ZIŅAS

Latvijas Kultūras akadēmijā viesojas Linneja Universitātes asociētais profesors Anderss Frojmarks

23.03.2018

Š.g 20. un 21. martā Latvijas Kultūras akadēmijā ar vieslekcijām par tēmu “Zviedru valoda, kultūra un domāšana” uzstājās vēsturnieks un Linneja Universitātes asociētais profesors Anderss Frojmarks (Anders Fröjmark), tādējādi sniedzot iespēju iepazīties ar pašu zviedru viedokli par zviedriem un to kultūru.

Lai saprastu šodienas Zviedrijas sabiedrību, nepieciešams iepazīties ar Zviedrijas vēsturi, tās izcelsi un valodas attīstību, ko, protams, nav iespējams izklāstīt 2 lekcijās, tomēr, kā uzskata pats Anderss, ar kaut ko ir jāsāk, un viņam par laimi, studenti bija ieinteresēti uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijā.

Anderss Frojmarks labprāt jau vairākus gadus atgriežas Rīgā gan ar vieslekcijām, gan lai nodarbotos ar pētniecību, jo viena no viņa pētnieciskajām interesēm ir arī starpkultūru attiecības starp Skandināvijas un Baltijas valstīm: “Man ļoti patīk Rīga, tās bagātīgā vēsture un senā arhitektūra. Es regulāri cenšos uzturēt attiecības ar mūsu Erasmus+ programmas partneriem šeit Rīgā – gan Latvijas Universitāti, gan Latvijas Kultūras akadēmiju – un ļoti ceru, ka nākotnē arī Linneja Universitātes studenti atklās Rīgas un Latvijas Kultūras akadēmijas šarmu.”