![](/media/cache/d0/83/d0833aa50205eeb3468c123f6085b211.jpg)
Starpkultūru komunikācijas un svešvalodu katedras docētājas piedalās zinātniskajā konferencē Daugavpils Universitātē
2019. gada 24. un 25. janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Starpkultūru komunikācijas un svešvalodu katedras (SKS) docētājas Laila Niedre, Gunta Ošeniece, Elīna Veinberga un Anita Načisčione prezentēja savus zinātniskos pētījumus starptautiskajā konferencē Daugavpilī, kurā piedalījās 177 zinātnieki no 8 valstīm. Darba kārtībā bija iekļautas mūsdienīgas un starpdisciplināras tēmas. Darba gaitā tika veidoti jauni zinātniski kontakti. Konferencē iegūtas interesantas pētnieciskās atziņas kultūras studijās. Zinātniskie raksti tiks publicēti zinātnisko rakstu krājumā „Valoda dažādu kultūru kontekstā” (EBSCO). Konferences dalībnieki baudīja Latgales kolēģu viesmīlību un atsaucību.
Laila Niedres un Gunta Ošenieces referāts Deuschtum ohne Sprache: zwischen Sein und Nichtsein pēta to Latvijas iedzīvotāju dzīvesstāstus, kuriem ir vācu izcelsme un kuri darbojas vācu kultūras biedrībās Latvijā. Šīs ir mutvārdu liecības par notikumiem, kas paver vēstures subjektīvu perspektīvu. Referātā analizēts valodu lietojums un tā nozīme ģimenēs, kurās dzīvoja un dzīvo vācu izcelsmes Latvijas iedzīvotāji. Šis pētījums ir daļa no LKA docētāju un studentu kopējā pētnieciskā projekta „Latvija – Heimatland“.
Diahroniskā pētījumā The Role of Metonymy in Conceptualisation of Latvia and Latvians Elīna Veinberga atklāj metonīmijas nozīmi Latvijas un latviešu konceptualizācijā. Pētījums balstās empīriskajā materiālā, kas līdz šim nav pētīts no kognitīvās stilistikas viedokļa, analizējot avīzes, plakātus un karikatūras no 1863. līdz 2018. gadam.
Anita Načisčione referātā Creativity in Shakespeare’s Use of Figurative Language pievēršas jautājumam par radošumu frazeoloģisko vienību stilistiskajā lietojumā Šekspīra lugās, izmantojot kognitīvās atziņas. Pamatojoties uz diahroniskiem pētījumiem senangļu un vidusangļu materiālā, kā arī izmantojot leksikogrāfiskos avotus, autore atspēko nepamatotus apgalvojumus, kas norāda Šekspīru kā daudzu frazeoloģisko vienību autoru. Viņa talants atklājas frazeoloģisko vienību radošā stilistiskā lietojumā.
Konferencē piedalījās arī Kultūras teorijas un vēstures katedras docētājas Līga Ulberte un Zane Grigoroviča.