ZIŅAS

LKA rektore Rūta Muktupāvela piedalās UNESCO Starpvaldību komitejas kultūras izpausmju daudzveidības aizsardzībai un veicināšanai veltītā Parīzē

14.12.2017

Vakar, 14. decembrī, Latvijas Kultūras akadēmijas rektore un Nacionālās kultūras padomes vadītāja Rūta Muktupāvela no UNESCO Starpvaldību komitejas kultūras izpausmju daudzveidības aizsardzībai un veicināšanai 11. sesijas ziņoja, ka Latvija iestājas par kultūru digitālajā vidē, par mākslinieka statusa uzlabošanu un par mākslinieciskās izteiksmes brīvību.

Šovasar, 15. jūnijā Latviju pirmo reizi ievēlēja UNESCO Starpvaldību komitejā kultūras izpausmju daudzveidības aizsardzībai un veicināšanai (UNESCO Intergovernmental Committee for the Protection and Promotion of the Diversity of Cultural Expressions) uz laiku no 2017. līdz 2021. gadam. Latvijas pārstāve komitejā ir Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela.

Šī komiteja izveidota 2005. gadā, un tajā darbojas 24 dalībvalstu pārstāvji. Komitejas mērķis ir veicināt starptautiskās sabiedrības izpratni par atšķirīga rakstura preču un pakalpojumu kultūras vērtību, sekmēt sadarbību ar jaunattīstības valstīm un nodrošināt kultūras izpausmju daudzveidības aizsargāšanu.