ZIŅAS

Ar testa palīdzību uzzini interesantus faktus par “Patriarha rudeni” un noskaidro, vai esi gatavs festivālam!

11.09.2020

Skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls “Patriarha rudens” ir kā veikala Stockmann “Trakās dienas” – daudz labu piedāvājumu, ko visi gada garumā gaida, tikai ierobežotā skaitā! Testā iegūsti koncentrētu, bet ļoti vērtīgu informāciju ne tikai par festivāla vēsturi, bet arī šī gada festivālu, kas notiks no 26. septembra līdz 3. oktobrim!

Ar testa “Nāciet vai nenāciet man klāt [Patriarha] rudenī?!” palīdzību noskaidro, vai tu esi gatavs festivālam “Patriarha rudens”, un ar kādām sajūtām tu dosies uz festivāla atklāšanu – svinīgo karoga pacelšanu Smiļģa muzejā 26. septembrī plkst 15.00:

No 26. septembra līdz 3. oktobrim norisināsies jau vienpadsmitais Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) skatuves  un audiovizuālās mākslas festivāls “Patriarha rudens”. Festivāla programmas izveidē iesaistījušies radošo specializāciju LKA studenti teātra un kino profesionāļu vadībā, kuri vēlas iedvesmot pandēmijas ierobežojumu nogurdināto apmeklētāju. Aicinot kopīgi baudīt mākslas atšķirīgās izpausmes visas nedēļas garumā, festivālā tiks piedāvātas ne tikai dzirkstošas teātra klasikas interpretācijas, bet arī pavisam jauni un pārsteidzoši mākslinieciskās jaunrades darbi.

Festivāla atklāšana notiks sestdien, 26. septembrī, plkst. 15.00 E. Smiļģa Teātra muzejā, kur, pulcējoties festivāla dalībniekiem, kultūras un mākslas pārstāvjiem, kā arī ikvienam interesantam, tiks pacelts svinīgais festivāla karogs un atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas jauno scenogrāfu apvienības “4K” veidotā izstāde. Tāpat atklāšanas laikā norisināsies diskusija par skatuves mākslas izglītību Latvijā, tematiski atzīmējot LKA 30 gadu jubileju.

Šogad “Patriarha rudens” galvenais akcents likts uz studentu sadarbības veicināšanu un mākslas radīšanas procesa svinēšanu, tādējādi veicot izmaiņas festivāla kopējā koncepcijā. Lai izvairītos no saspringtas cīņas, ar festivāla darbiem iepazīsies “savējo” – mākslu augstskolu studentu – žūrija, meklējot nevis vienu labāko festivāla izrādi, bet cenšoties izcelt vērtīgo un veiksmīgo katrā no festivāla notikumiem. Šogad arī īpaši aktualizēta LKA dažādu apakšprogrammu studējošo iesaiste festivāla notikumu organizēšanā.