JAUNUMI

14. martā LKA notiks vieslekcija par informācijas komunikāciju tehnoloģiju drošības labās prakses principiem

08.03.2019

14. martā plkst.19:00 (3. auditorijā) interesenti tiek aicināti uz CERT.LV vadītāja vietnieka Vara Teivāna vieslekciju par datu drošību.

Lektors sniegs visaptverošu ieskatu par Informācijas komunikāciju tehnoloģiju (IKT) drošības labās prakses principiem, pielietojot praktiskus dzīves piemērus, kas attiecas uz jebkuru nozari, kas ietver IKT resursu lietošanu, kā arī ikvienu interneta lietotāju. Lekcijas temati: - Vispārīgs Latvijas Informācijas komunikāciju tehnoloģiju drošības sistēmas raksturojums; - IKT drošības terminoloģijas ātrais kurss; - Kas ir uzbrucēji, kādi ir to motīvi? - Izplatītākās uzbrukumu/ielaušanās metodes un kā no tām sevi pasargāt; - Kāds ir manis atstātais "nospiedums"/footprint interneta telpā? - Kur atrodas mani dati (konti, paroles, bildes, dokumenti, kontakti, u.c.) - IKT projekti kultūras nozarē... good, bad and ugly...


CERT.LV (Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija) ir "Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta" (LU MII) struktūrvienība, kas darbojas Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas pakļautībā IT drošības likuma ietvaros. Galvenie CERT.LV uzdevumi ir uzturēt un aktualizēt informāciju par IT drošības apdraudējumiem, sniegt atbalstu valsts institūcijām IT drošības jomā, sniegt atbalstu IT drošības incidentu novēršanā jebkurai fiziskai vai juridiskai personai, ja incidentā iesaistīta Latvijas IP adrese vai LV domēns, organizēt informatīvus un izglītojošus pasākumus gan valsts iestāžu darbiniekiem, gan IT drošības profesionāļiem, gan citiem interesentiem.

Foto no https://www.bismart.lv