ZIŅAS

Sākusies pieteikšanās aktiermeistarības kursiem Anitas Sproģes vadībā

10.01.2022

2022. gada sākumā Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina skatuves mākslas kolektīvu vadītājus un dalībniekus, kā arī skolēnu interešu izglītības jomā strādājošos uz kursiem “Aktiermeistarība: etīdes un vingrinājumi” (vadītāja Anita Sproģe). Kursi tiek organizēti profesionālās pilnveides izglītības programmas “Režija un aktiermeistarība skatuves mākslas kolektīvu vadītājiem” ietvaros.

Režisores, aktiermeistarības un grima mākslas pasniedzējas Anitas Sproģes vadītie kursi “Aktiermeistarība: etīdes un vingrinājumi” norisināsies 2022. gada 11., 12., 25., 26. februārī (piektdienās no plkst.18.00 līdz 21.00; sestdienās no plkst.11.00 līdz 18.00) klātienē, LKA E.Smiļģa Teātra muzejā (Eduarda Smiļģa iela 37).

Kursu mērķis ir paplašināt zināšanas un padziļināt izpratni par aktiera mākslas teorētiskajiem un praktiskajiem pamatprincipiem, attīstīt prasmes un iemaņas šo principu piemērošanai darbā ar skatuves mākslas kolektīviem. Kursu ietvaros tiks apskatītas tādas tēmas kā etīžu izveides princips (gribas darbība, izvēle, konflikts, pārpratums, apstākļu sakritība u.c.), kā arī principu nozīmīgums darbā ar aktieri un izrādes tapšanas laikā. Kursu apguves laikā dalībnieki pievērsīsies arī dialoga fragmenta analīzei un darbam ar aktieri. Dalības maksa kursos – 115 EUR.

Dalība kursos “Aktiermeistarība: etīdes un vingrinājumi” ar sadarbspējīgu sertifikātu par vakcināciju vai Covid-19 pārslimošanu.

Kursu dalībnieki saņems Latvijas Kultūras akadēmijas sertifikātu par profesionālās pilnveides kursa apguvi. Dalībnieku skaits kursā ierobežots. Kursa norise tiks nodrošināta, ja grupā būs vismaz 10 dalībnieki!

Dalībai kursos iespējams pieteikties līdz 2022. gada 31. janvārim, elektroniski aizpildot pieteikšanās formu: https://ej.uz/Aktiermeistaribaskursi

 

Papildu informācija:

Ilona Asare, LKA Tālākizglītības projektu vadītāja

Tālr.: 26011102
E-pasts: ilona.asare@lka.edu.lv