ZIŅAS

Lielizrādes “Abas malas” tapšana un radošās uzņēmējdarbības meistarklase: satiec Kultūras akadēmiju Dobeles novada karjeras dienā

06.03.2019

2019. gada 7. martā Dobeles Valsts ģimnāzijā (Dzirnavu ielā 2) norisināsies Dobeles novada Karjeras diena, kurā skolēniem būs iespēja satikt arī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pārstāvjus. Skolēniem būs iespēja piedalīties LKA Radošās darbības centra vadītājas Kristīnes Freibergas lekcijā “Kultūras vērtību integrēšana multimediālajā deju lielizrādē “Abas Malas””, kā arī piedalīties “Radošās uzņēmējdarbības meistarklasē”, iejūtoties radošā uzņēmēja tēlā un radot inovatīvus kultūras produktus un pakalpojumus, kā arī prezentējot tos LKA un RTU bakalaura studiju programmas "Radošās industrijas" studentēm Tīnai Žmuidai un Lindai Malvīnei Zanderei.

Pirms un pēc lekcijām ikvienam būs iespēja satikt LKA studentus un darbiniekus, kuri atbildēs uz jautājumiem un dalīsies savā pieredzē. Vai zināji, ka ikviens LKA students var vienu vai divus semestrus studēt kādā no 115 ārvalstu sadarbības augstskolām? Vai zināji, ka daudziem LKA studentiem prakse ir kļuvusi par darba vietu? Vai zināji, ka LKA studiju procesa organizēšanā piedalās dažādās nozarēs atzīti Latvijas profesionāļi un viespasniedzēji no starptautiski novērtētām augstskolām?

Plkst. 9:30-10:30 notiks kultūras projektu vadītājas, producentes un LKA Radošās darbības centra vadītājas Kristīnes Freibergas lekcija “Kultūras vērtību integrēšana multimediālajā deju lielizrādē “Abas Malas””. Kristīne pati piedalījusies izrādes “Abas Malas” organizēšanā, vairāk kā gadu pildot režisoru asistentes pienākumus, tāpēc jauniešiem būs iespēja uzzināt vairāk par to, kā tapa grandiozā un starptautiski augstu novērtētā izrāde un kādā veidā kultūras mantojums un mūsdienu māksla mijiedarbojas šajā vērienīgajā skatuves mākslas notikumā.

Plkst. 10:40-11:40 LKA un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) bakalaura studiju programmas “Radošās industrijas” studentes Tīna Žmuida un Linda Malvīne Zandere aicinās skolēnus piedalīties radošās uzņēmējdarbības meistarklasē. Skolēniem būs iespēja ne tikai uzzināt vairāk par studijām šajā programmā, bet arī iejusties radošā uzņēmēja tēlā, radot iespējami inovatīvu / traku / radošu produktu un mēģinot to pārdot LKA un RTU bakalaura studiju programmas "Radošās industrijas" studentiem.

2019. gadā skolēniem būs iespēja uzsākt studijas piecās LKA bakalaura studiju programmās. LKA Nacionālā Filmu skola uzņems studējošos programmā “Audiovizuālā māksla” piecās specializācijas: “Filmu režija”, “Operatora māksla”, “Filmu montāža un skaņa”, “Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana” un “Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija”. Trešo gadu studējošie tiks uzņemti LKA un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgajā programmā “Radošās industrijas”, kuras mērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus. Tāpat studējošie tiks uzņemti “Kultūras socioloģijā un menedžmentā”, “Kultūras un mākslu studijās” un “Starpkultūru sakaros” (specializācijās “Latvija – Spānija” un “Latvija – anglofonās valstis”).