Latvijas Kultūras akadēmija kļūst par Eiropas universitāšu alianses ACE2-EU dalībnieci

04.07.2024

Akadēmijas mērķis nostiprināt savu ietekmi starptautiskajā izglītības un kultūras telpā tiks īstenots prestižās Eiropas universitāšu iniciatīvas ietvaros. Augstas konkurences apstākļos Latvijas Kultūras akadēmijas un ārvalstu partneraugstskolu projekta pieteikums Erasmus+ iniciatīvas “Eiropas Universitātes” uzsaukumā tika apstiprināts, un Akadēmija ir kļuvusi par Eiropas universitāšu alianses ACE2-EU ("Applied, Connected, Entrepreneurial and Engaged – European University”) dalībnieci.

Pēdējā Eiropas augstāko izglītības iestāžu alianšu izveides konkursā no 56 pieteikumiem atbalstu guva 14 alianšu projekti. Tagad kopumā 64 Eiropas universitāšu aliansēs ir pārstāvētas 35 valstis un katra turpmāko četru gadu laikā saņems līdz 14,4 miljoniem eiro, lai  mērķtiecīgi atbalstītu jauno eiropiešu paaudzi, ļautu viņiem studēt un strādāt dažādās Eiropas valstīs, dažādās valodās, nozarēs un akadēmiskajās disciplīnās (skat. https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/IP_24_3542)

Iniciatīvas “Eiropas universitātes” mērķis ir uzlabot augstākās izglītības kvalitāti, stiprināt saikni ar pētniecības un inovāciju jomu, Eiropas universitāšu savstarpējo  sadarbību. Vairāk par Eiropas universitāšu aliansēm (skat. https://education.ec.europa.eu/education-levels/higher-education/european-universities-initiative)

Latvijas Kultūras akadēmijas pārstāvētās alianses ACE2-EU misija ir nodrošināt ne tikai studentu, docētāju, pētnieku, bet arī iesaistīto pušu pārstāvjus ar zināšanām, prasmēm un kompetencēm, kas nepieciešamas, lai kopīgi risinātu nākotnes izaicinājumus. Tās galvenās vērtības ir saistītas ar izglītības lietišķo, saikņu veidošanas, iesaistes un uzņēmējdarbības attīstības potenciālu. Alianses galvenie darbības virzieni ietver kopīgas, uz studentiem vērstas un izaicinājumiem balstītas mācību pieejas attīstību, tostarp jaunu starpdisciplināru studiju programmu veidošanu; kopīgu pētniecības un inovāciju aktivitāšu stimulēšanu; uzņēmējdarbības veicināšanu un pētnieku kopienas atbalstīšanu. Projekts paredz arī sabiedrisko aktivitāšu kopumu, kas veicina kultūras izpratni un vienotu digitālo pieeju mērķu sasniegšanai.

Latvijas Kultūras akadēmijas atbildībā aliansē būs darbības virziens “Sabiedrisko partnerību un kultūras iesaistes centrs” (“Societal Partnerships and Cultural Engagement Centre” (SPACE Centre)).  Tas aptvers aktivitātes, kas vērstas uz alianses dalībnieku kultūras un sociālo ietekmju izpratnes veidošanu, kā arī plašākas sabiedrības iesaisti augstskolu iniciētajās aktivitātēs. Alianses partneru iekšējo saikņu stiptināšanai tiks attīstīta ACE2-EU kultūras platforma (Culture Hub), kas paplašinās kolektīvās zināšanas par alianses dalībnieku dažādajām kultūrām un veicinās  starpkultūru komunikāciju,  iekļaujošas un savstarpējā cieņā balstītas attiecības aliansē.

Projekts tiks īstenots sadarbībā ar partneriem no Karintijas Lietišķo zinātņu universitātes (FH Kaernten - Gemeinnuetzige Gmbh) Austrijā; Kauņas Tehnoloģiju koledžas (Kauno Technikos kolegija) Lietuvā; Gdaņskas Medicīnas universitātes (Gdanski uniwersytet medyczny) Polijā;  Santaremas Politehniskā institūta  (Instituto Politecnico de Santarem) Portugālē; Konstantīna Brankusi universitātes (Universitatea Constantin Brancusi) Rumānijā; Francisko De Vitorijas universitātes (Fundacion Universidad.Francisco De Vitoria) Spānijā; Ingolšdades Tehniskās universitātes (Technische Hochschule Ingolstadt) Vācijā un Ziemeļmaķedonijas Republikas Goces Delčeva universitātes (Republic of North Macedonia State University Goce Delcev).

Vairāk par Eiropas universitāšu aliansiACE2-EU un tajā plānotajām aktivtātēm skatīt šeit: https://ace-eu.ipsantarem.pt/