ZIŅAS

​LKA absolventes Margo Zālītes vieslekcija par laikmetīgās kameroperas žanra attīstību

04.02.2014

Interesenti laipni aicināti ceturtdien, 6. februārī plkst 15:00-17:00 Zirgu pasta Karamazovu zālē uz vieslektores Margo Zālītes lekciju ar video piemēriem par laikmetīgās kameroperas žanra attīstību.

Margo Zālīte (LV/DE) ir režisore, kura 2005. gadā ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura studiju apakšprogrammu "Satrpkultūru sakari Latvija - Dānija" un tālāk pabeigusi prestižās Hansa Eislera Mūzikas augstskolas Mūzikas un teātra režijas maģistrantūru Berlīnē un patlaban strādā Eiropā pie operu iestudējumiem.

Lekcija notiek saistībā ar kameroperas projektu "Līsistrate", kas ir viens no Rīga 2014 notikumiem - pirmizrāde 14. un 15. februārī plkst. 19.00 Latvijas Dzelzceļa muzejā. Informācija par kameroperu "Līsistrate"   Mūziķi un mākslinieki no Latvijas, Šveices un Vācijas apvienojušies, lai radītu kopīgu mūsdienu kameroperu iestudējumu, iedvesmojoties no Aristofana lugas Līsistrate (411.g.p.m.ē.). Tas ir stāsts par dzīvesgudru un spēcīgu personību – sievieti, kura spēj mainīt pasauli sev apkārt un pārtraukt karu, panākot  miera izlīgumu nevardarbīgām metodēm. Vienā vakarā tiks izrādītas divas kameroperas – komēdija un drāma, kuru autori būs Eiropā pazīstamais džeza mūzikas komponists Kaspars Evalds (Kaspar Ewald, Šveice) sadarbībā ar latviešu režisori Zani Kreicbergu, un latviešu pēdējo gadu labākās teātra mūzikas autors, Spēlmaņu nakts balvas 2012 ieguvējs, komponists Jēkabs Nīmanis sadarbībā ar libretisti Inesi Zanderi un režisori Kristīni Siris (Christine Cyris, Šveice). Latvijas pirmizrādes notiks Dzelzceļa muzeja telpās – vienā no iecienītākajām mūsdienu mūzikas pasākumu norises vietām Rīgā. Uzveduma radošā komanda var lepoties ar lieliskiem un atzītiem māksliniekiem – to vidū solisti Kristīne Gailīte, Žanīna Hircela, Roberts Kollers, scenogrāfe Kristīne Jurjāne un gaismu mākslinieks Mārtiņā Feldmanis.

Kameroperu iestudējums notiek sadarbībā ar Šveices Valsts Kultūras fondu Pro Helvetia, Mūsdienu mūzikas aģentūru Gare du Nord (Bāzele, Šveice), VKKF, nodibinājumu Rīga – 2014, Eiropas Kultūras galvaspilsēta.