ZIŅAS

“Valpurģos” aicina svinēt maģisku kopābūšanu

16.06.2022

Pēc divu gadu pārtraukuma, 8. jūlijā no plkst. 19.00 Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) un Studējošo pašpārvalde “Cits Skatu Punkts” aicina svinēt maģisko Valpurģu nakti klātienē, Ludzas ielā 24, retoriski jautājot – kas var būt vēl maģiskāks par kopābūšanu siltā vasaras naktī? “Valpurģi 2022” šogad aicina skatīties LKA studentu filmas, izglītoties un izbaudīt mūzikas vienojošos ritmus.

Četras skatuves, vairāk nekā desmit dažādi mākslinieki un nakts, kurā sekot Saules ritumam. Valpurģu naktī akadēmijas dārzs pārtaps par Maskavas forštates maģiskāko vietu, kur apmeklētāji varēs baudīt bungu šovu, tradicionālo dziedātāju “Saucējas” uzstāšanos, būt radoši sietspiedes darbnīcās, vērtēt jauno režisoru uzņemtās filmas un vērot raganas dedzināšanu.

8. jūlijā uz lielās skatuves “DVINGA” šogad uzstāsies grupas “Nova Koma”, LKA bijušo studentu leģendām apvītā grupa “Regīna”, grupa “Polifauna”, reperis Wiesulis & sangvn, kā arī “Iesildām Valpurģus 2022” uzvarētāji – grupa “Kuusbārdis”.

Uz mazās skatuves “RAMANA” ar savu daiļradi klausītājus priecēs pank-šlāger-sviest-roka trio “Jūdas Graši”, muzikālā apvienība “Embark”, “Kapelmeistars GROUP” un ģitārists Reinis Jaunais.

Savukārt uz Dārza skatuves “KLANGAS” kāps indī/alternatīvā roka grupa “Purple Negative”,  Emīlija, bet uz “SLAZDA” skatuves klausītājus priecēs “Bēniņu fotogēnijas” performance un DJ “33”.

Ieejas maksa pasākumā LKA studentiem 10 eur, pārējiem 12 eur. Pasākuma dienā – 8. jūlijā – 15 eur. Biļetes var iegādāties LKA bibliotēkā (Ludzas iela 24), Teātra mājā “Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46) un TicketShop.lv!

Valpurģi ir ilggadējs LKA Studentu pašpārvaldes “Cits Skatu Punkts” rīkots pasākums, kas sevī apvieno mūziku, maģiju un kopābūšanu. “Valpurģi” aicina apmeklētājus kopā sagaidīt tumsas iestāšanos un ausmas pirmos starus, ļaujoties mūzikas maģiskajiem ritmiem, izglītojoties un izklaidējoties, piedaloties lekcijās, dažādās aktivitātēs un baudot labu mūziku uz saulrieta apspīdētām skatuvēm, atpūšoties draugu un jaunu paziņu lokā, aizstājot saules gaismu ar ugunskura mūžīgo siltumu pēc pusnakts.

Sākotnēji Valpurģu naktī raganas satikās, lai svinētu pavasara atnākšanu. Šogad Valpurģos svinēsim vasaras pilnbriedu un kūsājošu enerģijas apmaiņu. LKA Valpurģu naktī tiek apvienotas visas tradīcijas – nodarbošanās ar maģiju, vasaras nakts noslēpumu pieburšana un raganas dedzināšanu pusnaktī. Tajā var izjust Saules un Mēness maģisko spēku, ļauties mūzikas varenībai, kas iekustinās un atbrīvos!

Ieeja pasākumā no 18 gadu vecuma!

 

#atgrieziesValpurgos