LKA prorektore zinātniskajā darbā Anda Laķe piedalās konferencē “Pasaule skolā – skola pasaulē”

03.10.2019

Šodien, 3. oktobrī Jelgavas Kultūras namā notiks Valsts izglītības satura centra ESF projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) sestā konference izglītības praktiķiem un rīcībpolitikas veidotājiem “Pasaule skolā – skola pasaulē” veltīta vērtībām izglītībā.

LKA prorektore zinātniskajā darbā un Skola2030 mācību satura izstrādes vecākā eksperte Anda Laķe konferences ietvaros vadīs darbnīcu “Kultūras vērtību rašanās un mantojuma jaunrade vakar, šodien, rīt”. Darbnīcas mērķis ir aktualizēt kultūras vērtību un mantojuma daudzveidību, kā arī mantojuma klātbūtni ikviena cilvēka ikdienas kultūras praksē. Īpaši tiks pievērsta uzmanība kultūras vērtībām un jaunu mantojuma elementu dzimšanai mūsdienās skolās un  digitālajā vidē.

Dalībniekiem būs iespēja iepazīt kultūras mantojuma saglabāšanas un jaunrades līdzdalības formas, reflektējot par savu personisko pieredzi, Latvijas iedzīvotāju un mantojuma ekspertu vērtējumiem par kultūras mantojumu. Tāpat dalībnieki gūs jaunas metodisko paņēmienu idejas mantojuma apzināšanā un komunicēšanā, kā arī dalībniekiem būs iespēja labāk izprast, ko mūsdienu sabiedrība izvēlēsies par mantojumu nākotnes paaudzēm, kas ir vērtības bērniem un jauniešiem un kā viņi uz tām raugās.

Vairāk par konferenci: https://www.skola2030.lv/lv/konference#about