JAUNUMI

Zirgu pastā gaidāma Karīnas Lapšinas diplomdarba izrāde Я, ТЫ, МЫ – РАВНЫ

23.07.2020

2020. gada 7. augustā plkst. 19.00 un 8. augustā plkst. 18.00 un 21.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts” pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Karīnas Lapšinas izrāde Я, ТЫ, МЫ – РАВНЫ (ES, TU, MĒS – VIENLĪDZĪGI), kas ir viņas diplomdarbs, absolvējot Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistrantūru.

Vai mēs varam būt brīvi pasaulē, kuru veidojam mēs paši? Vai mēs esam gatavi pieņemt to, kas mēs esam un kur mēs esam? Kā šīs pasaules pieņemšana un deformēšana izpaužas 21. gadsimta cilvēka apziņā? Tie ir jautājumi, kas tiek risināti laikmetīgās dejas izrādē Я, ТЫ, МЫ – РАВНЫ.

Izrādē Я, ТЫ, МЫ – РАВНЫ piedalās dejotājas Sabīne Neilande, Līga Ūbele un Arina Buboviča, kā arī grupas Carnival Youth dalībnieki Edgars Kaupers, Roberts Vanags, Emīls Kaupers un Kristiāns Kosītis. Pie izrādes koncepcijas kopā ar horeogrāfi Karīnu Lapšinu strādā mākslinieces-scenogrāfes Diāna Sutugina un Kristina Rezvohh, dramaturgs Didzis Ruicēns un fotogrāfe Elvīra Blumfelde.

Izrādes horeogrāfe Karīna Lapšina par izrādi: “Mamma man stāstīja, ka bērnībā biju mierīgs bērns un vienmēr vēroju apkārt notiekošo, skatoties pa logu. Varbūt mans pieskāriens ar skatienu apkārtējai pasaulei ir iemesls tam, kāpēc es sevī cenšos satilpināt visu pasauli, kurai reiz esmu pieskārusies. Es meklēju ceļu, kā identificēties ar visu pasauli, nevis būt tikai pašai, jo dažreiz šķiet, ka ar mani vienu ir par maz. Bet nē – ar to ir pietiekami.”

Karīnas Lapšinas pieredzē jau ir divas laikmetīgās dejas un mūzikas izrādes "Bez piecām minūtēm decembris" un "Viņš Viņu - Viņa Viņu", kas veidotas, sadarbojoties ar mūziķiem Intaru Busuli, Ralfu Eilandu un The Coco’n’uts, kā arī tibetiešu izcelsmes horeogrāfu Cairanu Rencinu.


Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā www.ekase.lv, biļešu cena 12 eiro.

Pirms izrādes un tās norises laikā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi. Tāpēc aicinām skatītājus ierasties vismaz 20 minūtes pirms izrādes sākuma. Zirgu pasta telpās apmeklētājiem jāizvairās no drūzmēšanās un obligāti jāievēro savstarpēja 2 metru distance, izņemot vienas mājsaimniecības iemītniekiem. Aicinām apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt izrādi, ja ir slimības simptomi vai noteikts pienākums ievērot pašizolāciju vai mājas karantīnu.

Izrādi atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, LKA un MIXMAX.