Meklē dalībniekus pētījumam kultūras patēriņa dienasgrāmatu rakstīšanai
Pētījuma fokusā ir izpētīt padziļināti individuālos Latvijas iedzīvotāju kultūras patēriņa paradumus. Īpaša uzmanība tiks pievērsta klātienes un digitālā kultūras satura mijiedarbei, digitālo mediju platformu izmantošanas paradumiem, auditorijas mijiedarbībai ar kultūras saturu digitālajā vidē, tiešsaistes mākslas un radošo prakšu patēriņam un pieejamībai.
Lai iegūtu detalizētus datus par individuālajām kultūras patēriņa stratēģijām, pētījumam tiek meklēti dalībnieki kultūras patēriņa dienasgrāmatu rakstīšanai. Pētījuma dalībnieku uzdevums būs viena mēneša garumā pētnieku sagatavotā dienasgrāmatas formā pierakstīt savu ikdienas klātienes un digitālo kultūras patēriņu (laiku, ilgumu, norises vietu vai ierīci, kur tiek īstenota aktivitāte u.tml.) un pārrunāt ar pētnieku savu pieredzi pēc dienasgrāmatas aizpildīšanas. Meklējam Latvijas iedzīvotājus no dažādām sociodemogrāfiskajām grupām – jebkura vecuma (sākot no 18 gadiem), dzimuma, dzīvesvietas u.tml., kas nav tieši saistīti ar kultūras jomu (nestrādā un nemācās saistītās jomās).
Dienasgrāmatu pildīšana prasa regulāru un ikdienišķu pieslēgšanos, tāpēc meklējam atbildīgus cilvēkus, kuriem patīk reflektēt par savām aktivitātēm un kuriem ir laiks, lai katru dienu veiktu ierakstus par tām. Pētnieki un LKA studenti ir izveidojuši un testējuši dienasgrāmatas formu, iekļaujot tajā daudzveidīgas kultūras patēriņa aktivitātes. Pirms iesaistes pētījumā izrunāsim visus neskaidros jautājumus un dosim iespēju izmēģināt aizpildīt dienasgrāmatu. Dalībniekiem piedāvājam iespēju sistemātiskā formā paskatīties uz savu ikdienas kultūras patēriņu. Par dalību pētījumā dalībniekiem paredzēta neliela atlīdzība. Pētījuma rezultāti tiks atspoguļoti ziņojumā un publikācijā.
Pētījums ir daļa no projekta “Latvijas kultūras ekosistēma kā resurss valsts izturētspējai un ilgtspējai” /CERS (Nr. VPP-MM-LKRVA-2023/1-0001), ko finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija valsts pētījumu programmas “Latvijas kultūra – resurss valsts attīstībai" (2023.–2026.) ietvaros. Valsts pētījumu programmu administrē Latvijas Zinātnes padome.