ZIŅAS

Vieslekcijas par starptautisko skatuves mākslas menedžmentu Latvijas Kultūras akadēmijā

05.10.2018

2018. gada 8. oktobrī plkst. 10.15-13.30 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā "Zirgu pasts" notiks krievu muzikoloģes un starptautisku projektu producentes, Maskavas Lielā teātra Perspektīvās plānošanas un īpašo projektu nodaļas vadītājas Irinas Černomurovas vieslekcijas par starptautisko skatuves mākslas menedžmentu. Lekcijas tiek organizētas sadarbībā ar festivālu "Zelta maska Latvijā". Lekcijas notiks krievu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Aicināti visi interesenti.

Vieslekcijās Irina Černomurova dalīsies savā ilggadīgajā starptautiskās sadarbības pieredzē, gan vadot starptautiskās attiecības nozīmīgos Krievijas teātros, gan organizējot Starptautisko laikmetīgās dejas festivālu "DanceInversion" Maskavā. Lekciju tēmas: "Kopprodukcija vai nacionālas nozīmes izrāde", "Repertuāra plānošanas stratēģija" un "Festivāla veidošanas stratēģija".

Muzikoloģe un teātra eksperte Irina Černomurova vairāk nekā 17 gadus ir vadījusi Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamentu K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko vārdā nosauktajā Maskavas akadēmiskajā muzikālajā teātrī, kur organizējusi trupas viesizrādes daudzās pasaules valstīs, starptautiskus apmaiņas projektus un producējusi kopražojuma izrādes teātrī ar tādu mākslinieku kā Jirži Kilians (Jiří Kylián), Džons Noimaijers (John Neumeier) un Pīters Štains (Peter Stein) līdzdalību. Irina Černomurova ir izstrādājusi teātra reklāmas stratēģiju, kā arī ir vairāku televīzijas filmu autore par Krievijas māksliniekiem. Šobrīd Irina Černomurova vada Maskavas Lielā teātra Perspektīvās plānošanas un īpašo projektu nodaļu, kas nodarbojas ar teātra stratēģisko plānošanu.

Kopš 2009. gada Irina Černomurova ir Starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla "DanceInversion" mākslinieciskā vadītāja. 1999. gadā dibinātais festivāls reizi divos gados piedāvā Maskavas auditorijai plašu starptautisku programmu, iepazīstinot ar pasaules slavenākajiem horeogrāfiem, kas radījuši savu unikālu dejas valodu. Festivālā viesojušies tādi horeogrāfi kā Triša Brauna (Trisha Brown), Jans Fabrs (Jan Fabre), Jozefs Nadžs (Josef Nadj), Saša Valca (Sasha Waltz), Akrams Hans (Akram Khan), Sidi Larbi Čerkaui (Sidi Larbi Cherkaoui) un daudzi citi.

Kopš 1988. gada Irina Černomurova arī docē teātra menedžmentu. Viņa ir skatuves mākslas menedžmenta katedras vecākā pasniedzēja un goda profesore Krievijas Teātra mākslas institūtā (GITIS), kā arī lasa specialitātes lekciju kursus Maskavas Dailes teātra studijā un Dadamjana Skatuves mākslas darbinieku augstskolā.

Irina Černomurova ir nopelniem bagātā Krievijas Federācijas kultūras darbiniece un Maskavas pilsētas goda kultūras darbiniece.

 

Papildu informācija (krievu valodā):

Intervija ar Irinu Černomurovu par perspektīvo plānošanu (2017): https://musicseasons.org/irina-chernomurova-chtoby-priglasit-chernyakova-nado-vstat-v-ochered-na-mirovom-rynke-2/

Intervijas ar Irinu Černomurovu par festivālu "DanceInversion" (2017): https://www.classicalmusicnews.ru/interview/irina-chernomurova-danceinversion-2017/

https://musicseasons.org/irina-chernomurova-danceinversion-2/

Intervija ar Irinu Černomurovu, stājoties amatā Maskavas Lielajā teātrī (2014): https://www.classicalmusicnews.ru/interview/irina-chernomurova-2014/