JAUNUMI

16. janvārī karjeras dienā Saldū skolēni varēs piedalīties mēmu darbnīcā un tikties ar režisori Lieni Lindi

08.01.2019

16. janvārī Saldus vidusskolā (J.Rozentāla 19) norisināsies karjeras diena “Skats nākotnē”, kurā ikviens interesents varēs satikt arī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studentus un absolventus. Karjeras dienas apmeklētāji varēs uzzināt visu par studiju iespējām un piedalīties divās LKA piedāvātajās aktivitātēs: “Zem lupas studentu kino un režisora profesija” un mēmu darbnīcā.

Karjeras dienā piedalīsies LKA studenti no bakalaura studiju programmām, lai plkst. 10.50 – 11.50 augstāko izglītības iestāžu izstādē pastāstītu par iestājpārbaudījumiem, dokumentu iesniegšanu, studiju procesu un 2019. gada uzņemšanu LKA. Studenti dalīsies savā pieredzē par studijām, starptautisko mobilitāti studijās ERASMUS+ programmā, prakses iespējām un LKA vidi.

Plkst. 12:10–13:10 uz tikšanos aicinās LKA absolvente un režisore Liene Linde, kura skolēnus iepazīstinās gan ar savu studiju pieredzi LKA, gan pastāstīs, kāda ir viņas kā režisores pieredze kino nozarē, kādi ir režisora izaicinājumi, piedaloties kino tapšanas procesos un virzot filmas starptautiskajā arēnā – festivālos un ārvalstu festivālu filmu programmās. Liene pastāstīs arī par LKA Nacionālās filmu skolas darbu, studiju procesu, kas norisinās Elijas laukos, – tā šo vietu dēvē studenti. Liene pastāstīs arī to, kāpēc Latvijas Kultūras akadēmija ir uzskatāma par Latvijas kino leģendu kalvi. Liene piedāvās arī LKA studentu filmu retrospektīvu, parādot fragmentus no studentu filmām.

Plkst. 13:20–14:20LKA bakalaura studiju “Kultūras un mākslu studijas” 2. kursa studente Melisa Kaškura gaidīs interesentus mēmu darbnīcā. Pēdējos divus gadus janvārī LKA pāršalc mēmu vilnis un LKA kļūst par milzīgu mēmu darbnīcu. Šīs idejas iniciatore ir LKA rektore Rūta Muktupāvela, kura ar mēmu palīdzību vēlas noskaidrot, kas studentiem ir uz sirds. Rezultāti vienmēr pārsteidz. Mēmos atklājās gan studentu prieki, gan bēdas, gan brīnišķīgā humora izjūta. Skolēniem tiks piedāvāta iespēja sajusties kā Latvijas Kultūras akadēmijā un piedalīties studentu mēmu darbnīcā, ko mobilā formātā mēs būsim aizveduši uz Saldu! Nodarbības sākumā skolēniem ar studentu izveidoto mēmu palīdzību būs iespēja iepazīties ar LKA studentu starter pack jeb sākuma komplektu. Nodarbības pēdējās 20 minūtēs skolēni paši pārtaps mēmu ģeneratoros. Skolēni tiks apmācīti ar saviem telefoniem, taisot selfijus, fotografējot apkārtējos, izmantojot vecas un jaunas bildes, radīt paši savus mēmus.

2019. gadā skolēniem būs iespēja uzsākt studijas 5 LKA bakalaura studiju programmās un apakšprogrammās: “Kultūras un mākslu studijas”, “Kultūras socioloģija un menedžments” “Radošās industrijas”, “Audiovizuālā māksla” un “Starpkultūru sakari”.