Notiks Andra Hirša monogrāfijas “Persona un personālisms: pārdzīvojot ideālisma sabrukumu” atklāšana

13.01.2023

25. janvārī plkst. 18.00 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” norisināsies Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta zinātniskā asistenta, Latvijas Kultūras akadēmijas docenta Ph.D. Andra Hirša monogrāfijas “Persona un personālisms: pārdzīvojot ideālisma sabrukumu” atklāšana. Monogrāfija nominēta Latvijas Zinātņu akadēmijas konkursā par nozīmīgākajiem zinātnes sasniegumiem Latvijā 2022. gadā.

Grāmatā ir aplūkota latviešu pirmā filozofa Jēkaba Oša (1860-1920), viena no Latvijas Universitātes pamatlicēja, biogrāfija un analizēta Oša filozofiskā sistēma jeb personālisms. Pētījumā izmantoti dažādu valstu arhīvu materiāli, atklājot jaunus aspektus 20. gadsimta pirmās puses latviešu intelektuālajā vēsturē, kā arī analizēts vēlīnā ideālisma strāvojums, kura centrā ir atziņa par indivīda ontoloģisko primaritāti.

Monogrāfijas atklāšanas pasākuma ietvaros ar runām uzstāsies pētījuma autors, Filozofijas un socioloģijas institūta direktore Dr.phil. Maija Kūle, Dr.phil. docente Aija Priedīte-Kleinhofa un Dr.phil. vadošā pētniece Ella Buceniece, kā arī Dr.phil., profesors Raivis Bičevskis. Prezentācijā piedalīsies vēsturiskās fantāzijas radio NABA raidījuma “Fono-grāfs” veidotāji Dr.phil. Andrejs Balodis un Mg.phil. Ainārs Kamoliņš.