Radošo industriju un izaugsmes menedžmenta studentu pirmā semestra radošā atskaite

04.02.2021

Pirmais semestris aiz muguras ir Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgās maģistra studiju programmas „Radošās industrijas un izaugsmes menedžements” studentiem. Neskatoties uz attālināto studiju formātu, kurā aizvadīta lielākā pirmā semestra daļa, studentes ir uzsākušas un arīdzan plāno uzsākt vairākas radošas aktivitātes savas profesionālās izaugsmes veicināšanai.

Māksliniece Zane Neimane semestra laikā paveikusi vairākas nozīmīgas aktivitātes, lai veicinātu savu mākslas darbu pārdošanu. Šobrīd platformā  https://www.startupart.lv ir palicis vairs tikai viens darbs no Zanes kolekcijas “Mellenes ar pienu”. Pašreiz top jauna darbu sērija izstādei ar nosaukumu “MEKLĒ ADRESES [ĀGENSKALNĀ]!”, lai veicinātu šī rajona arhitektonisko vērtību apzināšanos.

Reklāmas un dizaina servisa aģentūras “Ozols Ir” līdzdibinātāja Elīna Jākobsone studiju pirmajā semestrī kopā ar komandu ir palaidusi jaunu produktu – ādas kopšanas produktu līniju „Habit 6”. Produktu līnijai izveidota arī mājaslapa, kurā dabiskos sejas kopšanas produktus iespējams iegādāties: https://www.habitsix.com/. “Tas bija izaicinājums iekāpt klientu kurpēs – līdz šim izstrādājām komunikāciju gataviem produktiem, bet tagad viss bija jādara un jārada pašiem – no iepakojuma meklējumiem līdz smaržu testiem. Mūsu auditorija ir sievietes 20+ gadus vecas – meitas un meitu mammas”, stāsta Elīna.

Valērija Mizgare ar draugiem izveidojusi teātra platformu "Insight". Tā koncentrējas uz modernu izrāžu radīšanu, izmantojot jaunus teātra līdzekļus un risinājumus, kā arī uz publisku pasākumu un ballīšu organizēšanu.

Britu padomes vadītāja Zane Matesoviča ir iecerējusi rakstīt blogu sasniegumiem šajā semestrī attiecībā uz laika plānošanu un to, kā tagad tik pierasto digitālo darba vidi, kas nepieciešama ikdienā, vislabāk apvienot ar piezīmēm, kas tiek rakstītas ar roku tā, lai tās organiski papildinātu viena otru un palīdzētu saglabāt radošumu un spēju pārvaldīt laiku.

M50 veikala vadītāja Dita Miska ir izveidojusi Instagram kontu https://www.instagram.com/vissapnicis/, kurā dalās ar saviem zīmējumiem un cilvēku iesūtītiem ironiskiem tekstiem par to, ka viss apnicis. Līdz ar Instagram kontu Dita ir iesākusi arī rakstīt blogu, kura saturu veido gan pašas, gan citu piedzīvotais, dodot cilvēkiem iespēju saglabāt veselīgu pašironiju. „Besī, ka es uzņemos darīt lietas, kuras es negribu īstenībā darīt. Šitas ir jāpārtrauc,” raksta Dita vienā no bloga ierakstiem.

Montāžas režisore Līga Pipare ar komandu kopš oktobra ir veikusi televīzijas seriāla “Tunelis” pēcapstrādi, jeb “postproduction”: montāžas režija, mūzikas piemeklēšana, sadarbība ar komponistiem, seriāla treileri, sākuma titru epizode, skaņas pēcapstrāde utt.. Seriāls skatītājus sasniedzis jau decembrī: katru nedēļu platformā “Go3”. tiek demonstrēta viena 47 minūtes gara sērija. Par pieredzi runājot, liels procents veiksmes slēpjas sadarbībā ar īstajiem cilvēkiem, ar atbilstošiem profesionāļiem. Tādēļ kopā ar dzīvesbiedru Līga izveidoja savu kompāniju “LAVKA ART”, kuras paspārnē var apvienot radošas komandas dažādu mākslas un kultūras projektu realizēšanai. Savukārt producente Diāna Logina 2020. gada nogalē radījusi skatītāko Vecgada pārraidi. “Studiju kurss "Izaugsme radošajās industrijās" ir bijis brīnišķīgs resurss, kur smelties paņēmienus pašpaļāvības, pašdisciplīnas un citu savu iekšējo resursu attīstīšanai. Lekcijās sniegtā informācija rosināja meklēt un atrast literatūru, seminārus, "podkāstus", kas palīdzētu virzīties uz nosprausto mērķi," savās pārdomās dalās Diāna.

2020. gada augustā LKA pirmo reizi uzņēma studējošos jaunajā maģistra studiju programmā “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments”. Programma ir izstrādāta projekta “Jaunu studiju programmu izstrāde kultūras un radošo industriju darba tirgum” (No. 8.2.1.0/18/A/018) ietvaros un nākamā uzņemšana plānota 2021. gada jūlijā.

Vairāk par programmu: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/kategorija/radosas-industrijas-un-izaugsmes-menedzments/