JAUNUMI

LKA Nacionālā Filmu skola kļuvusi par Eiropas Augstskolu kino balvas tīkla biedru

13.09.2018

Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālā Filmu skola kļuvusi par EUFA (European University Film Award) jeb Eiropas Augstskolu kino balvas partnerorganizāciju. 

EUFA ir starptautiska iniciatīva, ko 2016. gadā dibinājusi Eiropas Kinoakadēmija sadarbībā ar Hamburgas kinofestivālu. Iniciatīvas mērķis ir veicināt jauniešu iesaistīšanos kultūras norisēs, izplatīt "Eiropas ideju" un popularizēt Eiropas kino augstskolu studentu vidū, kā arī attīstīt filmu analīzi un diskusiju kultūru. 

Ik gadu ekspertu komisija atlasa piecas filmas, kas nominētas Eiropas Kinoakadēmijas balvai. EUFA partneraugstskolās visā Eiropā lekciju kursu ietvaros notiek šo filmu noskatīšanās un apspriešana. Katra augstskola deleģē vienu studentu no sava vidus uz kopīgo EUFA žūrijas tikšanos Hamburgā, kur skolu pārstāvošie studenti no visas Eiropas diskutē par nominētajām filmām un izraugās uzvarētāju. Uzvarējušās filmas režisors saņem īpašo Eiropas Augstskolu kino balvu Eiropas kino balvu pasniegšanas ceremonijā decembrī.

Latvijas Kultūras akadēmija pievienojas EUFA partneru-augstskolu tīklam, kuru veido 23 augstskolas no 23 valstīm - Austrijas, Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Islandes, Īrijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Rumānijas, Serbijas, Spānijas, Zviedrijas, Šveices, Turcijas un Lielbritānijas.

2016. gadā balva tika piešķirta britu režisora Kena Louča filmai "Es, Daniels Bleiks", savukārt 2017. gadā Eiropas Augstskolu kino balva aizceļoja pie Islandes un Dānijas kopražojuma, režisora Gudmundura Gudmundsona drāmas "Sirdsakmens". 2018. gadā žūrijas locekļu vidū būs arī kāds no Latvijas Kultūras akadēmijā studējošajiem.

Plašāka informācija:

https://www.eufa.org/en/

https://www.eufa.org/en/universities/025_Latvian_Academy_of_Culture.php