Zelezņevs

Izrāde tapusi pēc Oskara Vailda pasakas "Zvejnieks un viņa dvēsele". Jauna cilvēka brīvības meklējumi, kas uzskatiem un pienākumiem pieblīvētā vidē noved pie dueļa pašam ar savu dvēseli. Zvejnieks, Nāra, Mācītājs, Ragana, Tirgoņi..
Caur ķermeni, objektiem, mazām sajūtu simfonijām kustībā un skaņā.
Par ilgām pēc īstas mīlestības un uzdevumiem, ko uzliek pasaule, lai tai tuvotos.

NEATKARĪBAS SMARŽA
Iedvesmojoties no Nikolaja Gogoļa stāsta “Deguns”
18. jūnijs plkst. 19.00, Latvijas Leļļu teātra Lielās zāles skatuve
Izrādes ilgums: 35 min

Režija: Rihards Zelezņevs
Lomās: Mārtiņš Gailis, Agris Krapivņickis, Matīss Millers

Tu, iespējams, to nezini, bet katru nakti, kad esi aizmidzis, tava ķermeņa daļas griežas bezrūpīgā ballē ap tavu gultu. Acis kļūst par nevaldāmiem lūriķiem, viena Auss piedzeras, kamēr otra cīnās ar Degunu par to, kurš iekaros flirtējošās Lūpas. Naktī viņi visi ir brīvi, taču dienā tie kļūst par tava paša prāta vergiem. Bet ja nu kādā naktī tavs Deguns nolemj aizbēgt, lai tikai pasmaržotu pasauli, kā viņš to vēlas un brītiņu pabūtu brīvs. Šis ir stāsts par Deguna neatkarības uzplaukumu un bojāeju.

IZRĀŽU APRAKSTI UN PROGRAMMA (652,0 KB)