ZIŅAS

Virtuālie vēstneši palīdzēs vidusskolēniem izvēlēties piemērotākās studijas Latvijas Kultūras akadēmijā

28.05.2020

Līdz 15. jūnijam vairāk nekā 10 dažādu studiju programmu un kursu Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studenti pārņems LKA Instagram kontu, lai akcijā #virtuālaisvēstnesis palīdzētu vidusskolēniem izvēlēties savām interesēm atbilstošu studiju programmu, sniegtu atbildes uz visdažādākajiem ar studiju procesu un norisi saistītiem jautājumiem un dalītos savā studiju pieredzē. Seko līdzi LKA Instagram: https://www.instagram.com/lkakademija/ (@lkakademija).

2020. gadā jaunieši varēs uzsākt studijas četrās LKA bakalaura studiju programmās. Programmas “Audiovizuālā māksla” piecās specializācijās: Filmu režija, Operatora māksla, Filmu montāža un skaņa, Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana un Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija. No šī gada uzņemšana programmā “Audiovizuālā māksla” notiks katru gadu! Ceturto gadu studējošie tiks uzņemti LKA un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgajā programmā “Radošās industrijas”, kuras mērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus. Tāpat studējošie tiks uzņemti programmas “Mākslas” apakšprogrammās “Kultūras un mākslu studijas” un “Starpkultūru sakari” (specializācijās “Latvija – Francija” un “Latvija – Ziemeļvalstis”).

Uzņemšana LKA akadēmiskās bakalaura studiju programmas “Mākslas” apakšprogrammā “Dramatiskā teātra aktiera māksla” pārcelta uz 2021. gadu. LKA Senāts ir pieņēmis šādu lēmumu, izvērtējot Covid-19 pandēmijas ietekmēto radošo specializāciju studiju procesu un potenciālo risku, ka 2020. gada rudenī vēl nebūs iespējams atsākt pilnvērtīgas klātienes studijas nepieciešamajā apjomā un bez distancēšanās. Aktiermākslas studijās, it īpaši sākumposmā, saskarsmei un dzīvajam kontaktam visos specializācijas pamata praktiskajos studiju kursos ir izšķiroša nozīme, un studiju kvalitāte ciestu, ja to nebūtu iespējams nodrošināt. Līdz ar to aktiermākslas interesentus aicinām sekot līdzi informācijai un gaidām LKA 2021. gadā!

Dokumentu iesniegšana bakalaura studijām notiks no 27. jūlija līdz 1. augustam! Sakarā ar šī brīža izsludināto ārkārtas situāciju valstī saistībā ar Covid-19, uzņemšanas termiņi un formas var mainīties! Lūdzam sekot līdzi informācijai LKA mājas lapā (www.lka.edu.lv). Atbildes uz jautājumiem, rakstot uz e-pastu: info@lka.edu.lv, zvanot – 29107218 (Aija Lūse).