Sveicam nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2017 laureātus!

14.11.2017

Ar vislielāko lepnumu un prieku sveicam visus Lielā Kristapa balvas laureātus par nozīmīgiem sasniegumiem Latvijas filmu nozarē 2017. gadā, starp kuriem ir arī Latvijas Kultūras akadēmijas studenti, absolventi un pasniedzēji! Šogad balvas saņēmuši Latvijas Kultūras akadēmijas docētāji – režisore Liene Linde par filmu „Septiņas neveiklas seksa reizes. Pirmā daļa” kā Labākā studentu filma un režisors Andrejs Verhoustinskis par filmu „Lidija” kā Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma.

Kopā nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" svinīgajā noslēguma ceremonijā š.g. 13. novembrī apbalvoti laureāti 23 kategorijās. Visvairāk – sešus Lielos Kristapus - saņēmusi spēlfilma Melānijas hronika (rež. Viesturs Kairišs) kā Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, Labākais režisors (Viesturs Kairišs), Labākais operators (Gints Bērziņš), Labākā aktrise (Sabīne Timoteo), Labākais mākslinieks un Labākais kostīmu mākslinieks (Ieva Jurjāne). Savukārt balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā tika pasniegta zīmētās animācijas aizsācējiem Latvijā - Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam.

Pilnu Lielā Kristapa 2017 laureātu sarakstu skatiet šeit.

Lielais Kristaps šogad atzīmēja 40 gadus kopš tā dibināšanas un vakara gaitā godināja ne tikai jaunos laureātus, bet pievērsās arī Latvijas kino vēstures pērlēm, iepazīstinot skatītājus ar unikāliem materiāliem no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva. Lielais Kristaps balvas šogad tika pasniegtas 29. reizi.

Turpinot tradīciju, dienu pēc laureātu paziņošanas Lielais Kristaps aicina visus interesentus uz publisku diskusiju. Tās ietvaros Lielais Kristaps starptautiskā žūrija sniegs komentāru par šī gada nominantu un laureātu darbu, spilgtākajiem iespaidiem un Latvijas kino nozares tendencēm pasaules kontekstā. Diskusija “Latvijas kino šodien” notiks otrdien, 14. novembrī plkst. 14:00 kinoteātrī Splendid Palace. Diskusiju vadīs kino eksperte Jūle Mare Rozīte, bet tajā piedalīsies: Renārs Vimba, režisors, Daira Āboliņa, Starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI Latvijas nodaļas vadītāja,  Antra Cilinska, režisore-producente, Agņeška Orila (Agnieszka Oryl), Varšavas Starptautiskais filmu festivāls (Polija), Larisa Maljukova (Лариса Малюкова), kino kritiķe, interneta žurnāls Novaja Gazeta (Krievija), Alisa Simona (Alissa Simon), Variety, Palmspringsas Starptautiskais kino festivāls (ASV), Fridriks Tūrs Fridriksons (Fridrik Thor Fridriksson), režisors (Islande).

Ieeja diskusijā bez maksas. Diskusija notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.