ZIŅAS

“Zinātne tiešsaistē” ietvaros notiks lekcija “Latviešu atdzejas tendences. Kopainas skices”

20.05.2022

24. maijā plkst. 15.00 LKA Facebook lapā zinātnes mēneša un lekciju cikla "Zinātne tiešsaistē" ietvaros notiks LKA doktoranta Ivara Šteinberga lekcija " Latviešu atdzejas tendences. Kopainas skices ". Lekcijā piedalīsies studenti Ēriks Dekoneks un Rihards Ošenieks.

Lekcijā tiks iepazīstināts ar Latvijas Kultūras akadēmijas pētniecības projektu, kura ietvaros ir iepazīti un analizēti procesi, kas saistās ar latviešu valodā tulkotajām dzejas grāmatām. Tiks stāstīts par pētījuma gaitu, teorētisko bāzi, veiktajām pētnieciskajām aktivitātēm, izaicinājumiem, risinājumiem un nākotnes perspektīvām.

Šobrīd pētījuma galvenais rezultāts ir apkopoti metadati par atdzejas izdevumiem, un šo datu pārdomāšana ļauj izdarīt secinājumus par tendencēm literārās kultūras apmaiņas gaitā un cittautu literāro vēsmu cirkulāciju Latvijā. Pētījums tiecas ne tikai uzburt daļēju kopainu atdzejas sfērā vairāku gadu desmitu griezumā, bet arī mudināt pievērsties tam, kā līdz šim visvairāk trūcis. Līdz ar to, vētīdami pagātni, projekta dalībnieki ar cerību raugās arī nākotnē.

Vairāk par zinātnes mēneša notikumiem: https://lka.edu.lv/lv/petnieciba/zinatne-runa/lka-zinatnes-menesis.