ZIŅAS

LKA studenti aicina uz pop-up izstādi “Deep fake”

15.06.2022

No 2022. gada 17. līdz 19. jūnijam Lauvas ielas 6 Rīgā (RTU Aeronautikas institūta teritorijā) notiks Modernās Dziļās Mākslas akadēmijas pirmā kursa studentu kursa darbu pop-up izstāde DEEP FAKE, kas veidota sadarbībā ar LKA Audiovizuālās mākslas 1.kursa studentiem.

Modernās Dziļās Mākslas akadēmija ir jauna augstskola, kas tika izveidota pagājušajā gadā pēc privātas iniciatīvas ar Latvijas Kultūras akadēmijas un citu spēku struktūru atbalstu, lai veidotu jauna tipa kultūras profesionāļus, kas būtu gatavi darbam Interneta 3.0, mākslīgā intelekta tehnoloģiju un hibrīdkara apstākļos.

Ieeja bez maksas.

Programma:
17. jūnijs 18:00-22:00 izstādes atklāšana
18. un 19. jūnijs 13:00-19:00 izstāde atvērta apmeklētājiem

Izstādi veido vairākas kolaboratīvas transmediju instalācijas, kas savieno subjektīvo materiālo realitāti ar pirms-singularitātes laikmeta tiešsaistes rizomu un konfrontē tās. Autori cenšas veidot jaunu globālu kultūras konstrukciju, kas spēj izturēt digitālā informācijas universa penetrāciju, kurā jēgas meklējumi tagad sniedzas ārpus ierastajām ideoloģijām un nonāk virtuālajā telpā, ko neierobežo loģika un virza tās "atvērtā" spēja, savienot mūsu pagātni un tagadni ar elektronisko tehnoloģiju.

Lai gan tehnoloģija pati par sevi ir tikai instruments, nevis patiesības avots, tās ierobežojumi tagad ir acīmredzami. Mediji ir pārpludināti ar necenzētu informāciju, kurā jēgu var atrast tikai neliela daļa indivīdu. Pieaugošais informācijas daudzums globālās digitālajās platformās un līdz ar to pieaugošā "viltus" informācijas vara rada draudus gan indivīdiem, gan sabiedrībai, apdraudot nākamās paaudzes. Tas draud novirzīt mūsu informācijas ekosistēmas no to ētiskajiem, ekonomiskajiem un politiskajiem pamatiem.  

Izstādes mērķis ir ne tikai pievērst uzmanību šiem riskiem, bet arī piedāvāt alternatīvu redzējumu tam, kā varētu izskatīties "labāka pasaule", uzsverot interneta kā attīstības instrumenta potenciālu. Postmodernas, transcendentālas valodas pievēršas reālajai virtualitātei, savukārt arhitektoniskie tiešsaistes apzīmētāji rada virkni metadiskursīvu tekstu sintēžu.  Vienlaikus, izmantojot spēcīgu kolaboratīvās instalācijas formu, DEEP FAKE piedāvā topogrāfisku struktūru, kas ir atvērta lokālai interpretācijai un intuitīvai izpratnei. Šādā veidā izstāde izaicina mūsu uzskatus un pieņēmumus un liek mums apsvērt, kā "tikt priekšā" tajā attēlotajām problēmām: kā "tikt galā", turpināt "virzīties uz priekšu".