JAUNUMI

Noslēgusies LKA profesionālās pilnveides izglītības programma “Muzeju darbības pamati”

10.06.2020

8. jūnijā ar praktiskām nodarbībām – izstāžu maketu veidošanu – noslēgusies Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) rīkotā profesionālās pilnveides izglītības programma “Muzeju darbības pamati”, ko šogad pabeidza un apliecības saņēma 20 kursanti no visas Latvijas.

Programmā tika organizēti četri tematiski lekciju cikli: “Muzejs kā institūcija un tā darbības aspekti”, “Darbs ar muzeja krājumu”, “Pētnieciskais darbs muzejā” un “Muzeju komunikācija ar sabiedrību”. Marta vidū pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas kursu pasniedzēji un dalībnieki spēja veiksmīgi pārorientēties uz attālinātu mācību procesu, strauji apgūstot tiešsaistes videolekciju programmas ZOOM un Webex. Tas ļāva turpināt un arī noslēgt pusgada garumā paredzēto apmācību pēc sākotnēji iecerētā laika plāna. Kursu organizatoru vārdā izsakām pateicību gan pasniedzējiem, gan kursantiem, kas spēja ātri pielāgoties situācijai, apgūt nezināmo un turpināt apgūt programmu par spīti jaunajai un neskaidrajai situācijai.

Paldies programmas pasniedzējiem – nozares profesionāļiem – Jānim Garjānam, Anitai Jirgensonei, Gundegai Dreiblatei, Agritai Ozolai, Anitai Meinartei, Ārijai Ubarstei, Annijai Vucānei, Vijai Stikānei, Astrīdai Rogulei, Lailai Majorei, Annijai Saukai un Ģirtam Boronovskim.

Programmas mērķis ir izglītības procesa rezultātā sniegt izpratni un zināšanas par muzeju kā vienu no kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas, izpētes un popularizēšanas veidiem, bagātināt izpratni par dažādu profilu muzeju darbības specifiku un aktualitātēm muzeju jomā, kā arī sniegt zināšanas, kas noderīgas praktiskajā darbā jebkurā muzeja profesijā.

Par turpmākām LKA rīkotajām profesionālās pilnveides izglītības programmām lūdzam sekot līdzi mājaslapā www.lka.edu.lv vai rakstīt uz e-pastu kursi@lka.edu.lv.