Studenšu korporāciju viesu vakariem 2021./2022. ak.g. pavasara semestrī

20.01.2022

2021./2022. akadēmiskā gada pavasara semestra sākumā studenšu korporācijas atkal ver durvis, un aicina Latvijas Kultūras akadēmijas studentes apmeklēt viesu vakarus, lai izzinātu korporāciju būtību un to, ko dalība šādās akadēmiskās mūža organizācijās spēj sniegt izaugsmei un personības attīstībai.

Latvijā darbojas 13 studenšu korporācijas, kas ik semestri izsludina viesu vakarus savās organizācijās, lai studentēm būtu iespēja apmeklēt studenšu korporācijas un iepazīt gan to vērtības, gan tur esošās biedres.

Darbošanās studenšu korporācijā paver iespēju paplašināt redzesloku, tiekoties ar citām studentēm, kā arī panākumiem un pieredzes bagātām sievietēm – dažādu nozaru profesionālēm. Korporācija sniedz iespēju izveidot gan draudzības saites mūža garumā, gan arī paplašināt profesionālo kontaktu loku.

Lai kļūtu par studenšu korporācijas biedri, ierasti jāapmeklē vismaz divi viesu vakari, kuru laikā tiek noklausīti referāti par dažādām interesantām populārzinātniskām tēmām, kā arī viešņas tiek iepazīstinātas, ar konkrētās korporācijas vēsturi un galvenajām norisēm gada griezumā.

Šajā semestrī izsludinātajos viesu vakaros varēs izzināt korporāciju vēsturi un tradīcijas, noklausīties referātus par tādām tēmām kā “Drošas attiecības un kas mūs sagaida nākotnē”, “Ilgtspēja kultūras mantojuma jomā”, “Kāpēc Tuvajos Austrumos ir tik daudz karu?”, “Globālā sasilšana, tā sekas un sabiedrības iesaiste tās aizkavēšanā” un daudzām citām.

Studenšu korporācijas ir akadēmiskas mūža organizācijas, ko vieno latviskas, valstiskas un akadēmiskas tradīcijas un mērķi. Tajās var iestāties jebkura valstiski domājoša Latvijas augstskolu studente vai absolvente (saskaņā ar katras studenšu korporācijas noteikumiem).

Krievu studenšu korporācija Sororitas Tatiana apvieno Latvijas augstskolu studentes, kuras audzinātas krievu kultūras tradīcijās.

Vairāk par katras studenšu korporācijas viesu vakaru tematiem, viesošanās un uzņemšanas noteikumiem var lasīt korporāciju Facebook lapās un tīmekļvietnēs.

Latvijā darbojas 23 studentu un 13 studenšu korporācijas, kopumā pulcējot aptuveni 2000 biedru.

Viesu vakari studenšu korporācijās 2021./2022. studiju gada pavasara semestrī:

Daugaviete

7. februārī plkst. 19.00

14. februārī plkst. 19.00

21. februārī plkst. 19.00

Tiešsaistē/Brīvības iela 74-22, Rīga (atkarībā no valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem)

Pieteikšanās: audzinataja.daugaviete@gmail.com

07. februārī plkst. 19:15

Pieteikšanās: e.feldentale@inbox.lv

Sororitas Tatiana

Informācijai par viesu vakariem lūdzam sekot līdzi www.sororitastatiana.lv un “Sororitas Tatiana” facebook lapā.

Pieteikšanās: nsemjonova@inbox.lv

Aurora

Viesu vakari nav plānoti, interesentes

var sazināties rakstot uz: korporacija.aurora@gmail.com

Spīdola

Informācijai par viešņu vakariem lūdzam sekot līdzi www.spidolas.lv un “Korporācija Spīdola” facebook lapā.

Pieteikšanās un informācija: audz.spidola@gmail.com

Zinta

25. janvārī plkst.19.00

17. februārī plkst. 19.00

23. martā plkst.19.00

Tiešsaistē (Microsoft Teams)

Pieteikšanās: zinta.prezidijs@gmail.com

Staburadze

10. februārī plkst. 19.00

24. februārī plkst. 19.00

3. martā plkst. 19.00

8. martā plkst. 19.00

Tiešsaistē/Kr. Barona iela 33/35-10, Rīgā (atkarībā no valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem)

Pieteikšanās: staburadze.audzinataja@gmail.com

Līga

Informācijai par viešņu vakariem lūdzam sekot līdzi  www.skliga.lv un “Korporācija Līga” facebook lapā.

Pieteikšanās: korp.liiga@gmail.com