ZIŅAS

Mākslas vēstures eksāmena ietvaros LKA studenti izveido ekskursijas maršrutus Maskavas forštatē kas, nākotnē varētu tikt izmantoti kultūrtūrisma veicināšanai

14.06.2018

12. jūnijā eksāmenu Pasaules mākslas vēsturē kārtoja LKA un RTU kopīgās bakalaura studiju programmas Radošās industrijas 1.kursa studenti.

Studiju programmā „par galveno resursu tiek uzskatīts cilvēku talants, radošums un spējas, un, apvienojot tādas tradicionāli nošķirtas jomas kā māksla, uzņēmējdarbība un tehnoloģijas, tiek radīti jauni produkti ar augstu pievienoto vērtību”.  

Saskaņā ar šo priekšnoteikumu, mākslas vēstures eksāmenā studenti bija mudināti ne tikai atklāt radošumu, bet arī darboties komandā, izmantot modernās tehnoloģijas. Eksāmena tēma „Mana Maskačka”. Radošo industriju studenti izveidoja četras darba grupas:

Vēsturiskā Maskačka

Rotaļīgā Maskačka

Iedvesmojošā Maskačka

Mūsdienīgā Maskačka

Jau no februāra studenti veica lauka pētījumu.

Katra grupa veidoja bukletu/ vizuālo materiālu, kurā tika iekļauta informācija vai radošs darbs par 10 Maskavas forštates objektiem. Atbilstoši izvēlētajiem objektiem, katra grupa veidoja ekskursijas maršrutu.

Ir tapuši četri ekskursijas maršruti, kas, iespējams, nākotnē būtu izmantojami kultūrtūrisma veicināšanai.

Vēsturiskās Maskačkas grupa ir izveidojusi ceļvedi „Maskavas forštate Tavām acīm un soļiem”. Ceļvedis izceļas ne tikai ar rūpīgi atlasītu, pārdomātu informāciju, bet jo īpaši ar funkcionālu dizainu. Maršruts mudina iepazīt aizgājušo laiku artefaktus un veldzēties taustāmās atmiņās.

Rotaļīgās Maskačkas grupas studenti izveidojuši spēli „Lastadija”, kas spēlētāju mudina, ne tikai atrast, piemēram, šaurāko ieliņu Maskavas forštatē, bet piedāvā iespēju redzēt vidi tās daudzveidībā un mainīgumā.

Iedvesmojošā Maskačka mudināja kolēģus smelties impulsus stāstiem par vidi un cilvēkiem pirmajā brīdī šokējošos objektos – atkritumu urnās.  Kā paši studenti atzīst: „Izmēģini Maskačkas burvību, apskati ne tikai vēsturiskās liecības, bet arī pārliecinies par laikmeta, cilvēku un vides mijiedarbības neskaitāmajām nokrāsā, kā arī nosūti savam draugam vai saglabā sev par piemiņu Maskačkas miskastes – savā ziņā gan simboliski, gan pašironiski / kritiski”. Tā tapušas 10 pastkartes un 10 stāsti par cilvēkiem.

Mūsdienīgā Maskačka grupas dalībnieki izveidojuši bukletu, kurā atklājas ne tikai objekti, kas raksturo Maskavas forštati kā vidi, kurā ir redzama ekonomiska attīstība, bet atklāj vides raksturojošos simbolus, piemēram,15.trolejbusu kā poētisku tēlu.  Rajona attīstībai visveiksmīgākā studentiem šķiet Free Riga realizētā stratēģija – atvērt vidi pasākumiem un jaunām iniciatīvām, saglabājot apkārtnes šarmu.  Īpašu uzmanību studenti pievērsuši sociālajam grafiti.

Mana Maskačka