JAUNUMI

LKA organizētā lekciju un sarunu cikla „Mēs un Šekspīrs” pirmais pasākums

19.02.2014

V.Šekspīra jubilejas gadā no 2014. gada februāra līdz oktobrim Latvijas Kultūras akadēmija rīko lekciju un sarunu ciklu „MĒS UN ŠEKSPĪRS”, kura ietvaros brīvā gaisotnē tiks runāts par un ap Šekspīru – viņa personību, laikmetu, laikabiedriem, kā arī dažādām Šekspīra daiļrades interpretācijas iespējām, diskutējot gan par stabilo, gan mainīgo, gan tradicionālo, gan mūsdienīgo viņa darbu traktējumā. 

Lekciju un sarunu ciklā ar saviem Šekspīra lasījumiem piedalīsies gan dažādu humanitāro zinātņu un mākslas jomu pētnieki, gan arī praktiķi, lai tādējādi palūkotos uz Šekspīru no dažādiem skatu punktiem, saistoši un netradicionāli. Pirmajā cikla pasākumā, kas notiks LKA Teātra mājā Zirgu pasts 2014.gada 20.februārī plkst. 14:00 pēc preses konferences, sarunā par Šekspīru tiksies LKA rektors profesors Jānis Siliņš un LKA profesors Raimonds Briedis. Viņu dialoga tēma – „ Šekspīrs Latvijā – kopš 18. gadsimta”. 

Uz lekciju un sarunu ciklu „Mēs un Šekspīrs” ir aicināts visplašākais klausītāju loks – skolēni, studenti, skolotāji, Šekspīra un literatūras mīļotāji, teātra un kino cienītāji, muzeju darbinieki, visi interesenti.