ZIŅAS

LKA teātra mājā “Zirgu pasts” notiks Ziemeļvalstu Vasaras universitātes Ziemas simpozijs "ReActivate, ReVisit"

27.02.2018

2018. gada 2.-4. martā Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts” notiks Ziemeļvalstu Vasaras universitātes (Nordic Summer University, NSU) 7. studiju cikla "Praktizējot kopienas: sabiedrību transformējošas startēģijas pētījumos balstītā jaunradē" (“Practicing Communities: Transformative societal strategies of artistic research”) Ziemas simpozijs "ReActivate, ReVisit". Simpozijā piedalīsies vairāk nekā 40 dažādu nozaru pētnieki un mākslinieki no Baltijas un Ziemeļvalstīm, kuri savās praksēs piekopj starpdisciplināras un uz sadarbību vērstas metodes.

Studiju cikls "Praktizējot kopienas" nodrošina platformu teorētiskai un mākslinieciskai izpētei, iekļaujot arvien jaunus praktiķus, kuriem svarīgas dialogā balstītas stratēģijas. Tas piedāvā unikālu, radošu un kritisku kontekstu pētījumos balstītām mākslinieciskām praksēm un teorētiskai izpētei, kas uzsver ilgspējību un lēnu pētījuma procesu. Studiju cikla centrā ir pieredzes apmaiņa par veidiem, kādos pētījumos balstīta jaunrade rada un veicina sabiedrību transformējošas startēģijas. Cikls nodrošina platformu eksperimentiem un dažādu metodoloģiju saplūšanai, lai iedvesmotu tā dalībniekus turpmākiem pētījumiem.

NSU studiju cikla “Praktizējot kopienas” dalībnieki ir starptautiska, nomadiska, bezhiearhijas pētnieku un mākslinieku grupa no Baltijas un Ziemeļvalstīm, kas pārstāv gan augstskolas, gan mākslas institūcijas, gan arī darbojas ārpus tām.

 

Simpoziju klausītāja statusā var apmeklēt jebkurš interesents. Darba valoda - angļu.

Ar simpozija programmu iespējams iepazīties šeit. Dalībnieku biogrāfijas un pētījumu kopsavilkumi: http://nordic.university/wp-content/uploads/2018/02/AbstractsandBios.pdf.

Ziemeļvalstu Vasaras universitāte (NSU) ir neatkarīga akadēmiskā institūcija un nomadiska kustība, kura organizē starptautiskus starpdisciplinārus simpozijus. Kopš institūcijas dibināšanas 1950. gadā, tā veicina akadēmiskas un inovatīvas iniciatīvas, veidojot starptautiskus pētnieku un mākslinieku sadarbības tīklojumus un kopienas, kas nodarbojas ar starpdisciplināru pētniecību kritiskās domāšanas koordinātās. NSU uzmanības centrā ir aktuāli jautājumi, kas nereti pārsniedz vienas akadēmiskās disciplīnas robežas un vēl nav ieņēmuši stabilu vietu universitātēs. NSU veicina pētniecības attīstību un pieeju jaunām zināšanām, aicinot gan atzītus, gan jaunus un topošus zinātniekus, pētniekus, māksliniekus un dažādu jomu profesionāļus savstarpējai pieredzes un zināšanu apmaiņai nehierarhiskā vidē. Visas NSU aktivitātes ir pašu dalībnieku organizētas demokrātiskā procesā. Tās sastāv no trīs gadu tematiskiem studiju cikliem, kuru dalībnieki regulāri tiekas vasaras un ziemas simpozijos.

2017. gada vasarā Ziemeļvalstu Vasaras universitātes ikgadējā vasaras skola pirmo reizi notika Latvijā, Saulkrastos.