Elizabetas Lāces diska prezentācija

Ceturtdiena, 5. janvāris, 2017


05.01.2017 19:00

Informācija par pasākumu

5.decembrī 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Zirgu Pasta Karamazovu zālē notiks Teātra mākslas maģistratūras 1. kursa studentes Elizabetas Lāces diska prezentācija.

Elizabetas Lāces otrais studijas albums “Songs About D” nedaudz vairāk kā tikai pusgadu pēc arfas solo debijas albuma “Mōaigā” ir paralēli ilgi krātu dziļi personīgu iespaidu, novērojumu un bērnības atmiņu apkopojums – veltījums sev un tai pasaulei, kura ir visapkārt un vienlaicīgi arī vairs nav. Līdzīgi kā iepriekšējā darbā, kur minimālā vienībā (viens instruments) tiek meklēts maksimuma potenciāls, arī šeit viņa paļaujas tikai uz sevi, pārkāpjot uz citām savas ekspresijas teritorijām – klavierēm un savu balsi, saplūstot uz mirkli kopā 12 dziesmām. Galvenie mākslinieciskās iedvesmas avoti – piespiedu brīvprātīgā izolēšanās, ausu aizbāžņi ikdienai un plāksteri (pēc arfas spēles). Dokumentējot apkārto notiekošo jau kopš 1999.gada, autores refleksija ir piedzīvojusi numerālu pilngadību, šim notikumam par godu radot dāvanu, kurā ietverta pieredze, kā pārdzīvojot vardarbību, pašnāvību, psihiskās saslimšanas, karu, nošķirtību un pašdestrukciju pie reizes arī apglabāt sevī upura stāvokli, panest atbildību, atgriežoties pie saviem iekšējiem resursiem, kas ir daudzu gadu eksistenciālisma terapijas vainagojums.

Par visu arī ne bez ironijas – albuma dizains ir salda remisnescence par “smago gadu smagās mūzikas” skaistajiem piedzīvojumiem, kā arī interdisciplinārs žests agrīnās interneta ēras sviesta cibu un krējuma kubļu piemiņai – vietnē http://www.my-diary.org/read/d/899436 būs atrodami dažādi saistīti ieraksti gan par albūma tapšanu, gan par katru dziesmu un notikumiem aiz tās angļu un latviešu valodā.