ZIŅAS

27. martā karjeras dienā Valmierā ar skolēniem tiksies Jaunā Rīgas teātra aktieris Toms Veličko

23.03.2018

27. martā Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā (Zvaigžņu iela 4) no plkst. 11:00 līdz 14:00 norisināsies tradicionālā karjeras diena „Veru durvis uz augstskolu”, kurā ikviens interesents varēs satikt arī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studentus un darbiniekus. Karjeras dienas apmeklētāji varēs uzzināt visu par studiju iespējām un piedalīties LKA absolventa un Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktiera Toma Veličko vadītajā nodarbībā.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas karjeras dienā „Veru durvis uz augstskolu” piedalīsies LKA vēstnešu komanda, lai pastāstītu par iestājpārbaudījumiem, dokumentu iesniegšanu, studiju procesu un 2018. gada uzņemšanu LKA. Studenti dalīsies savā pieredzē par studijām, starptautisko mobilitāti studijās ERASMUS+ programmā, prakses iespējām un LKA vidi.

Karjeras dienas ietvaros, plkst. 11:00 notiks saruna ar JRT teātra aktieri un LKA absolventu Tomu Veličko par aktiera profesiju un aktiermākslas studijām. Kādi stereotipi sabiedrībā pastāv par šo profesiju un cik tie ir patiesi? Sarunas laikā Toms pastāstīs par uzņemšanu "Jaunā Rīgas teātra studijā" (https://www.facebook.com/jrtstudija/), kas sadarbībā ar LKA notiks jau šajā vasarā, kā arī par sagatavošanos iestājpārbaudījumiem un savu pieredzi. Sarunas noslēgumā skolēni tiks aicināti arī paši aktīvi darboties, tāpēc interesenti ir aicināti uz nodarbību ierasties ērtā apģērbā un maiņas apavos!

2018. gadā LKA sadarbībā ar JRT uzņems jaunu aktieru kursu apakšprogrammā “Dramatiskā teātra aktiera māksla”. Studiju laikā topošie aktieri apgūs gan ar profesiju saistītus priekšmetus – aktiermeistarību, skatuves runu, skatuves kustību, deju un vokālu, gan iegūs plašu teorētisko bāzi mākslu vēsturē un mūsdienu kultūras teorijās. Plānota arī vairāku ārzemju viespasniedzēju piesaiste un dalība starptautiskos projektos. Pēc četriem studiju gadiem šī kursa studenti papildinās JRT aktieru ansambli. Kursu vadīs režisors un JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, bet mācību procesu kopā ar LKA docētājiem nodrošinās arī vairāki JRT aktieri un režisori.

Gaidīti visi Latvijas jaunieši, kuriem ir interese izmēģināt spēkus iestājeksāmenos un kuri jau iestājušies un mācās citās augstskolās, kā arī jebkurš, kuram ir interese par teātri un labas latviešu valodas prasmes.

Dokumentu pieņemšana studijām LKA notiks no 2. līdz 7. jūlijam, bet iestājeksāmeni trīs kārtās – no 10. līdz 13. jūlijam. Vairāk informācijas: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/bak1/dramatiska-teatra-aktiera-maksla/

Vairāk par karjeras dienu “Veru durvis uz augstskolu”: http://vpg.edu.lv/karjeras-diena-veru-durvis-uz-augstskolu/