No 23. līdz 27. augustam Latvijas Kultūras akadēmija notiks uzņemšana akadēmiskajā un profesionālajā doktorantūrā

18.08.2021

2021. gadā Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) piedāvā uzsākt doktora studijas akadēmiskā doktora studiju programmā “Mākslas” (apakšnozare “Kultūras teorija”) un kopīgā profesionālās doktora studiju programmā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Latvijas Mākslas akadēmiju (apakšprogrammas “Audiovizuālā māksla, teātris un laikmetīgā deja”).

Elektroniskie pieteikumi tiks pieņemti no 23.augusta plkst. 9.00 līdz 27.augusta plkst. 23.59. Ja pieteikums apstiprināts elektroniski – klātienē apstiprināt pieteikumu nav jāierodas! Uzņemšanas sistēmā varēs autorizēties ar eID karti, kurā ir elektroniskais paraksts, vai ar elektronisko parakstu, vai ar e-paraksts mobile, vai izmantojot internetbanku. Reflektanti, kuri kādu iemeslu dēļ nevar iesniegt reflektanta pieteikumu attālināti,  no 23. līdz 27.augustam no plkst. 10.00 līdz 17.00 varēs ierasties uzņemšanas punktā Rīgā, Ludzas ielā 24, lai aizpildītu elektronisko pieteikumu studijām.

LKA ir vienīgā augstskola Latvijā, kas piedāvā iegūt doktora zinātnisko grādu Humanitārajās un mākslas zinātnēs Kultūras teorijas apakšnozarē. LKA doktora studiju programmas prioritāte ir kultūras un mākslas procesu pētījumi, tai skaitā starpdisciplinaritātes kā izpētes metodoloģijas attīstība. LKA doktora studiju programma rosina izstrādāt jaunas pētniecības jomas, kas ļauj vērtēt gan kultūras vēstures attīstību, gan aktuālās kultūras norises un tādējādi spēj ietekmēt humanitāro un mākslas zinātņu, kā arī to izpratnes attīstību gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā. Studiju interesentiem būs pieejamas 4 budžeta vietas un 6 maksas vietas.

Vairāk par akadēmisko doktorantūru: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/doktora-studijas/akademiska-doktora-studiju-programma-makslas-apaksnozare-kulturas-teorija/.

Savukārt 2020. gadā izveidotā profesionālā doktora studiju programma Latvijas un arī pasaules kontekstā ir unikāla – tā, sadarbojoties trīs Latvijas mākslu augstskolām, ir veidota kā izteikti starpdisciplināra programma, kas aptver vairākas specifiskas mākslinieciskās jomas. Programmai ir trīs apakšprogrammas: “Audiovizuālā māksla, teātris un laikmetīgā deja” (īsteno LKA), “Mūzika un skatuves māksla” (īsteno JVLMA), “Vizuālā māksla un dizains” (īsteno LMA), Programma izstrādāta ESF projekta “Profesionālās doktora studiju programmas Mākslās izveide” (Nr.8.2.1.0/18/A/009) ietvaros.

Studijām var pieteikties augsta līmeņa mākslas jomu profesionāļi, kuriem atbilstoši izvēlētajai mākslinieciskajai jomai, ir humanitāro zinātņu maģistra grāds vai maģistra grāds sociālajās zinātnēs, vai tam pielīdzināma augstākā izglītība, vai arī profesionālais maģistra grāds mūzikā vai horeogrāfijā. Studiju interesentiem būs pieejamas 3 budžeta vietas un 6 maksas vietas.

Vairāk par profesionālo doktorantūru: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/doktora-studijas/kopiga-profesionala-doktora-studiju-programma-makslas-makslas-lka-apaksprogramma-audiovizuala-maksla-teatris-un-laikmetiga-deja/.

Informācija par iestājpārbaudījumiem un līgumu slēgšanu: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/vasaras-uznemsana-lka/uznemsana-doktora-studijas/

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties, rakstot  uznemsana@lka.edu.lv vai zvanot uz tālruni (+371) 67140174.