ZIŅAS

Raidieraksta #LKArunā jaunākajās epizodēs iepazīsties ar “Kultūras socioloģijas un menedžmenta” studentiem

15.06.2022

Jūnijā raidieraksta #LKArunā tematiskajā sadaļā “Studenti runā” vārds tiks dots “Kultūras socioloģijas un menedžmenta” 3. kursa studentiem, lai tie atklātu, kas nodarbina Latvijas Kultūras akadēmijas studentu prātus studiju gada izskaņā. Lekciju kursa “Digitālais mārketings” ietvaros studenti apguva raidieraksta veidošanas pamatus un paši praksē izmēģināja spēkus raidieraksta veidošanā. Pirmā epizode jau 17. jūnijā! Klausies to https://ej.uz/raidierakstsLKAruna.

Epizodē “Paldies par uzmanību!” klausītājiem būs iespēja uzzināt, kā izveidot kvalitatīvu prezentāciju, ko ņemt vērā, un no kā izvairīties, prezentējot gan klātienē, gan attālināti. Sarunā Sabīne Ozola, Lilita Podiņa, Megija Pērkone un Amanda Bizauska analizē neveiksmīgus un pozitīvus prezentāciju piemērus, ko epizodes laikā redz pirmo reizi, pārbaudot savas zināšanas un prasmes šajā jomā. Epizodē saklausāmi daudz smiekli, padomi un idejas veiksmīgai prezentācijas izveidei, jo, kā vēsta galvenā sarunas atziņa – “prezentāciju vajag prezentēt, vai tā noprezentēs tevi”.

Epizodē “Kas akadēmijas studentam vēderā” Elza Strazdiņa, Elza Gorda, Ulrika Māliņa un Alens Emīls Oknovs mēģinās noskaidrot, vai tiešām studiju gadus iespējams izdzīvot bez siera bulciņas kabatā? Kā pārliecināt sevi izmēģināt dažādas receptes un ielikt tās pusdienu kastītē? Kā ēšanas process var būt saliedējošs, stāvot rindā uz mikroviļņu krāsni vai kopā dodoties pēc frī kartupeļiem?

Klaudija Bērziņa, Lote Katrīna Cērpa un Elza Rubīnaepizodē “Tu saproti? Es nesaprotu” sarunājas par sev aktuālām tēmām, ko ikdienā neizdodas līdz galam saprast. Nesaprotam, kāpēc cilvēki nevar ierasties laicīgi pirms lidojuma. Nesaprotam, kāpēc mazliet pačīkstēt uzreiz ir slikti. Un nesaprotam arī, kā pabeigt neveiksmīgu sarunu ar cilvēku, kas atrodas ar tevi vienā pasākumā un prom iet netaisās.

Vienmēr aktuālo jautājumu – vai studijas iespējams apvienot ar darbu? – epizodē skatīs Melānija Gulbe, Karīna Jermoļinska, Ērika Kuzmiča un Oto Jānis Kregzde. Jaunieši dalīsies savā pieredzē, meklējot prakses un darba iespējas, dos padomus, kas var palīdzēt tikt pie kārotās darba pieredzes. Un, protams, kā nu bez dalīšanās savās pārdomās arī par populārāko vecāku un vecvecāku jautājumu – par ko tu strādāsi, kad pabeigsi studijas?!

Riks Emīls Lazdiņš un Artis Ozols epizodē runās par un ap Covid-19 pandēmijas periodu: kā norisinājās studiju process, kā mainījās studentu paradumi, kā šajā laikā mainījās pasniedzēji. Puiši dalīsies interesantos stāstos no kursabiedriem par viņu piedzīvoto šajā laikā un nonāks arī pie secinājuma, vai šis laiks studentu dzīvē bija izmests vējā vai tomēr noderīgs.