ZIŅAS

Perfekcionisms un cilvēciskās bailes no kļūdām: LKA horeogrāfi aicina uz izrādi “Glitch”

10.01.2022

Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA) 2021. gada vasarā absolvēja bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas mākslas” studenti, kuri sadarbību ar LKA turpina “Pēcdiploma programmā”. Programmas ietvaros 6. dejotāju paaudze ir radījusi jaunu laikmetīgās dejas izrādi “Glitch”, kuras horeogrāfi ir Ramona Levane un Marģers Vanags. Izrāde notiks Elijas ielā 17, 3.stāvā, Nacionālajā filmu skolā 14.,15., 19. un 20.janvārī plkst. 19.00.

Šobrīd LKA ir uzsākts “Pēcdiploma programmas” īstenošanas process pilotprojekta veidā. Programmas mērķis ir atbalstīt radošos studentus tūlīt pēc LKA absolvēšanas un dot tiem atbalsta platformu pirms pilnībā patstāvīgi uzsākt profesionālās gaitas. Atbalsta programmā šobrīd piedalās “Laikmetīgās dejas māksla” 2021. gada absolventi. LKA sniedz savu atbalstu, piedāvājot telpas mēģinājumiem, kā arī dejas pedagogu konsultācijas, administratīvo atbalstu. Lai kopīgais mēģinājumu process veidotu rezultātu, tika iecerēts īstenot māksliniecisko jaunradi – attīstīt jauno horeogrāfu M.Vanaga un R.Levanes kompozīcijas darba ideju “Glitch” (latv.“kļūme”), kuras pamatā ir abu horeogrāfu 2020. gada pavasarī radītā dejas kompozīcija.

Iedvesma laikmetīgās dejas izrādei “Glitch” ir radusies no autoru personīgās pieredzes un sajūtām, kas saistās ar perfekcionismu un cilvēka būtībā sakņoto vēlmi nekad nekļūdīties. Izrādes horeogrāfiju veido kustību materiāls, kuru autori veidojuši reflektējot par jautājumu – vai šo sajūtu par kļūdas esamību rada nepareiza notikumu gaita, vai arī tas ir priekšstats, ko zemapziņā esam sev radījuši paši? Izrādē skatītājs piedzīvo attīstību, kas notiek gan plānotai, gan neparedzētai nobīdei no šķietami loģiskā ceļa.

Izrādes idejas autori ir – Marģers Vanags un Ramona Levane, kuri to izveidojuši kopā ar 12 jaunajiem dejas profesionāļiem – Darju Turčenko, Emanuēlu Zvaigznīti, Edvardu Kurmiņu, Kitiju Geidāni, Simonu Ozolu, Robertu Gailīti, Katrīnu Stepiņu, Oskaru Moori, Gundegu Rēderi, Vladimiru Goršantovu, Emīliju Bergu, Līvu Apšenieci. Izrādes scenogrāfiju un kostīmus radījusi Ieva Stalšene, muzikālās kompozīcijas autors ir Andrejs Irbēns (Miseralist) un gaismu mākslinieks – Niks Cipruss. Izrādes producente Patrīcija Kolāte, izpildproducente Elza Siliņa.

Izrāde tapusi ar Latvijas Kultūras akadēmijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda un LKA Eduarda Smiļģa teātra muzeja atbalstu. Sadarbības partneri: deju studija “Ritms” un Agra Daņiļeviča deju skola “Dzirnas”

Biļešu cena: pieaugušajiem – 12,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 6,00 EUR. Biļetes uz izrādi var iegādāties: https://ticketshop.lv/site/events/search/glitch vai pirms pasākuma. Vietu skaits ierobežots.

Saskaņā ar MK noteikumiem izrādi iespējams apmeklēt tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušajām personām, uzrādot derīgu ieejas biļeti, kā arī sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Lūdzam ievērot pasākuma norises laikā un vietā noteiktos epidemioloģiskos noteikumus, kā arī, lai nodrošinātu biļešu un Covid-19 sertifikātu pārbaudi, ierasties laicīgi.