Konferences mērķis – stiprināt saikni starp zinātnisko un māksliniecisko darbību, tādējādi attīstot studentos radošu pieeju un padziļinātu izpratni par visdažādākajiem dzīves, kultūras un mākslas aspektiem. Šajā izteikti starpdisciplinārajā konferencē dažādu programmu un līmeņu (bakalaura, maģistra un doktora) studējošie gan no Akadēmijas, gan arī no citām mākslas augstskolām iepazīstina ar saviem pētnieciskās un radošās darbības sasniegumiem. Konference dod iespēju teorētiski un praktiski iepazīt visjaunākās individuāli un sadarbībā tapušās idejas un jaunrades darbus. Konferencē aplūkotas tādas jomas kā kultūras, mākslas un literatūras fenomenu pētniecība, starpkultūru studijas, kultūras socioloģijas pētījumi u.c. Konferences laikā tiek dāvāta lieliska iespēja vērot jaunākos aktieru, audiovizuālās mākslas un laikmetīgās dejas nozarē tapušos studējošo darbus.
Pieteikšanās konferencei tiek izsludināta pavasarī, tajā var piedalīties ikviens Latvijas Kultūras akadēmijas un citu mākslas augstskolu studējošie.
Vairāk informācijai: zpc@lka.edu.lv
16. maijā plkst. 10.00–18.00 norisināsies Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studējošo konference “ZinātMāksla”, kurā tiks prezentētas LKA bakalaura un maģistra līmeņa studentu uzmanības centrā nonākušās pētnieciskās tēmas, kas novērtētas kā labākās pētnieciskās ieceres noslēguma darbos un saņēmušas snieguma stipendijas darbu izstrādei. Izskanēs referātu prezentācijas tādās tematiskajās sekcijās kā “Digitālā transformācija kultūras nozarē”, “Kultūras un mākslas pārvaldība”, “Zīmolvedība un digitāls saturs”, “Kino nozare” un “Teksts: jaunrade, tulkošana un analīze”.
Digitālajā laikmetā organizāciju digitālā transformācija ir ne tikai iespēja, bet arī nepieciešamība. To, kādus instrumentus kultūras organizācijām sniedz tehnoloģiju un to veiktspējas straujā izaugsme un kā tā var uzlabot organizāciju pārvaldības praksi, paplašināt sasniedzamību un pieejamību, maģistra darbā “Digitālā transformācija operteātru pārvaldībā Latvijā un Eiropā” pēta “Kultūras un mākslas pārvaldības” students Artūrs Apsītis. “Kultūras mantojuma pārvaldības un komunikācijas” studente Zanda Šumska maģistra darbā “Digitālā kultūras mantojuma ilgtspēja. Latviešu Dziesmu un Deju svētku gadījums” pievērsusies digitāli dzimušā kultūras mantojuma ilgtspējības izpētei. Savukārt “Kultūras un mākslu studiju” studente Sanda Paukšte bakalaura darbā “Mākslas darbs digitālajā laikmetā: oriģināla nozīmības aspekti” noskaidro, vai digitālajā laikmetā, kur mākslas darbs vienlaicīgi var pastāvēt gan fiziskajā, gan digitālajā vidē, notiek paradigmas maiņa no oriģinalitātes kā primārā vērtības noteicēja uz īpašumtiesībām un piekļuvi, un kas par to liecina. “Radošo industriju un izaugsmes menedžmenta” studente Jana Gedlere maģistra darbā “Fostering Innovation in the News Media Industry: Exploring Creative Coding Workshops as Catalysts for Creativity and Skill Transfer” aplūko mākslas tehnoloģiju darbnīcas kā iespēju inovāciju veicināšanai kultūrā.
“Kultūras un mākslas pārvaldības” studente Anda Vaičekone maģistra darbā “Radošie kvartāli kā hibrīdorganizācijas un to sociālekonomiskā ietekme. Tallinas ielas kvartāla piemērs” pievēršas radoša kvartāla koncepta skaidrojuma un izpratnes trūkumam, kas var ietekmēt to attīstību nākotnē, kā arī meklēs veidus kvartālu sociālekonomiskās ietekmes novērtēšanai. Savukārt “Kultūras mantojuma pārvaldības un komunikācijas” studente Elēna Silāja maģistra darbā “Labas pārvaldības principu piemērošana vietējās nozīmes kultūras pieminekļu aizsardzībā Latvijā” noskaidro, kādas kompetences un prasmes nepieciešamas lēmumpieņēmējiem Latvijas pašvaldībās, lai nodrošinātu labu pārvaldības praksi vietējās nozīmes kultūras pieminekļu aizsardzībā. “Radošo industriju” studente Paula Limba bakalaura darbā “Latvijas mūzikas industrijas ekosistēmas attīstības veicināšanas priekšnosacījumi” pēta uzņēmējdarbības specifiku mūzikas industrijā un to veicinošos un kavējošos faktorus Latvijas mūzikas industrijas ekosistēmā.
Bakalaura darbā “Izglītojoša ekrānsatura zīmolvedība bērnu auditorijā. Zīmola “Tutas lietas” gadījums” “Radošo industriju” studente Evelīna Līna Ņikiforova vērtē, kāda zīmolvedības stratēģija ir īstenota, lai attīstītu mērķauditorijas lojalitāti, iesaisti, uzticamības, attiecību veidošanā ar zīmolu, lai nodrošinātu komerciālu ilgtspēju, balstoties uz “Tutas lietas” zīmola piemēru.
Antifaniem kā Latvijas filmu, seriālu un raidījumu auditorijas segmentam maģistra darbā pievērsusies “Kultūras un mākslas pārvaldības” studente Anna Lūse, “Audiovizuālās un skatuves mākslas” studente Anna Paula Pujēna maģistra darbā “Adaptācijas teorija un Latvijas kino prakse 2018–2023” pēta un raksturo ekranizāciju principus Latvijā un analizē tos plašākā adaptācijas teorijas kontekstā, kā arī analizē dažādas Latvijas kinofilmas un seriālus, kas identificējami kā ekranizācijas un tapuši laika posmā no 2018. gada līdz 2023. gadam. Fenomenam – nelineārās montāžas popularitātei augot, samazinās sieviešu īpatsvars montāžas režijas profesijā – maģistra darbā “Montāžas režisores Latvijas kinomākslā. Pieredze un daiļrade” pievēršas “Audiovizuālās un skatuves mākslas” studente Una Zvirbule.
“Starpkultūru sakaru” studenti bakalaura darba ietvaros izstrādājuši jaunrades darbus – latviešu valodas tulkojumus. Ernests Eriks Dekonens bakalaura darba ietvaros izstrādājis franču rakstnieka Matjē Zakaņā romāna “Asfalts” tulkojumu. Zane Romuļa sagatavojusi zviedru autores Kristīnas Kolēnas bērnu grāmatas “Alma och papegojmysteriet” tulkojumu, savukārt Katrīna Kate Vucena izveidojusi latviešu valodas tulkojumu Juannas Rubīnas Draneres romānam “Ihågkom oss till liv”.
Konferences ietvaros plkst. 15.30–16.30 norisināsies diskusija “Reps – nepiedienīgas rindas vai realitātes vārdi?”, kurā piedalīsies Wiesulis, Gustavo, Aiga Leitholde, Kristiāna Paula Lībiete. Reperi, žurnālisti un pētnieki tiks aicināti atklāt Latvijas repa mūzikas unikālo realitāti, tiks pētītas repa tēmas, skanējums un sociālā nozīmība, izceļot Latvijas kontekstam raksturīgās pieredzes un naratīvus. Diskusijas mērķis ir atklāt Latvijas repa daudzšķautņaino dabu un iespējas tās analīzei. Hiphopa subkultūras tēls Latvijas sabiedrībā nav viennozīmīgs, tajā pašā laikā subkultūras pārstāvju radošās izpausmes atspoguļo mūsdienu sabiedrībā pastāvošās problēmas, norādot uz nepieciešamību padziļinātāk izprast skatu uz subkultūru gan no iekšienes, gan ārpuses. Diskusijā tiks analizēta repa mākslinieka kā sociālo pārmaiņu aģenta loma un tiks apspriestas repa integrācijas iespējas akadēmiskajā diskursā, parādot tā kā kultūras fenomena leģitimitāti.
Konferences dienu plkst. 17.00 noslēgs brīvrunas un dzejrunas slams “Dzīvie realitātes vārdi”, kurā tiks aicināti pieteikties LKA studējošie, absolventi, LKA pasniedzēji, kā arī jebkuri citi interesenti. Katram dalībniekam jāsagatavo trīs 2-3 minūšu garas performances, kas sevī ietver brīvrunas, dzejas vai dzejrunas elementus. Slams norisināsies trīs tematiskajās kārtās – “ceļojums uz rajonu”, “kaut mēs uzvarētu tās cīņas, par kurām nerunājam”, “nestāsti mammai”. Katra dalībnieka uzstāšanos vērtēs kompetenta žūrija, ko veidos realitātes un vārda eksperti. Trīs visspēcīgākie dalībnieki saņems balvas, kas ļaus iegrimt Latvijas hiphopa un literatūras kultūrā.
Reģistrēšanās slamam šeit: https://forms.gle/24GrKiSy79a1UEEv9
17. maijā plkst. 10.00–18.00 LKA Nacionālās filmu skolas lielajā paviljonā (Elijas iela 17) norisināsies tematiskā konference “Atrodi sevi kino”, kurā kino nozares pārstāvji, LKA audiovizuālās mākslas pasniedzēji un studenti pievērsīsies tādiem jautājumiem kā digitalizācija, kino saglabāšanas problemātika, seriālu renesanse, radoši risinājumi mazbudžeta un bezbudžeta filmu veidošanā, kā arī pūlfinansējuma piesaistes izaicinājumi. LKA Kultūras un mākslu institūta pētniece Līga Vinogradova kopā ar “Kultūras socioloģijas un menedžmenta” 1. un 3. kursa studentiem prezentēs rezultātus* pētījumam par kino auditorijas apmeklēšanas un filmu patēriņa paradumiem, kas tapa 2023. gada nogalē. Diskusijā “Auditorijas pētniecība: izaicinājumi un studentu pieredze” LKA studenti un absolventi dalīsies pieredzē un izaicinājumos saistībā ar auditorijas pētniecības metodēm.
Konferences noslēgumā plkst. 16.30 notiks filmas “Melnais samts” seanss, pēc kura ar skatītajiem tiksies filmas režisore Liene Linde un operators Dāvids Smiltiņš.
No 15. līdz 18. maijam Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) organizē dažādas zinātnes aktivitātes, kas prezentēs studentu pētnieciskās aktivitātes studiju procesa ietvaros, atklās pārsteidzošas kultūras pieredzes un pievērsīsies aktuāliem notikumiem kultūras un radošajā sektorā. Zinātnes mēneša ietvaros norisināsies doktorantūrā studējošo tīklošanās pasākums “Doktorantu duelis”, Brazīlijas Kultūras centra atklāšana, studējošo konference “ZinātMāksla”, diskusija “Mākslīgais intelekts kultūrā, pētniecībā un izglītībā”, dzejas simpozijs “Starp diviem krastiem un trīs mākslas veidu plūdiem” un LKA kolektīva izbrauciens ar plostu Gaujas plostnieku pavadībā.
15. maijā plkst. 16.00–18.00 LKA teātra mājā “Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46) notiks LKA profesionālās un akadēmiskās doktorantūras studējošo tīklošanās pasākums “Doktorantu duelis”, kurā tiks prezentētas pētījuma ieceres un jautājumu / atbilžu sesijā satiksies abu doktorantūru studējošie. Doktorantiem būs iespēja attīstīt jaunas vēstījuma un naratīva veidošanas formas, prezentējot savas pētnieciskās ieceres, un iesaistīties diskusijās ar doktorantūras kolēģiem. Pasākumā doktora līmeņa studiju interesentiem būs iespēja satikt doktorantūras programmu vadītāju Ingu Pērkoni un LKA prorektori zinātniskajā darbā Andu Laķi un uzzināt interesējošo par studiju uzsākšanu 2023. gadā.
16. maijā plkst. 14.00–16.00 LKA zālē (Ludzas iela 24) notiks Brazīlijas Kultūras centra (Centro Cultural do Brasil at Letônia) atklāšana. Šis notikums iezīmē nozīmīgu pagrieziena punktu Brazīlijas un Latvijas kultūras apmaiņā. Pasākuma atklāšanā piedalīsies Brazīlijas vēstniecības Stokholmā Kultūras, politikas, konsulārā un administratīvā sektora vadītājs Amintas Silva (Amintas Angel Cardoso Santos Silva), kurš prezentēs LKA un Brazīlijas vēstniecības sadarbības aktivitātes. Ar stāstiem par Latvijas un Brazīlijas kultūras saiknēm dalīsies LKA rektore Rūta Muktupāvela kopā ar LKA Padomes locekli Daci Melbārdi un vēsturniece Brigita Tamuža. Pasākumā notiks audiovizuāla priekšnesuma "Statūti par cilvēku – Estatutos do Homem“ pirmizrāde un noslēgumā uzstāsies muzikālā apvienība Chorinho, kurā piedalās latviešu mūziķi Indriķis Veitners (klarnete), Kristaps Hermanis (akustiskā ģitāra), Beāte Meirāne (kontrabass), Alisa Klimanska (flauta) un Brazīlijas vokāliste Marianne Nobre.
17. maijā plkst. 10.00–17.00 mākslas centrā “Noass” (AB dambis 2) norisināsies LKA studējošo konference “ZinātMāksla”, kurā tiks prezentētas LKA bakalaura un maģistra līmeņa studentu uzmanības centrā nonākušās pētnieciskās tēmas, kas arī novērtētas kā labākās pētnieciskās ieceres noslēguma darbos un saņēmušas snieguma stipendijas darbu izstrādei. Izskanēs referātu prezentācijas tādās tematiskajās sekcijās kā “Izturētspēja, menedžments un komercializācija mākslās”, “Kultūras mantojums, sociālā atmiņa un ilgtspēja” un “Teksts: jaunrade, tulkošana un analīze”.
Konferences “ZinātMāksla” ietvaros plkst. 13.30–14.30 norisināsies diskusija “Mākslīgais intelekts kultūrā, pētniecībā un izglītībā”, kurā piedalīsies LKA prorektore zinātniskajā darbā un Kultūras un mākslu institūta vadītāja Anda Laķe, "Tilde" mākslīgā intelekta attīstības vadītājs Mārcis Pinne, Latvijas Universitātes Mākslīgā intelekta laboratorijas vadītājs Normunds Grūzītis, mākslīgā intelekta pētnieks un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorants Ēvalds Urtāns, LKA un RTU bakalaura programmas “Radošās industrijas” 3. kursa students Rūdolfs Kivlenieks. Diskusiju moderēs Kultūras un mākslu institūta atvērtās zinātnes stratēģijas koordinatore Luīze Frančeska Dakša.
Konferences noslēgumā, plkst. 17.30–22.00 LKA (Ludzas iela 24) dārzā sadraudzībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studējošo pašpārvaldēm notiks LKA studējošo pašpārvaldes organizētais dzejas simpozijs “Starp diviem krastiem un trīs mākslas veidu plūdiem”. Dzejas simpozijā augstskolu studenti un draugi pieskandinās dārzu ar dzejas vārsmām un instrumentālo mūziku, paralēli atdzīvinot betona sienas, kas to ieskauj. Sienu apgleznošanā tiks aicināti piedalīties arī notikuma vērotāji, citi studenti un LKA pasniedzēji.
Par godu LKA Satversmes pieņemšanas gadadienai,18. maijā notiks LKA kolektīva izbrauciens ar plostu Gaujas plostnieku pavadībā. Svinot Akadēmiju, LKA kolektīvs iepazīs jaunu pieredzi, atklājot Gaujas plostnieku prasmes, kas tikai pavisam nesen ir iekļautas UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā kā nozīmīga Latvijas Nacionālā nemateriālā kultūras mantojuma vērtība.
Konference “ZinātMāksla” ir atvērta dažādībai, pretrunīgiem, negaidītiem secinājumiem, paradoksālām atziņām, pie kurām nonākam savas zinātniskās un mākslinieciskās darbības rezultātā. Galvenais, lai referāts, deja, skaņdarbs, filma vai attēls uzrunātu, rosinātu radošo un pētniecisko iztēli un, protams, aicinātu diskutēt.
09.05.2022
20. un 21. maijā Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Stāmerienas pili un Gulbenes novada pašvaldību organizēs divu dienu radošo rezidenci “Stāmerienas pils attīstībai”. LKA studenti kopā ar pasniedzējiem dosies radošajā rezidencē uz Stāmerienas pili, lai radošās un pētnieciskās aktivitātēs izstrādātu projektu ieceres, kas būtu īstenojamas, plānojot Stāmerienas pils kā nozīmīgas Latvijas un Eiropaskultūrtelpas attīstību, pozicionējot pili kā unikālu tūrisma objektu, kā arī pievēršoties ar pili saistītā kultūras mantojuma izpētei un tā komunikācijas iespējām.
Radošā rezidence norisināsies studējošo konferences “ZinātMāksla” ietvaros, astoņām studentu grupām pasniedzēju – mentoru – vadībā darbojoties pie konkrētu ideju attīstīšanas, kuru uzmanības centrā būs Stāmierienas pils vēsture un attīstība, kultūras mantojums un sadarbība ar vietējiem iedzīvotājiem.
Mākslas vēstures pasniedzēja Zane Grigoroviča kopā ar studentiem ir uzsākuši izpētes procesu, pievēršoties Stāmerienas pils interjeram, apskatot vēsturiskās Stāmerienas pils interjera izmaiņas. Apkopojot informāciju publicētajos materiālos komanda rezidences noslēgumā plāno prezentēt dažādus telpas interpretācijas veidus.
“Kultūras mantojuma pārvaldības un komunikācijas” maģistrantūras 2. kursa studenti un programmas vadītāja Elīna Vikmane sadarbībā ar pils interjera pētniecības grupu radīs mantojuma izpētē balstītu potenciālās ekspozīcijas ideju, izmantojot ekspozīciju kā kultūras mantojuma interpretācijas rīku.
Stāmerienas vārds bieži izskan saistībā ar stāstiem un leģendām par Džuzepes Tomazi di Lampedūzas viesošanos pilī. Viena no leģendām vēsta, ka pie sava vienīgā un pasaules slavu ieguvušā romāna “Gepards” viņš sācis strādāt tieši šeit. LKA topošie režisori Elmāra Seņkova vadībā pētīs autora iedvesmas avotus, centīsies iejusties varoņos no romāna un filma “Gepards”, kā arī meklēs vidi un vietas, kas spēj iedvesmot viņus nākotnes projektiem un vīzijām.
Lai padziļinātāk izprastu Stāmerienas pils stāstus un vēsturi starpkultūru saskarsmes kontekstā, Starpkultūru komunikācijas un svešvalodu katedras pasniedzējas Luīze Frančeska Dakša un Signe Bahšteina kopā ar “Starpkultūru sakari” studentiem iepazīsies ar itāļu rakstnieka Džuzepes Tomazi di Lampedūzas un vācbaltiešu psihoanalītiķes Aleksandras Alises fon Volfas epistulāru, tulkojot tekstus no itāļu, vācu un franču valodām.
Savukārt “Kultūras un mākslu studiju” bakalauru studiju 1. kursa studentu grupa kopā ar pasniedzēju Raimondu Briedi mēģinās atbildēt uz jautājumu – kas spēj piesaistīt jauna cilvēka uzmanību Stāmerienai un tās apkārtnei; kāda veida stāsti var veidot un padarīt krāsaināku Stāmerienas uztveri gan vietējiem iedzīvotājiem, gan apmeklētājiem.
Līdzās uzdevumiem, kas saistās ar Stāmerienas kultūras mantojumu un tā interpretāciju, “Kultūras socioloģijas un menedžmenta” un “Radošo industriju” studenti kopā ar pasniedzējām Andu Laķi un Agnesi Hermani strādās pie pils mārketinga attīstīšanas, plānojot, kā paplašināt Stāmerienas pils apmeklētāju loku, kā piesaistīt vairāk tūristu, kādus mārketinga instrumentus un kanālus izmantot. Tāpat tiks “meklēts Stāmerienas zelta pods” jeb identificētas iespējas, kā pilij nopelnīt, izmantojot vietas resursus.
“Kultūras socioloģijas un menedžmenta” 3. kursa studentu iecerētais projekts “Ceļojums uz utopiju” norisināsies Stāmerienas pilī 2022.gada vasarā, apvienojot dzīvesstāstu pētniecību, pētniecībā balstītu mākslu un jaunu mākslas darbu radīšanu. Projektā piedalīsies 9 jaunās mākslinieces, kā arī paredzēta Gulbenes novada pašvaldības un uzņēmēju iesaiste ar mērķi veicināt vietējās kopienas kultūras dzīves attīstību. Tiks padziļināti pētīts Stāmerienā dzimušā tēlnieka Edvarda Liedskalniņa dzīvesstāsts. Īpašs uzsvars likts uz Floridā izveidotās Koraļļu pils būvniecības pētniecību un iemesliem, kas pamudinājuši un iedvesmojuši E. Liedskalniņu to izveidot.
Maijā Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) piedāvās plašu un daudzveidīgu notikumu programmu, kas prezentēs studentu pētnieciskās aktivitātes studiju procesa ietvaros, LKA pētījumu projektu rezultātus un jaunās pētnieciskās ieceres, aicinot kultūras un mākslas procesos ieinteresētos visdažādākajos veidos iepazīt LKA īstenotā pētniecības procesa starpdisciplinaritāti un daudzpusību. LKA var lepoties ar ļoti augstu studentu iesaistes līmeni zinātnes procesos un aktivitātēs, tāpēc liela daļa no plānotajiem notikumiem atklās tieši bakalaura, maģistra un arī doktora studentu pētniecības rezultātus. Notikumi norisināsies gan klātienē, gan tiešsaistē (facebook.com/LKAkademija) un būs pieejami interesentiem bez maksas.
Visa mēneša garumā LKA Facebook lapā norisināsies lekciju cikls “Zinātne tiešsaistē”, piedāvājot interesentiem uzzināt vairāk par 2021./2022. studiju gada ietvaros tapušajiem LKA pētnieciskajiem projektiem*, ko īsteno LKA doktorantūras studenti. Cikla ietvaros norisināsies 5 tematiskās lekcijas:
Par godu LKA Satversmes pieņemšanas gadadienai, 18. maijā, plkst. 15.00 ikvienam būs iespēja LKA Facebook lapā attālināti piedalīties profesora Raimonda Brieža lekcijā, kas būs veltīta LKA goda profesoram un studentu iemīļotajam pasniedzējam Gunāram Bīberam.
19. maijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Ludzas ielas 24 zālē norisināsies LKA starpdisciplinārā studējošo konference “ZinātMāksla”, aicinot uz diskusijām, sarunām un referātiem par LKA bakalaura un maģistra līmeņa studentu uzmanības centrā nonākušajām pētnieciskajām tēmām, kas arī novērtētas kā labākās pētnieciskās ieceres noslēguma darbos un saņēmušas snieguma stipendijas darbu izstrādei. Izskanēs referātu prezentācijas tāds tematiskajos blokos kā Audiovizuālā un skatuves māksla, Kultūras mantojums un kultūrpolitika, Kultūras mārketings un menedžments. Konferences ietvaros tiks prezentēts studentu pilotprojekts Valsts pētījumu programmas projekta “Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai” ietvaros studiju kursā “Kritikas seminārs” (vada prof. Līga Ulberte) – “Kritikas valoda: vārdnīcas mēģinājums”. Konferences norisei būs iespēja sekot līdzi arī tiešsaistē, LKA Facebook lapā un Youtube kanālā.
Savukārt 20. un 21. maijā studenti kopā ar LKA pasniedzējiem dosies radošajā rezidencē uz Stāmerienas pili, lai radošās un pētnieciskās aktivitātēs izstrādātu projektu ieceres, kas būtu īstenojamas, plānojot Stāmerienas pils kā nozīmīgas Gulbenes novada kultūrtelpas attīstību, pozicionējot pili kā unikālu tūrisma objektu, kā arī pievēršoties ar pili saistītā kultūras mantojuma izpētei un tā komunikācijas iespējām.
11. un 27. maijā izskanēs arī pēdējās epizodes raidieraksta #LKArunā tematiskajā sadaļā “Zini vai pēti!”, pievēršoties digitālajām inovācijām un to pielietojumam muzeju nozarē Latvijā, kā arī apskatot kultūras dažādās lomas un ietekmes.
13. maijā plkst. 15.00 sezonas noslēgumu piedzīvos arī sarunu platforma “Ceļā”, piedāvājot iespēju skatītājiem uzzināt vairāk par Valsts pētījumu programmas "Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai” projektu "Identitāšu ainavas: vēsture, kultūra un vide". LKA pētnieku darba grupa (Lolita Ozoliņa, Rūta Muktupāvela, Ieva Vītola, Juris Urtāns, Jānis Meinerts un studenti) projekta ietvaros izzinās pilskalnu ainavu, tās nozīmi un izmaiņas, pētījumus veicot galvenokārt Ziemeļlatgalē, Pētījuma gaitā, izmantojot ainavu arheoloģijā un reģionālo pētījumu praksēs balstītu pieeju, tiks rekonstruēta un analizēta Baltinavas pilskalnu arheoloģiskā ainava. Pētījuma mērķis ir izprast reģiona telpisko struktūru aizvēsturē, proti, kā ģeogrāfiskā telpa tika izmantota saimniecībā, kādas kulturālas nozīmes tai tika piešķirtas, kā tā atspoguļoja to apdzīvojušās sabiedrības sociālās struktūras un kā pati telpa ietekmēja tajā dzīvojošo sabiedrību.**
Konference “ZinātMāksla” ir atvērta dažādībai, pretrunīgiem, negaidītiem secinājumiem, paradoksālām atziņām, pie kurām nonākam savas zinātniskās un mākslinieciskās darbības rezultātā. Galvenais, lai referāts, deja, skaņdarbs, filma vai attēls uzrunātu, rosinātu radošo un pētniecisko iztēli un, protams, aicinātu diskutēt.
Konferenci organizē Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centrs, radošā rezidence notiek sadarbībā ar Stāmerienas pili un Gulbenes novada pašvaldību.
* Pētījumi tiek īstenoti LKA finansēto pētniecības projektu ietvaros. Vairāk: https://lka.edu.lv/lv/petnieciba/petijumu-projekti/lka-finansetie-petniecibas-projekti/
** Projekts "Identitāšu ainavas: vēsture, kultūra un vide" (Nr. VPP-LETONIKA-2021/1-0008) tiek īstenots Valsts pētījumu programmas "Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai " ietvaros un to finansē Latvijas Zinātnes padome.
2021. gada 20. un 21. maijā tiešsaistē norisināsies ikgadējā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) starpdisciplinārā studējošo konference “ZinātMāksla”, aicinot uz diskusijām, sarunām un referātiem par aktuālākajām LKA studentu uzmanības centrā nonākušajām pētnieciskajām tēmām. Konferences norise ir apliecinājums pētniecības “dzīvesgribai”, jauno zinātnieku elastībai un sīkstumam, kas nodrošināja jēgpilnu pētniecisku darbību arī COVIDlaika studiju procesā.
Konferenci interesentiem būs iespēja vērot LKA Facebook lapā (facebook.com/LKAkademija).
Skatīt programmu šeit:
20. maijā no plkst. 15.00 līdz 18.30 norisināsies konferences pirmā daļa, kas veltīta kultūras mantojuma izpētei dažādākajos aspektos – tradicionālajam un mūsdienu mantojumam –, šajā daļā pētījumu rezultātus komunicēs LKA pētnieki. Konferences pirmajā daļā tiks aktualizēts “citādais” jeb alternatīvais kultūras mantojums, meklējot kopīgo 9. maijam, hokejam, drag un grafiti. Tradicionāli jēdziens "kultūras mantojums" sabiedrības apziņā saistās ar lokāli, nacionāli vai globāli nozīmīgu materiālu vai nemateriālu vērtību saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Tomēr mūsdienās arvien būtiskāka kļūst doma par citādu, pretrunīgu vai negatīvu mantojumu, kas veidojas mūsu dzīves laikā. Vai mūsu laikabiedri šo kultūras mantojumu spēj novērtēt, apzināties kā iespējamu kultūras mantojumu? Un kā definēt šādu mantojumu?*
Konferences otrajā daļā pētnieki pievērsīsies arheoloģiskajam mantojumam mūsdienās, galveno fokusu pievēršot pilskalnam 21. gadsimtā. Plkst. 16.30 arheologs, pētnieks un profesors Juris Urtāns lekcijā “Pilskalnu jaunatklāšana. Trešais sprādziens” stāstīs par pilskalnu jaunatklāšanas procesu. Savukārt plkst. 17.30 norisināsies diskusija “Kam pieder pilskalns?”, kurā tiks aktualizēti pilskalnu piederības jautājumi – mantojums un sabiedrība, mantojums un īpašumtiesības. Pilskalni ir Latvijas arheoloģiskā mantojuma spilgtākās liecības ainavā. Tie ir ne tikai iecienītas apmeklējuma vietas, bet uzskatāmi arī par nozīmīgu daļu no nacionālās identitātes un valsts vēstures stāsta. Kam pieder pilskalns? Kurš un kā var pilskalnus apmeklēt? Kas drīkst pilskalnus pētīt? Ko nozīmē iegūt pilskalnu īpašumā?**
21. maijā no plkst. 10.00 līdz 16.15 norisināsies konferences otrā daļa, kurā savus pētījumu rezultātus prezentēs gan LKA snieguma finansējuma stipendiāti, gan citu aizraujošu pētījumu autori. Konferences otrās daļas atklāšanā notiks 2021. gada LKA zinātniskā doktora grāda ieguvēju Ritas Lūriņas un Valdas Vidzemnieces sveikšana.
Konferences svinīgo daļu ar apsveikumiem atklās Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela, Latvijas Republikas Kultūras ministrs Nauris Puntulis, prorektore zinātniskajā darbā Anda Laķe, prorektore akadēmiskajā darbā Zane Šiliņa un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.
Plkst. 10.20 Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska vērtēs studējošo lomas nozīmi zinātniskās darbības attīstībā, pēc ministres runas ikvienam interesentam Facebook komentāru sadaļā būs iespēja uzdot ar tēmu saistītus jautājumus, saņemot atbildi jautājumu un atbilžu sesijā.
No plkst. 10.40 līdz 14.30 studenti prezentēs savu bakalaura un maģistra darbu uzmanības centrā nonākušās pētnieciskās tēmas. Tiks apskatītas tādas tēmas kā vardarbības kultūra pret sievietēm Latvijā, zīmola nosaukums kā Latvijas kultūras un mākslas organizāciju atpazīstamības elements, māksla kā instruments dabaszinātņu aktuālo tematu komunikācijā, digitālā mārketinga rīku atdeves novērtējums Latvijas Nacionālajā operā un baletā, kultūras līderības kompetenču attīstības nosacījumi u.c.
Konferences noslēgumā, plkst. 15.00, LKA radošo programmu studējošie tiksies diskusijā “Radošais process uz pauzes vai pie ekrāniem?”, lai diskutētu par radošā procesa norisi pandēmijas apstākļos. Diskusiju moderēs LKA asociētā profesore un teātra kritiķe Līga Ulberte.
Konference “ZinātMāksla” ir atvērta dažādībai, pretrunīgiem, negaidītiem secinājumiem, paradoksālām atziņām, pie kurām nonākam savas zinātniskās un mākslinieciskās darbības rezultātā. Galvenais, lai referāts, deja, skaņdarbs, filma vai attēls uzrunātu, rosinātu radošo un pētniecisko iztēli un, protams, aicinātu diskutēt.
* Projekts “Kopienu līdzdalība kultūras mantojuma pārvaldībā: prakses, attīstība un izaicinājumi” (Nr. lzp-2018/2-0280) tiek īstenots Fundamentālo un lietišķo pētījumu (FLPP) programmā un to finansē Latvijas Zinātnes padome
** Projekts “Pilskalnu jaunatklājumi Latvijā 2018.-2021.gadā: kultūrvēsturiskā nozīmība” (Nr. lzp-2020/2-0078) tiek īstenots Fundamentālo un lietišķo pētījumu (FLPP) programmā un to finansē Latvijas Zinātnes padome.
No 2020. gada 11. līdz 15. maijam, atklājot Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) 30. jubilejas gada svinības, norisināsies digitālais festivāls, kas prezentēs LKA studējošo pētniecisko un radošo veikumu gan normalitātes, gan karantīnas apstākļos, rosinot refleksiju par krīzes provocētajām izmaiņām kultūrvidē un radošajos procesos. Svinīgo LKA 30 gadi atklās Latvijas Valsts prezidents un LKA goda profesors Egils Levits ar lekciju “Kāpēc kultūra?”, bet jubilejas gada notikumus aizsāks studējošo konference “ZinātMāksla” un digitālais festivāls ar LKA radošo darbu retrospekciju, diskusijām un pētnieciski-mākslinieciskām refleksijām.
Trīs notikumos – 13., 14. un 15. maijā – LKA piedāvās interesentiem pievienoties tiešsaistes formātā, un tiem varēs sekot līdzi LKA Facebook lapā ().
13. maijā plkst. 14.00 uz atvērto lekciju “Kultūra ārkārtas situācijā: skaitļi un stāsti” aicinās LKA profesore Anda Laķe un Kultūras socioloģijas un menedžmenta 3. kursa studenti.
14. maijā plkst. 10.00 norisināsies LKA studējošo konference “ZinātMāksla”, kurā ar savu pētniecisko darbu rezultātus prezentēs LKA bakalaura studiju un maģistrantūras studenti. Savā studiju pieredzē ārkārtas apstākļos dalīsies studente, kura šobrīd atrodas starptautiskajā mobilitātē Francijā Po Universitātē. Tiks prezentēti darbi par talantu menedžmentu kultūras organizācijās, nenotikušo latviešu dzejas avangardu, minoritāšu reprezentāciju Latvijas spēlfilmās no 1991. līdz 2019. gadam, pirmo latviešu klaunu duetu Ripsi un Pipsi klaunādes un Rīgas cirka kontekstā u.c..
Digitālo festivālu noslēdzot un atklājot LKA 30. jubilejas gada svinības, 15. maijā plkst. 10.00 notiks svinīgā sēde, piedaloties Latvijas valsts prezidentam un LKA goda profesoram Egilam Levitam, kultūras ministram Naurim Puntulim, izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, Latvijas Mākslas akadēmijas rektoram Kristapam Zariņam, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoram Guntaram Prānim, profesoram un LKA otrajam rektoram Jānim Siliņam, LKA absolventei Lienei Ozoliņai un LKA studējošo pašpārvaldei.
Apskati notikumu programmas:
Tāpat visas nedēļas garumā LKA piedāvās dažādus #ēkultūras notikumus. Tiešsaistes filmu programma "Šķērsgriezums", kas bez maksas ikvienam interesentam būs pieejama LKA Nacionālās Filmu skolas "Vimeo" kanālā, piedāvās Latvijas Kultūras akadēmijā uzņemtu mācību darbu izlasi, sākot no 1995. gada līdz mūsu dienām. Programmā iekļautas Annas Vidulejas, Anda Miziša, Aika Karapetjana, Kristapa Krūmiņa un Lienes Lindes spēles īsfilmas, kā arī Anetes Šuces un Aleksandra Grebņeva pilnmetrāžas dokumentālā filma "Maskačka", tā piedāvājot sava veida šķērsgriezumu žanriskajai un tematiskajai daudzveidībai, kas jau gandrīz trīs desmitgades raksturo Latvijas Kultūras akadēmijas ļoti bagātīgo audiovizuālo mācību darbu arhīvu.
Lutinot skatuves mākslas cienītājus, LKA piedāvās skatītājiem trīs leģendāru izrāžu ierakstus: “Brāļi Karamazovi” (Režisors Pēteris Krilovs, 1997), “Pazudušais dēls” (Režisore Māra Ķimele, 2002) un “Simbelīns” (Režisors Dāvids Džovanzana, 2007). LKA Skatuves mākslas katedra piedāvās trīs diskusijas par izrādēm, piedaloties izrāžu veidotājiem un aktieriem (diskusijas būs skatāmas LKA Facebook lapā).
LKA sadarbībā ar Latvijas Televīziju platformā Teatris.zip piedāvās izrādes “Pazudušais dēls” un “Brāļi Karamazovi” (režisors Pēteris Krilovs, 1997). “Brāļi Karamazovi” ir pirmā apvienotā LKA aktieru – režisoru kursa diplomdarbs. Izrāde ir sešas ar pusi stundas gara un pateicoties tai Zirgu pasta zāle ieguva savu nosaukumu – “Karamazovu zāle”. Bez aktieru kolektīva, kas kā studenti piedalās šajā izrādē, nav iedomājams 21. gadsimta latviešu teātris – Ģirts Ēcis (Ivans), Arturs Skrastiņš (Dmitrijs), Regnārs Vaivars (Aļoša), Baiba Broka (Grušeņka), Kaspars Znotiņš (Velns), Anita Sproģe (Katerina Ivanovna), Evija Krūze (Ļiza), Andris Keišs (Smerdjakovs), Gundega Ozolīte (Māte), Ivars Lūsis (Rakitins), citās lomās arī Ģirts Rāviņš, Māris Liniņš, Gatis Šmits, Guntis Zēbergs.
“Pazudušais dēls” (2002) ir smalks psiholoģiskā teātra meistardarbs, kurā režisore un pedagoģe Māra Ķimele vienotā ansamblī saliedējusi Valmieras teātra vidējās paaudzes aktierus un LKA tobrīdējos 3. kursa aktiermākslas studentus, daļu no Pētera Krilova vadītā Valmieras kursa. Izrāde top pēc Valmieras teātra iniciatīvas, pirmizrādi piedzīvo 2. Rūdolfa Blaumaņa festivālā 2002. gada aprīlī pārpildītā Valmieras teātra Mēģinājumu zālē un kļūst par vienu no 21. gadsimta sākuma latviešu teātra virsotnēm, iegūstot uzvaru Blaumaņa festivālā un trīs “Spēlmaņu nakts” balvas.
Savukārt izrādi “Simbelīns” pēc Viljama Šekspīra darba “Simbelīns” motīviem nedēļas garumā būs iespēja skatīties LKA Youtube kontā (). Izrāde ir LKA teātra režijas bakalaura programmas absolventu aktiermeistarības diplomdarbs, kur visās lomas tikai topošie režisori – Valters Sīlis, Kārlis Krūmiņš, Inga Tropa (vēlāk Imodženas lomā Madara Botmane), Arnita Jaunzeme, Juris Jonelis, Edgars Kaufelds, Ieva Paševska, Andrejs Polozkovs, Lauma Balode un Māra Siliņa. Izrāde ir pirmais režisora un pedagoga Dāvida Džovanzanas projekts LKA un Latvijā vispār un tikai otrais Šekspīra traģikomēdijas “Simbelīns” iestudējums latviešu teātrī.
Digitālā festivāla programmā iekļauti arī tādi notikumi kā LKA bakalaura studiju “Laikmetīgās dejas māksla” 2. kursa studentu dejas improvizācijas nodarbību videokopsavilkums, parādot skatītājiem, kā norit radošais process karantīnas laikā. Tāpat LKA Skatuves mākslas katedra uz diskusiju aicinās LKA radošo specializāciju kursu vadītājus Elmāru Seņkovu, Indru Rogu, Olgu Žitluhinu, Alvi Hermani, lai runātu par darba stratēģijām ārkārtas situācijā skatuves mākslā, kā horeogrāfi, aktieri un režisori pielāgojas attālinātajam studiju procesam. Diskusijas moderatore Zane Kreicberga. Diskusiju par to, kas divu mēnešu ārkārtas situācijā notiek ar kino un kino izglītību, piedāvās LKA Nacionālā filmu skola.
2019. gada 24. maijā Latvijas Kultūras akadēmijā (Ludzas iela 24) no plkst. 9:30 līdz 18:30 norisināsies ikgadējā starpdisciplinārā studējošo konference “ZinātMāksla”, aicinot uz diskusijām, sarunām un referātiem par aktuālākajām LKA studentu uzmanības centrā nonākušajām pētnieciskajām tēmām. Konferences darbs tiks organizēts tādās tematiskajās sadaļās kā vietas menedžments; telpa un materiāls kinomākslā; sevis prezentēšana internetā; valoda un māksla; cirka attīstība, patēriņš un stereotipi; nauda seko idejai u.c. Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) dārzā norisināsies sietspiedes darbnīcas un pikniks, studenti tiks aicināti svinēt eksāmenu tuvošanos, bet konferences noslēgumā LKA Nacionālajā filmu skolā (Elijas iela 17) plkst. 19:00 notiks Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistrantūras studentu radošā projekta “Laika transformācijas” prezentācija. 25. maijā plkst. 21:00 LKA Nacionālajā filmu skolā notiks Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistrantūras laikmetīgās dejas horeogrāfu solo izrādes.
Kultūras socioloģijas un menedžmenta studenti sadarbībā ar radošo specializāciju studentiem, kopīgi veidojot projektus, vairākas reizes ir veiksmīgi startējuši platformā “Projektu banka”, piesaistot pūļa finansējumu savu projektu īstenošanai. Interaktīvais teātris “Filmu vakars”, 14 jaunas Latvijas īsfilmas un “esmu mazs LIELAIS mākslinieks” – šie ir tikai daži no sagatavotajiem projektiem. Kā veicināt sabiedrības interesi par kultūras projektu finansiālu atbalstīšanu, kādas ir kļūdas, ko nepieļaut, un kā efektīvāk izmantot platformas piedāvātās iespējas? Tematiskajā sadaļā “NAUDA SEKO IDEJAI” savā pieredzē dalīsies Kristiāna Štāla, Laura Brutāne un Nansija Garkalne, un pasniedzēja Ieva Zemīte pastāstīs par LKA sadarbību ar “Projektu bankas” komandu.
Šī gada pavasarī LKA Laikmetīgās dejas mākslas 1. kursa studenti horeogrāfu Ramonas Galkinas, Ilzes Zīriņas un Ivara Broniča vadībā radīja trīs izrādes, kas tapa iedvesmojoties no Anša Rūtentāla kustību izrādēm. “Rezonanse. Trīs” atklāja Anša Rūtentāla 70. jubilejas gada kultūras notikumu programmu, piesaistot plašu skatītāju interesi. Tematiskajā sadaļā “REZONANSE. TRĪS NO OTRAS PUSES” studenti intervēs horeogrāfus un stāstīs par izrāžu tapšanas procesu.
Notikums nesākas un nebeidzas programmā norādītajā laikā un vietā – tā radīšanas process un ietekme stiepjas pāri konkrētiem rāmjiem. Kā kultūras notikums ietekmē vietu? Kā vieta ietekmē kultūras notikumu? Tematiskajā sadaļā “VIETAS MENEDŽMENTS / TELPA UN MATERIĀLS KINO” Kultūras socioloģijas un menedžmenta 4. kursa studente Elīna Baltskara analizēs dažādus vietas izmantošanas modeļus, atklājot pastāvošo mijiedarbību starp kultūras notikumiem, to norises vietu un apmeklētāju pieredzi, kā arī ieinteresēto pušu motivāciju atteikties no ierastās vides, neskatoties uz sarežģījumiem, ko šāda izvēle rada. Kultūras menedžmenta un radošo industriju maģistrante Lelde Kristiāna Vozņesenska pievērsīsies konkrēta gadījuma analīzei – Tabakas fabrikas kvartālam –, kas 2022. gadā kļūs par LKA mājvietu. Tematiskajā sadaļā topošā kino kritiķe Ieva Monika Augstkalna pievērsīsies Rīgas kinostudijā ražoto kriminālfilmu tipoloģijai, bet Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistrante Lāsma Bērtule vērtēs cita radīta materiāla izmantošanu dokumentālajā kino.
Tematiskajā sadaļā “SEVIS PREZENTĒŠANA INTERNETĀ” radio raidījumu veidotāja „Latvijas Radio” un Kultūras menedžmenta un radošo industriju maģistrantūras studente Mariona Baltkalne sarunā ar studentēm Santu Tiju Bušu un Evelīnu Pārkeri apspriedīs veidus, kā sevi prezentēt internetā.
Konferences ietvaros tiks prezentēts zinātniskais izdevums “Grafiti un ielu māksla – izaicinājums māksliniekam, sabiedrībai un restauratoram”, ko veidojuši LKA pasniedzēji, pētnieki, studenti un absolventi. Grafiti un ielu māksla ir publisks laikmetīgs pilsētvides fenomens, kas rakstu krājumā iztirzāts plašākas diskusijas veicināšanai par vairākiem tā analīzes aspektiem – grafiti un ielu mākslas kā sociālās mākslas funkcijām sabiedrībā, ar to saistītajiem tiesiskajiem aspektiem un restaurācijas problemātiku.
Krājuma apjomīgāko daļu veido raksti, kuros analizēti Latvijas, Bulgārijas, Vācijas un Francijas grafiti un ielu mākslas piemēri, atklājot sociālos un kultūras aspektus, kas nosaka specifiskās iezīmes saturā, stilistikā, tehniskajos paņēmienos. Rakstu krājumā ieskicēta grafiti un ielu mākslas attīstība politikas veidošanas un tiesību piemērošanas kontekstā. Rakstu krājuma būtiska inovācija Latvijas kontekstā saistāma ar to, ka pirmo reizi tiek aktualizēts jautājums par grafiti kā laikmetīgās mākslas formas saglabāšanas izaicinājumiem.
2018./2019. studiju gadā bakalaura studiju “Starpkultūru sakari” specializācijas Latvija – Austrumāzija 3. kursa studentiem bija iespēja apgūt ķīniešu mākslas kursu, kura ietvaros tika apgūti dažādi Ķīnas tradicionālās gleznošanas stili un tehnikas. Lekciju kursa noslēgumā tapa mākslas darbu izstāde LKA telpās. Studentes Agnese Vītola un Ramona Striķe tematiskajā sadaļā “VALODA UN MĀKSLA” stāstīs par sadarbību ar ķīniešu mākslas pasniedzēju, izstādes tapšanu un ķīniešu glezniecības specifiku.
LKA studenti joprojām ne tikai turpina sadarboties ar VSIA “Rīgas cirku”, iesaistoties projektos kā brīvprātīgie un pētot cirka vēsturisko krājumu, bet arī pievēršas cirka mākslas un institūcijas fenomena izzināšanai Latvijā un pasaulē. Šajā studiju gadā tapa pieci darbi, kas dažādos aspektos veltīti cirka pētniecībai. Tematiskajā sadaļā “CIRKS: PATĒRIŅŠ, ATTĪSTĪBA UN STEREOTIPI” būs iespēja iepazīties ar trīs no tiem: Kultūras socioloģijas un menedžmenta studente Marita Sanžarevska iepazīstinās ar savu bakalaura darbu, kurā pievērsusies datu par laikmetīgā cirka patēriņu Latvijā analīzei, Kultūras menedžmenta un radošo industriju students Jānis Laucinieks maģistra darbu veltījis globālo un lokālo faktoru nozīmes laikmetīgā cirka attīstībā salīdzināšanai, savukārt Kultūras un mākslu studiju studente Renāte Saulīte kursa darbā raksturo par cirku pastāvošos stereotipus Latvijas sabiedrībā.
Tematiskajā sadaļā “PAR KINO PRAKTISKI UN TEORĒTISKI” Audiovizuālās mākslas bakalaura studiju programmas topošie absolventi gan ielūkosies dzimtes performativitātē caur Gunas Zariņas kinolomām (Agnese Lipska), gan pētīs kristāltēlu vienā no 14 studentu topošajām filmām – “Kaleidoskops” (Antons Barons, Dāvids Smiltiņš).
“ZinātMākslas” ietvaros notiks arī konsultācijas tiem, kas vēlas studēt ar radošām specializācijām saistītajās LKA programmās. Plkst. 16:00 2. auditorijā (Ludzas ielā 24) bakalaura studiju programmas “Audiovizuzuālā māksla" vadība un docētāji sniegs konsultāciju par iestājpārbaudījumiem un studiju norisi šajā programmā, kas piedāvā studijas piecās specializācijās: Filmu režija, Filmu montāža un skaņa, Operatora māksla, Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana un Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija. Plkst. 17:30 LKA Nacionālajā filmu skolā notiks konsultācija par uzņemšanu maģistra studiju programmā “Audiovizuālā un skatuves māksla”, kas piedāvā studijas trīs tematiskajās jomās – Audiovizuālā māksla, Teātra māksla un Laikmetīgās dejas māksla – un astoņās specializācijās: Filmu režija, Operatora māksla, Aktiera māksla, Teātra režija, Dramaturģija, Horeogrāfija, Producēšana, Teorija.
Turpinot tradīciju, “ZinātMākslas” ietvaros notiks dārza svētki “KLASES VAKARS”, kuru laikā notiks pikniks ar radošu performanču elementiem, sietspiedes darbnīcas, kurās ikvienam būs iespēja uz līdzpaņemta tekstila izstrādājumiem uzdrukāt skanīgus zinātniskus un mākslinieciskus saukļus, kā arī tikt pie apdrukāta krekla ar LKA simboliku. Uz pikniku aicinām ņemt līdzi savu segu un cienastu (kā arī draugus)!
Pēc dārza svētkiem, konferences noslēgumā, LKA Nacionālās filmu skolas Lielajā paviljonā notiks Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistrantūras studentu jaunrades darbu skate “Laika transformācijas”. Bet 25. maijā plkst. 21:00 LKA Nacionālajā filmu skolā notiks Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistrantūras laikmetīgās dejas horeogrāfu solo izrādes – Karīnas Lapšinas izrāde “Tu patīc sev?” un Madaras Luīzes Muzikantes virtuālā performance “Mans māns”.
Konference “ZinātMāksla” ir atvērta dažādībai, pretrunīgiem, negaidītiem secinājumiem, paradoksālām atziņām, pie kurām nonākam savas zinātniskās un mākslinieciskās darbības rezultātā. Galvenais, lai referāts, deja, skaņdarbs, filma vai attēls uzrunātu, liktu iztēloties un aizdomāties un, protams, aicinātu diskutēt. Konferences “ZinātMāksla” mērķis – stiprināt saikni starp zinātnisko un māksliniecisko darbību, tādējādi attīstot studentos radošu pieeju un padziļinātu izpratni par visdažādākajiem dzīves, kultūras un mākslas aspektiem.
LKA Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistrantūras radošo darbu skate “Laika transformācijas” un horeogrāfu solo
2019. gada 24. un 25. maijā plašākai publikai būs iespēja iepazīties ar LKA maģistra studiju programmas “Audiovizuālā un skatuves māksla” pirmā kursa studējošo radošajiem darbiem – projektu “Laika transformācijas” un laikmetīgās dejas horeogrāfu Karīnas Lapšinas un Madaras Luīzes Muzikantes solo izrādēm. Darbu prezentācijas iekļautas LKA studējošo konferences “ZinātMāksla” programmā, kas 24. maijā plkst. 17.30 LKA Nacionālajā filmu skolā, Elijas ielā 17, piedāvās arī konsultācijas tiem, kuri vēlas studēt šajā programmā.
(Lasi tālāk)
Iznācis grafiti un ielu mākslai veltīts zinātniskais izdevums “Culture Crossroads / Vol. 13”
24. maijā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studējošo konferences “ZinātMāksla” ietvaros notika zinātniska rakstu krājuma “Culture Crossroads” 13. izdevuma prezentācija. Izdevums veltīts grafiti un ielu mākslai: “Grafiti un ielu māksla – izaicinājums māksliniekam, sabiedrībai un restauratoram”. Rakstu krājums veidots pateicoties LKA Zinātniskās pētniecības centra atbalstītam docētāju un studējošo kopīgi īstenotam pētniecības projektam “Grafiti Latvijā: izaicinājums māksliniekam, sabiedrībai, restauratoram”. Izdevums pieejams elektroniskā formātā: http://www.culturecrossroads.lv/en/latest.
(Lasi tālāk)
2018. gada 24. un 25. maijā Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA), Ludzas ielā 24, norisināsies ikgadējā starpdisciplinārā studējošo konference “ZinātMāksla”. Konferences pirmā diena – “Tavs un mans mantojums jeb PārmantotMāksla” – norisināsies “Eiropas Kultūras mantojuma gada 2018” ietvaros, pievēršot uzmanību jautājumiem un aktualitātēm par kultūras mantojumu, tā daudzveidību, jaunajām un kontraversālajām formām, aicinot konferences dalībniekus domāt par veidiem un izpausmēm, kā izzināt, sadzirdēt un izteikt mantojumu. Savukārt konferences otrā diena – “Radošās industrijas jeb RadītMāksla” – būs veltīta aktualitātēm radošo industriju nozarēs.
24. maijā no plkst. 10:00 līdz 12:10 konferences pirmās dienas rīta sekcijā “Izzināt mantojumu” piedalīsies Latvijas Nacionālā Kultūras centra vadītāja Signe Pujāte, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Kultūras mantojuma politikas daļas vadītāja Baiba Mūrniece, UNESCO Latvijas nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, Latvijas Nacionālā Kultūras centra folkloras eksperte Gita Lancere, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Informācijas pakalpojumu sektora vadītāja Ginta Zalcmane un LKA Zinātniskās pētniecības centra vadītāja un pētniece Anda Laķe. Rīta sekcijas dalībnieki referēs par tādām tēmām kā nacionālais kultūras mantojums un politika, kultūras mantojums pārmaiņu laikā, UNESCO konvencijas kultūrā, nemateriālā kultūras mantojuma saraksts un mantojuma kopienas, kultūras mantojuma resursi, kā arī par to, kas ir atvērtā pieeja mantojumam.
Pēcpusdienas sekciju “Sadzirdēt un izteikt mantojumu” (no plkst. 13:00 līdz 15:10) atklās Neapoles Universitātes “L’Orientale” pasniedzējs Rosario Napolitano, kurš referēs par kultūras mantojuma starptautisko dimensiju (Latvija – Itālija starpkaru periodā). R.Napolitano atklās studējošo referātu pēcpusdienu, kurā tiks prezentēti pētījumi veltīti tādām tēmām kā cirks, etnicitātes simboliskie elementi, latviskās identitātes saglabāšana, vācbaltiešu muižu atjaunošana 21.gs. Latvijā un El Greko ietekmes latviešu glezniecībā.
Pirmās dienas noslēgumā, no plkst. 16:00 līdz 17:00, tiks demonstrēta LKA Audiovizuālās mākslas absolventu filmu programma, piedāvājot trīs filmas: “ExĀmens” (režisore Inese Kļava, 2005), “Sērkociņi” (režisors Didzis Eglītis, 2007) un “Mēness nogurdinātais” (režisore Dace Pūce, 2015).
25. maijā no plkst. 10:00 līdz 11:40 konferences otrās dienas rīta sekcijā “Radām un rādām radošās industrijas” piedalīsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Biznesa inkubatora vadītāja Liene Pērkone, Rīgas Tehniskās universitātes IdeaLAB vadītāja Liene Rubina, Londonas grāmatu tirgus Latvijas delegācijas atpazīstamības kampaņas radošā direktore Una Rozenbauma, LKA Zinātniskās pētniecības centra pētniece un LKA absolvente Dārta Ceriņa, kā arī LKA kultūras menedžmenta un radošo industriju maģistrante Paula Podniece.
Pēcpusdienas sekciju “Pētām jaunajam kultūras mantojumam” (no plkst. 12:30 līdz 14:50) atklās Tallinas Biznesa skolas pasniedzēja Hanna Poldara, kura pastāstīs par mūzikas biznesa veiksmēm un neveiksmēm. Sekcijā tiks prezentēts studentu veidotais radošajām industrijām veltītā žurnāla “RADOJUMS” pirmais numurs. Tāpat studējošie prezentēs pētījumus par sevis izrādīšanas kultūru iepazīšanās lietotnes “Tinder” vidē, karjeras veidošanas specifiku radošo industriju nozarēs, ārkārtas menedžmentu kultūras pasākumos (Dziesmu un deju svētku piemērs), performativitāte kino, Latvijas skolēnu brīvais laiks un radošās aktivitātes u.c.
Plkst. 15:00 sekcijas noslēgumā notiks LKA zinātnisko rakstu krājuma – gadagrāmatas “TE-KI-LA. TEĀTRA UN KINO LASĪJUMI” atvēršanas svētki. Gadagrāmatā apkopoti Audiovizuālās un skatuves mākslas teorijas 2017. gada absolventu darbi un Teātra mākslas maģistrantūras Laikmetīgās dramaturģijas tekstu specializācijas absolventu teksti.
25. maijs iezīmē arī studiju gada noslēgumu, tādēļ konferences izskaņā pasniedzēji un studenti pulcēsies LKA dārzā uz svētkiem “Klases vakars”. Ņemot līdzi katrs savu segu un cienastu (kā arī draugus), notiks pikniks ar muzikālu pavadījumu, par ko parūpēsies muzikālā apvienība "Vectēva papirosi", duets Eliāna Sanda Veinberga un Māra Bula, kā arī pirmo kursu studentu muzikālā apvienība “ATIKA” u.c. Dārza svētkos tiks arī atklāts mākslas performances “Intelektuālā eksplozija. Pavasaris.” gala rezultāts.
Konference “ZinātMāksla” ir atvērta dažādībai, pretrunīgiem, negaidītiem secinājumiem, paradoksālām atziņām, pie kurām nonākam savas zinātniskās un mākslinieciskās darbības rezultātā. Galvenais, lai referāts, deja, skaņdarbs, filma vai attēls uzrunātu, liktu iztēloties un aizdomāties un, protams, aicinātu diskutēt. Konferences “ZinātMāksla” mērķis – stiprināt saikni starp zinātnisko un māksliniecisko darbību, tādējādi attīstot studentos radošu pieeju un padziļinātu izpratni par visdažādākajiem dzīves, kultūras un mākslas aspektiem.
2017. gada 25. un 26. maijā Latvijas Kultūras akadēmijā (Ludzas 24) norisināsies ikgadējā starpdisciplinārā studējošo konference “ZinātMāksla”, kurā apvienosies studējošo mākslinieciskā un zinātniskā darbība, izceļot savstarpēju radošumu.
Konferences nedēļu ieskandinās programmas “Laikmetīgās dejas māksla” studējošo izrāde “KASTE notiek” Teātra mājā Zirgu pasts pulksten 19.00, kas tapusi projekta „Pasakas Latvijas bērniem” (LATVIJAI 200. Latvijas Kultūras akadēmijas futūrisma manifests) ietvaros. 25.maijā pulksten 19.00 Teātra mājā Zirgu pasts notiks vēl viena projekta ietvaros tapusi izrāde “Zīmējumi upē”. LKA studējošie un personāls ielūgumiem var pieteikties pie Montas Kononovas (montakononova@yahoo.com).
Konferences pirmās dienas plenārsēde būs veltīta aktualitātēm Latvijas Kultūras akadēmijā un aktuāliem notikumiem kultūras nozarē. No pulksten 12.00 Akadēmijas pasniedzēji un sadarbības partneri stāstīs par sadarbības, pētniecības un attīstības projektiem Akadēmijā. Dienas otrajā daļā uzzināsim par Rīgas Cirka attīstības vīziju un Latvijas paviljonu Venēcijas Biennālē, runāsim par kultūras norišu atspoguļošanu kā biznesa modeli un par kultūras organizāciju zīmolu. Pulksten 15.30 apakšprogrammas “Starpkultūru sakari Latvija-Francija/Beļģija” studējošie iepazīstinās ar sadarbības projekta “Radošums un svešvalodu pasniegšana-apguve” pirmajiem rezultātiem.
Plenārsēdes noslēgumā Pasaules dabas fonds projekta „Latvijas Dabas bagātības” ietvaros aicina uz sarunu par cilvēka un dabas attiecībām.
26.maijā Akadēmijas studējošie un topošie absolventi iepazīstinās ar savu pētījumu rezultātiem. Konferences darbs dalīts piecās tematiskajās grupās: Mākslinieciskās izpausmes un to formas, Sabiedrības un kultūras pētniecība un izpratne, Kino un skatuves māksla, Starpkultūru attiecības, Kultūras patēriņš un pieejamība. Studējošo referātos dzirdēsim par pasakām animācijā, japāņu vietniekvārdu izmantošanu, Marinas Abramovičas performancēm un uzzināsim, vai cietumā tiešām ir labāk, kas ir sajūtu mārketings, kādas ir BREXIT sekas un vēl daudz ko citu.
Konferences laikā arī ģenerēsim idejas par kafejnīcas attīstību Akadēmijā un balsosim par interesantāko un uzrunājošāko bildi fotokonkursā “Es un sesija. Vizualizācija”.
26.maijs iezīmē arī 2016./2017.mācību gada noslēgumu, tādēļ konferences izskaņā pasniedzēji un studenti pulcēsies Akadēmijas dārzā uz simbolisku “klases vakaru”. Ņemot līdzi katrs savu segu un cienastu (kā arī draugus), rīkosim pikniku ar muzikālu pavadījumu. Atpūtīsimies pirms sesijas sākšanās, runāsim par to, kā mācīt un mācīties kultūru, apmainīsimies ar padomiem, kā labāk izturēt sesiju. Iespējams, sagaidīsim kādu pārsteigumu un arī kādu radošu akciju, bet noteikti saņemsim kādu enerģijas dopingu. Un apbalvosim fotokonkursa uzvarētāju.
Lai mēs varētu dārzam pačukstēt, cik cilvēku tam jābūt gatavam uzņemt, piereģistrējies piknikam šeit: http://ejuz.lv/pikniks
PROGRAMMA (SKATĪT ŠEIT!)
TĒZES (SKATĪT ŠEIT!)
2016. gada 19. maijā no 9:00 līdz 20:00 Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA), Ludzas ielā 24, norisināsies konference “ZinātMāksla”. Šī gada konferences programma ir īpaša, jo tajā uzaicināti piedalīties labākie (bet ne visi) studenti ar ziņojumiem par savu pētījumu un radošo darbnīcu rezultātiem, kā arī savas darba pieredzes prezentēs absolventi, ilustrējot plašo darba tirgus spektru, kam sagatavo LKA. Iepazīsim pētījumus par filmu un teātra nozarēm, starpkultūru sakaru, kultūras un mākslas socioloģijas, menedžmenta un literatūras tematikā. Atsevišķā sekcijā tiks prezentēti projekti, kas tapuši nozaru sinerģijas rezultātā, LKA daudzveidīgo apakšprogrammu un specializāciju studentiem apvienojoties kopīgos projektos.
Šī gada konferencē kopā ar studentiem uzstāsies LKA absolventi, kuri stāstīs par savām profesionālajām gaitām: par ceļu no studijām līdz reālai zināšanu un prasmju pielietošanai praksē. Šī gada “ZinātMāksla” noris Latvijas Kultūras akadēmijas 25. jubilejas gada zīmē, tāpēc, apvienojot studējošos un absolventus, tiks uzsvērta un stiprināta korporatīvo saišu nozīme, kas nepieciešama kultūras un mākslas nozarei kopumā. Absolventus pārstāvēs Dailes teātra aktieri Dainis Grūbe un Lauris Dzelzītis, starptautisku projektu vadītāja Māra Pāvula, kultūras projektu menedžere, filmu producente un Daiga Livčāne, Jaunā Rīgas teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Bināne, Kultūras ministrijas Valsts sekretārs Sandis Voldiņš, Londonas ekonomikas un politikas zinātņu skolas doktorante un pasniedzēja Liene Ozoliņa u.c.
Konferences ietvaros, no plkst. 18:00 līdz 19:00, notiks diskusija “Literatūras radīšana, tulkošana un menedžments”, kurā piedalīsies dzejniece Anna Auziņa, tulkotāja Ingmāra Balode, “Dzejas dienu” projekta koordinatore Inga Bodnarjuka u.c. Diskusiju vadīs Raimonds Briedis. Tāpat plkst. 12:00 notiks Kanādas vēstniecības eseju konkursa noslēgums. Visas dienas garumā LKA pagalmā būs apskatāma vizuālā pētījuma izstāde "Tradīcijas anatomija”.
Noslēgumā, plkst. 19:00, notiks LKA absolventes Agneses Kasparovas tulkotās un apgāda „Zvaigznes ABC” izdotās grāmatas, Floriana Zellera romāna "Bauda. Eiropas romāns", atvēršanas svētki. Šobrīd Agnese ir viena no aktīvākajām jaunās paaudzes grāmatu tulkotajām no franču valodas, tulkojusi gan lugas Latvijas teātriem, gan arī vairākus romānus.
Konferences “ZinātMāksla” mērķis – stiprināt saikni starp zinātnisko un māksliniecisko darbību, tādējādi attīstot studentos radošu pieeju un padziļinātu izpratni par visdažādākajiem dzīves, kultūras un mākslas aspektiem. Šajā izteikti starpdisciplinārajā konferencē dažādu programmu un līmeņu (bakalaura, maģistra un doktora) studējošie gan no Akadēmijas, gan arī no citām mākslas augstskolām iepazīstina ar saviem pētnieciskās un radošās darbības sasniegumiem. Konference dod iespēju teorētiski un praktiski iepazīt visjaunākās individuāli un sadarbībā tapušās idejas un jaunrades darbus. Konferencē aplūkotas tādas jomas kā kultūras, mākslas un literatūras fenomenu pētniecība, starpkultūru studijas, kultūras socioloģijas pētījumi u.c.
21. maijā Tabakas fabrikā (Miera ielā 58, Rīgā) no 9:00 līdz 19:30 norisināsies ikgadējā starpdisciplinārā studentu konference “ZinātMāksla II”, kurā Latvijas Kultūras akadēmijas studenti ne tikai iepazīstinās ar neparastiem un rosinošiem pētījumiem un atklājumiem, bet notiks arī dažādas mākslinieciskās performances, izstādes un radošās darbnīcas. Tradicionāli “ZinātMākslas” norisi atbalsta Latvijas Mākslas akadēmija un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija.
Latvijas Kultūras akadēmijas būtība ir vienot māksliniecisku un zinātnisku darbību, tā izceļot jauniešu dzīvesveida svarīgāko elementu – radošumu. Gandrīz visas dienas garumā “ZinātMākslā II” norisināsies akadēmiski radošs konferences darbs piecās sesijās – “Brokastis ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri”, ”Vizuālās mākslas brančs”, “Pusdienu piedāvājumā Latvijas Kultūras akadēmija”, “Mūzu launags: literatūra, kino un mūzika” un “Vakariņas ar kultūru”. Pirmajā sesijā būs iespēja noklausīties Riharda Zaļupes un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra uzstāšanos, Goran Gora interpretēs komponista refleksijas, un LKA maģistrante Agnese Treimane prezentēs LKA pētījumu par LNSO auditorijas izpēti.
“Vizuālās mākslas brančā” LKA studenti referēs par skaistuma kanonu, mākslīgās valodas “Solresol” pielietojumu tulkošanai krāsās, ielu mākslu u.c. Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina maģistrantūras studenti stāstīs par projektu “Welcome on board”, kas tika prezentēts no 14. līdz 19. aprīlim Milānā starptautiskajā dizaina mesē “Salone del Mobile. Milano 2015”. Vai zinājāt, ka no viena bērza var izgatavot 70 skrituļdēļus kustīgam dzīvesveidam pilsētā? Sekciju “Pusdienu piedāvājumā Latvijas Kultūras akadēmija” atklās doc. Agnese Hermane, kura prezentēs Tabakas fabrikas kvartāla attīstības koncepciju “Starpdisciplinārs izglītības, kultūras un radošo industriju atbalsta centrs”, kurā Akadēmijai ir nozīmīga loma – 2020. gadā Akadēmija darbību turpinās tagadējās Tabakas fabrikas ēku kompleksā, paplašinot darbības funkcijas un nodrošinot studiju procesam piemērotākas telpas. Sekcijā tiks analizēti arī aptaujas par Akadēmijas tēlu rezultāti, prezentēta Akadēmijas jaunā mājaslapa, kas izstrādāta sadarbībā ar SIA ”DDB Worldwide Latvia", un mārketinga koncepcija “Latvijas Kultūras akadēmija = izglītība + kultūra + dzīvesstils”. “Mūzu launagā: literatūra, kino un māksla” studenti referēs par tādām tēmām kā feminisms un mīts 21. gs. latviešu literatūrā, groteska dažādu laikmetu skatījumā, Normunda Naumaņa radošās darbības sākums u.c. LKA maģistrante Elvīra Bloma, kura paralēli studijām strādā Memoriālo muzeju apvienībā, stāstīs par pieredzi veidojot izstādi ”Aspazija / Rainis: dumpiniece / humānists”, kas Raiņa un Aspazijas jubilejas gada ietvaros bija skatāma Parīzē un drīzumā tiks izstādīta Krievijā. Konferences noslēdzošajā sekcijā “Vakariņas ar kultūru” bakalaura studiju programmas studente Anna Niedola veiks kritisko organizācijas analīzi dejas apvienībai “Dejas anatomija”, tāpat tiks vērtēta dzimtas konstruēšanas dinamika interneta vidē un meklētas jēdziena “kultūras patēriņš” interpretācijas iespējas. Konferences ietvaros notiks grafiti mākslas meistarklase mākslinieka Alvja vadībā, apmeklētāji tiks cienāti ar „safabricētu” zupu, būs apskatāma Aijas Melbārdes fotoizstāde “Tabakas fabrika: zūdošais mūsu nākotnei”, kā arī būs daudz un dažādi citi pārsteigumi. LKA aicina ikvienu zinātnes un mākslas kontaktpunktu izgaismošanā ieinteresēto būt kopā ar mums Tabakas fabrikā: gaidām citu augstskolu studentus, kultūras un mākslas organizāciju pārstāvjus, skolēnus u.c. Konferences atbalstītāji: Dailes teātris, Ģertrūdes ielas teātris, SIA “Venden”, grāmatu apgādi “Mansards” un “Neputns”, kinoteātris “Splendid Palace”.
Rīga 2014 starptautiskajā forumā, kas notiks 12.un 13.maijā, tiks prezentēts pētījums par Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu. Kādi ir secinājumi par Eiropas kultūras galvaspilsētu projektu ilgtermiņa ietekmi? Kāpēc Rīga 2014 varam saukt par Rīgas un Latvijas veiksmes stāstu? Un kādai būtu jābūt Eiropas kultūras galvaspilsēta Latvijā 2027.gadā? Forums piedāvās ekspertu diskusijas un viedokļu apmaiņu par Rīga2014 ieguvumiem un ilgtermiņa ietekmēm.
Pirmajā foruma dienā 12.maijā Latvijas kultūras akadēmijas teātra mājā „Zirgu pasts” notiks starpdisciplinārā konference “ZinātMāksla I”. Studenti no Latvijas kultūras akadēmijas, Rīgas Stradiņa universitātes, Biznesa augstskolas Turība un Vidzemes augstskolas uzstāsies ar referātiem un prezentācijām par tēmām, kas saistās ar Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas norisi, tās komunikāciju, ekonomisko un starptautisko ietekmi, kā arī iedzīvotāju iesaisti un līdzdalību daudzveidīgajos Rīga 2014 pasākumos. Studentu darbus dienas garumā papildinās vairākas paneļdiskusijas ar kultūras un komunikāciju jomas ekspertiem. Pirmo foruma dienu nodibinājums Rīga 2014 rīko sadarbībā ar Latvijas kultūras akadēmiju.
Otrajā foruma dienā 13.maijā Ģertrūdes ielas teātrī notiks konference „Rīga 2014: Gals un sākums”. Konferencē pētnieku grupa prezentēs pētījumu par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Projekts pētījumā ir analizēts dažādos griezumos: efektivitāte un ilgtspēja, kultūras dzīves daudzveidība un dinamika, pieejamība un sociālā ietekme, saikne ar citiem sektoriem (tīklu analīze). Pētnieku grupas vadītāji: Anda Laķe, Baiba Tjarve un Gints Klāsons.
Konferences ietvaros norisināsies vairākas ekspertu diskusijas un priekšlasījumi, tostarp publiska diskusija par secinājumiem, kas jāņem vērā 2027.gadā, kad nākamreiz kāda no Latvijas pilsētām var iegūt Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. Savā pieredzē dalīsies Lincas 2009 un Marseļas 2013 vadītājs UlrihsFukss (UlrichFuchs), kurš šobrīd ir viens no Eiropas komisijas žūrijas locekļiem, kas lemj par nākamo Eiropas kultūras galvaspilsētu izvēli. Savukārt Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes vadītāja Baiba Šmite stāstīs par radošajiem kvartāliem un teritorijām, kas bija būtiski Rīga 2014 programmas veidotāji, un nākotnes perspektīvām.
Dalība Rīga 2014 Starptautiskajā forumā ikvienam interesentam ir bez maksas. Pilna foruma programma un reģistrēšanāswww.riga2014.org
Rīga 2014 Starptautiskais forums notiek, sadarbojoties nodibinājumam Rīga 2014, Latvijas Kultūras akadēmijai un SIA „Untitled”. Forums ir iekļauts Kultūras konferenču atbalsta programmā, ko finansē LR Ekonomikas ministrija, administrē Tūrisma attīstības valsts aģentūra.
Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu 2014.gadā organizēja nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansēja Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija.