ZIŅAS

Spāņu un nīderlandiešu valodas nodarbības jau šodien!

17.02.2020

No 17. februāra Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) tiek piedāvāts spāņu valodas kurss un nīderlandiešu valodas kurss interesentiem bez iepriekšējām valodas priekšzināšanām. Ikvienam interesentam būs iespēja apgūt spāņu valodas pamatus pie pasniedzējas no Spānijas Lusija Peresa Azor (Perez Azor Lucia) un nīderlandiešu valodu pie pasniedzējas no Beļģijas Žustīnes de Knoipas  (Justine Marie de Knoop). Aicinām pieteikties kursu apmeklējumam līdz pirmdienai, 24.februārim!

Šajos studiju kursos uzsvars ir likts uz komunikatīvo pieeju, kursu ietvaros tiks attīstītas visas četras valodas prasmes: runāšana, klausīšanās, rakstīšana un lasīšana. Spāņu valodas kursa ietvaros studenti tiks iepazīstināti ar dažādiem spāņu un Latīņamerikas kultūru konceptiem un tradīcijām (mūzika, kino, svētki, u.tml.).

Pasniedzēja Lusija Peresa Azor nāk no Andalūzijas reģiona ir ieguvusi bakalaura grādu tulkošanā un spāņu valodas kā otrās svešvalodas mācīšanā. Lusija Peresa Azor ir dzīvojusi Londonā, Santiago, Granadā, Malagā un Madridē, un šobrīd jau trešo gadu ir spāņu valodas pasniedzēja Rīgā. Spāņu valodas mācīšana ir Lusijas sirdslieta un viņai ļoti patīk uzzināt arī par studentu kultūru un tradīcijām.

Pasniedzēja Žustīne de Knoipa pēc ģermāņu valodu un literatūras studiju beigšanas Luvēnas Katoļu universitātē Beļģijā no 2015. gada pasniegusi nīderlandiešu un angļu valodas frankofonajiem studentiem komercaugstskolā EPHEC un vēlāk komunikāciju augstskolā IHECS Briselē. Žustīne De Knoupa ir vieslektore Latvijas Kultūras akadēmijā kopā 2019. gada septembra.

Ja plānojat vizīti uz  valsti, kurā runā spāņu vai nīderlandiešu valodā – šī ir jūsu iespēja!

Spāņu valodas nodarbības notiks 2 reizes nedēļā, otrdienās plkst.10:15 (9.aud.) un trešdienās plkst. 14.00 (1.aud.)  Ludzas ielā 24. Pirmā nodarbība jau 17. februārī!

Nīderlandiešu valodas nodarbības notiek pirmdienās plkst. 14:00 (6.aud.) un trešdienās plkst 12:00 (7.aud.)

LKA studenti un citu augstskolu studenti un interesenti aicināti reģistrēties šiem studiju kursiem LKA Studiju daļā līdz 24.februārim (Ance Kristāla, 31.kab., ance.kristala@lka.edu.lv, tālr. 67140174).