ZIŅAS

Notiks 2023.gadā LKA finansēto pētniecības projektu prezentācijas

10.04.2024

LKA Kultūras un mākslu institūts aicina Latvijas Kultūras akadēmijas un LKA Latvijas Kultūras koledžas akadēmisko personālu, doktorantus, maģistrantus un bakalaura studiju līmeņa studējošos veidot pētnieku grupas un pieteikt savas pētniecības ieceres pētniecības projektu konkursā „Zinātniskās darbības attīstība Latvijas Kultūras akadēmijā” īstenošanai 2024. gadā.

Lai iedvesmotos jaunu pētījumu ideju radīšanai, interesenti aicināti 15. aprīlī plkst. 13:00 - 14:30, Ludzas ielā 24, 5. auditorijā uz LKA finansēto pētniecības projektu 2023. gadā prezentācijām! 

Plkst. 13:00 pētījuma "Digitālās transformācijas izpausmes kultūras pasākumu nozarē Latvijā un pārmaiņas saskarsmē ar auditoriju - aktuālā situācija un nākotnes" prezentācija. Projekta vadītāja: Agnese Hermane.
 
Apraksts: Pētījuma ietvaros pētīti digitālās transformācijas procesi un to izpausme kultūras sektorā, pārmaiņas pasākumu nozarē un auditorijas pieredzes veidošanas procesos no pasākumu producentu skatupunkta. Projekta ietvaros veiktas padziļinātas daļēji strukturētas intervijas ar vadošajiem kultūras pasākumu producentiem Latvijā, kā arī teorētisko avotu, aktuālo zinātnisko publikāciju un sekundāro datu analīze, kas ļauj izdarīt secinājumus par procesiem pasākumu nozarē plašākā kontekstā. Projekta ietvaros veiktā datu analizē ir aktuālo nozares procesu fiksācija, kas ir būtisks pieturpunkts izpratnē gan par Latvijas kultūras pasākumu industrijas spēju pielāgoties pārmaiņām un veidot jēgpilnas pasākumu pieredzes digitālo tehnoloģiju laikmetā, gan iespēja identificēt būtiskākos ierobežojumus, kas kavē nozares attīstību. Projekta vadītāja ir Ph. D. Agnese Hermane, darba grupa – radošā producente, LKA lektora p.i. Mg. Art. Elizabete Palasiosa, LKA un RTU kopīgās maģistra studiju programmas «Radošās industrijas un izaugsmes menedžments» 2. kursa studentes Austra Ciša un Asnāte Kalēja.  
 
Plkst. 13:30 pētījuma "Eiropas Savienības ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu lietojums pārtikas produktiem Latvijā: ražotāju pieredzes izpēte" prezentācija. Projekta vadītāja: Anita Vaivade.
Apraksts: Pētniecības projekts vērsts uz kulinārā mantojuma - sklandraušu, Rucavas baltā sviesta, salinātās rudzu rupjmaizes, Carnikavas un Salacgrīvas nēģu u.c. - atpazīstamības veicināšanas pieredzi Latvijā, piemērojot intelektuālā īpašuma aizsardzības iespējas. Projekta ietvaros caur daļēji strukturētām intervijām ar pārtikas produktu ražotājiem ir iepazīta viņu pieredze saistībā ar Eiropas Savienības pārtikas kvalitātes shēmu norāžu lietojumu. Pētījuma prezentācijā tiks izklāstīti galvenie gūtie secinājumi par šādu norāžu sniegtajiem ieguvumiem un iespējām, ar skatu nākotnē, kur līdzīgas Eiropas Savienībā aizsargātas shēmas būs pieejamas amatniecības produktu aizsardzībai un atpazīstamības veicināšanai.
 
Plkst. 14:00 pētījuma "Dzīvais Kultūras mantojums Kazdangā" prezentācija. Projekta vadītāja: Zane Grigoroviča.
Apraksts: Projekta fokuss ir vērsts uz dzīvā/nemateriālā kultūras mantojuma izpēti Kazdangā, nelielā ciemā Dienvidkurzemē. Ar uzdevumu identificēt dzīvā mantojuma izpausmes Kazdangā un izzināt Kazdangas kultūrtelpu mūsdienās, tika veikts lauka pētījums, kā arī padziļināta avotu un literatūras analīze, analizēta kopienas struktūra un tās loma kultūrvēsturiskā mantojuma uzturēšanā, kā arī dokumentētas kultūras mantojuma saglabāšanas prakses. Iesākts darbs, lai ar digitālās kartēšanas metodi tiktu reprezentēti lauka darbā ievāktie un pētniecības procesā iegūtie dati, ar mērķi veicināt saistošu pētnieciskās informācijas uztveri un pētījuma temata turpmāku interpretāciju ar vizualizācijas palīdzību.
 
Lūdzu, aizpildiet aptauju, norādot savu vārdu, uzvārdu, lai piedalītos pētījumu projektu prezentācijās: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfb1knVdAsaMKQ2go51s918mNtiF72hxNmdKFPyDNY9RKU-sw/viewform?usp=sf_link